Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324180/mid_tma-7P2-324180.jpg 4 1945 1945

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

alzbeta4340
13.01.2017 4 z 5

Budu si pamatovat tu pečlivě propracovanou atmosféru zlovolnosti a všudypřítomného ohrožení. Kdo to má rád, ten si přijde na své a určitě by z knihy byl taky krásný filmový snad až horor. Za sebe musím říct, že toho všeho bylo možná až moc, párkrát jsem si říkala, jestli mám tohle zapotřebí číst. Kniha mě už ale měla na háčku, a já ji velice rychle přečetla až do konce. Dobré a napínavé, ze všech tří románů o Servazovi je pro mě ale stále nejlepší Mráz.

Martinka79
06.01.2017 5 z 5

Pro me jednoznacne nejlepsi dil z cele serie, napinavy od prvni stranky az do konce.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Po Mrazu další geniální kniha od Miniera. Cítila jsem, jak jsem napjatá, když se útoky na Christine nezastaví, ale začnou se stupňovat a pořád víc.... Několikrát jsem si říkala: "Tak tenhle to dělá" - a pak to byl zase někdo jiný. Martin je trochu bokem, ale pořád mu to skvěle myslí. Víc neprozradím. Chci si půjčit Kruh.A ještě něco- teď nám stoupne účet za elektřinu, protože já nechci TMU!

Gracian1964
28.12.2016 5 z 5

Súhlasím s ostatnými komentátormi, ktorí tvrdili, že toto bola najlepšia kniha zo série...môže byť....veľmi dobré a dobre napísané...škoda, že už to mám za sebou...tažko sa bude teraz niekto doťahovať na pána Miniera, hm... dúfam, že v blízkej budúcnosti sa od neho opäť niečo objaví...

papillionnek
12.12.2016 5 z 5

Tenhle díl mě přesvědčil, že tento autor hravě strčí všechny severské detektivky do kapsy. Za mě nejlepší autor detektivek a Tma je nejlepší ze série. Miluju pana Servaze i pana Hirtmanna.Pět hvězd je opět málo ☺

Schamila
04.12.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla, moc dobré, zase jsem prožívala příběh hodně osobně - vcuclo mě to, teď si uvědomuji, že byla pořád tma, v jedné chvíli jsem se opět přistihla, že čtu rychle - stejně rychle, jako hlavní hrdina pobíhal po domě podezřelého a snažil se něco vypátrat, tož jsem rychle četla, aby ho nikdo nepřistihl - skvělý a nepředvídatelný obrat s pachatelem, hodně podařená série - těším se na další díly, prý už budou

kniha
27.11.2016 5 z 5

Výborná. Pět hvězdiček je málo. Nejlepší z autorových tří knih.

Peslik
23.11.2016 4 z 5

B. Minier rozhodně patří mezi mé oblíbené spisovatele. Tma byla trochu jiná, než předešlé dvě knihy. Martin Servaz byl tentokrát odsunut na vedlejší kolej jako "vyšetřovatel" pozorovatel. Napnutě jsem čekala, kdy se propojí s hlavní postavou knihy Christin, které mi byla velmi sympatická. V jednom okamžiku, jsem si řekla "Ne, proč?", ale pak se ukázalo, že vše má svůj důvod a závěr knihy jsem dočetla jedním dechem. Čtyři hvězdy za to, že byla kniha trochu zbytečně zdlouhavá, některé pasáže, bych očesala.
To, že Hirtmann se v knize neobjevil, mi dodává naději, že bude určitě nějaké pokračování.

Marčullkas
16.11.2016 5 z 5

Opět jsem velmi spokojená! Za mě rozhodně ANO!
Konec opět šokující a nevyzpytatelný !!

Эva
15.11.2016 5 z 5

Mráz, Kruh i Tma - vynikající! Mráz vynikal svou temnou mrazivou atmosférou, Kruh zase Julianovým šílenstvím a Tma... úplně něco jiného! Martin byl jen vedlejší postavou, pozorovatelem příběhu, který se odehrával samostatně, jakoby bez něj... Doufám, že nás autor nebude trápit dlouho a přijde s novým pokračováním!

kikies
14.11.2016 5 z 5

Parádní, temné, děsivé, zamotané a překvapivé. Plné zajímavých hrdinů a nejdivočejších charakterů. Mou nevýhodou je, že jsem bohužel přečetla trojku dřív než dvojku, ale s tím se nějak poperu :-) Christine jsem fandila a nevěřila jsem, že by mohla svou roli ukončit nějak obyčejně, takže za závěr jsem vděčná. Co mi trochu nesedí, je genialita vyšetřovatele, který prokoukne kdejakou habadůru navzdory tomu, že k tomu nemá žádný podstatný důkaz :D Ale asi to autorovi odpustím, protože mě to prostě bavilo...

BlodyFox
14.11.2016

Blesecka: Díky za spoiler. Neuvěřitelné, jak někteří čtenáři uvažují...Nebo neuvažují.

blesecka
09.11.2016 5 z 5

(SPOILER) Za mne jednoznačně nejlepší z celé trilogie.
Hirtman nepolapen, těším se na další pokračování.

miloslav0399
03.11.2016 3 z 5

Nejslabší kniha Servazovy série. Přitom začátek je doslova strhující, prvních sto stran nemá chybu. Bohužel, jak do děje vstupují další postavy a zápletky, z původní nosné linie se stává spletenec nelogických a nepravděpodobných událostí. "Zločin" na ISS dává všemu korunu. Ne, že by Tma nebyla čtivá nebo špatně napsaná, ale místy jsem měl pocit, že to ani autor sám nemůže myslet vážně - např. nájemný vrah hravě přemluví člověka, který mu zaplatil, aby radši vraždil on sám - to patří spíš do Pulp Fiction :-) atd., atd. Nejvíc mě asi zaujal popis života v Toulose. Ten je bohužel zřejmě velmi reálný. Jinak je pro mě Tma zklamaním, nejlepší byl Mráz.

Mia77
02.11.2016 5 z 5

Chvíli jsem si myslela, že dám jen 4 hvězdičky ... ke konci ... když Minier s Christine udělal, to co udělal :-) ale pak si mne zase získal ...
Opět brilantní dílo od Miniera a právem jsem ho musela zařadit ke svým oblíbeným autorům. Miluji tenhle styl, když na konci je zase všechno jinak ... Tohle se vážně sakra zase povedlo a čte se to jedním dechem.
Doporučuji těm, kdo to začnou číst, aby si na to udělali časový prostor, protože vás to pohltí a nebudete se moc odtrhnout ...

zpevSusannah
17.10.2016 5 z 5

Tak tohle bylo opět parádní!
Nejprve jsem se neustále ptala: "Kde je Hirtmann?", "To udělal jako Minier schválně, že po druhém díle o Hirtmannově osudu a pletichách tu nepadá téměř ani slovo?". Ale jak plynul s knihou čas, tak jsem na své otázky zapomněla a totálně se nechala polapit krutou sítí zla, která se začala pomalu kolem Christine utahovat. Celou dobu jsem jen nevěřicně zírala, koulela očima, trpěla a nadávala.
Výborná a originální zápletka!
PS: Miniere, toho Hirtmanna ti stejnak nedaruju! Chce to čtvrtý díl a to okamžitě a střelhbitě :-).

ODINEK
16.10.2016 5 z 5

Neuvěřitelně senzační, doufám, že tato kniha nebyla poslední a že autor nepíše ještě několik tak senzačních knih jako jsou tyto tři. Pro tuto knihu je pět hvězd málo, dala bych i deset.

1825
12.10.2016 5 z 5

Pecka , pecka, pecka!! Jednicka a trojka - super! Mozna ze pro me je i trojka nejlepsi ze vsech tri dilu.. nelituji toho, ze jsem si ji koupila.. dlouho jsem hledala pres internet jestli ji nesezenu levneji, ale vubec, tak klasika do knihkupectvi a za 400 kc byla moje :-). Vyplatilo se to.. docitam ji a opravdu doporucuji. Dobre se to cte, ma to svizny dej..

Misha11
02.10.2016 5 z 5

Ta atmosférá, jakou autor dokáže vytvořit a udržet na tolika stranách, už ve třech knihách, to je neuvěřitelný. Dalším benefitem je pro mě, že je knížka neskutečně čtivá, autor hned neprozradí vše a dává čtenářům možnost přemýšlení - a potom vás mnohdy převeze. Příběh je dobře promyšlen, chybělo mi trošku větší rozvinutí příběhu okolo Servaze z minulosti. Hlavní dějová linka mě trošku zklamala, hlavní hrdinka docela nesympatická a opět to bylo lehce sci-fi, některé věci byly prostě hodně domyšlené a přibarvené, něco bylo ale zase napínavé, tak se to celkem vyvažovalo.
No a mně nezbývá nic jinýho než se těšit na další díl.

Evule81
30.09.2016 5 z 5

Zase skvělá kniha. Všechny tři se mi líbily moc. Takže jasných pět hvězd :-)