Sestry

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398124/bmid_sestry-FEj-398124.jpg 4 1337 341

Martin Servaz série

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Soeurs , 2018

Ewishekk
16.11.2020 4 z 5

Kniha se četla rychle, závěrečné vyústění jsem opravdu nečekala..

Vlak7
16.11.2020 3 z 5

Nezivne, zdlouhavé, už jsem od tohoto autora četla lepší knížky.

Jordyz
09.11.2020 4 z 5

Skvělé čtení. Povedená série.

surikata246
08.11.2020 5 z 5

Opět další napínavá kniha s detektivem Martinem, která mě připoutala ke křeslu a jen jsem četla. Konec byl překvapivý.

Keporkakyně
28.10.2020 3 z 5

Dlouho mi trvalo začíst se, střední část ušla, závěr na mě nezapůsobil.

radkanin
24.10.2020 4 z 5

Moje druha kniha od tohoto autora. Docetla jsem..premyslim, jestli ten tezkopadny styl je primo spisovateluv nebo prekladateluv. Kniha ma myslenku, v druhe polovine i spad, kdyz se po ohromujicim zacatku prokousete prvni polovinou knihy..

edith79
21.10.2020 5 z 5

Tu dvojí rovinu, propojení minulosti a současnosti v knihách mám moc ráda a tady jsem si to opravdu užila. Příběh byl zajímavý, bez hluchých míst a Servaz je prostě bezva chlap. A byl i zamlada. Konečné rozuzlení pro mě bylo lehce šokující, ale na světě se šokující věci dějí. Malou výtku bych měla ke konci knihy. Možná toho už bylo trochu víc, než bylo potřeba. Tím nemyslím úplně poslední kapitolu. Ta byla skvělá a dala mi zabrat.

Gi-Gi
19.10.2020 5 z 5

tahle byla taky dobrá, vlastně jsem se ptala :pozor spoiler: jak autor serii ukončí a povedlo se mu to. obecně u Servaze jsem očekávala víc vztahů než jen k marianne, pořád mě tam lákala krásná galeristka...

SilvieSisinka
18.10.2020 5 z 5

Výborné čtení. Napínavé jak hrom a ten konec brilantní :-)

orinka3
14.10.2020 5 z 5

Dopřála jsem si další chuťovku s detektivem Servazem v hlavní roli. Nejlepší čtení pro současné nevlídné deštivé počasí. Jaksepatří napínavý příběh, prolínající se dávné vraždy s tou současnou. Čte se to samo, těžko se od knihy odchází, ještěže má hodně stránek a člověk se má pořád na co těšit. Pět hvězdiček si jistě zasluhuje.

katka134
13.10.2020 5 z 5

Skvělé počtení. Bylo trochu těžké představovat si Martina jako mladíka, ale pro mě to byl nejlepší díl série.

knihomolka78
11.10.2020 4 z 5

Příběh, sahající až do počátků Servazovy policejní kariéry. Zločin z r. 1993 byl dořešen až o 25 let později. Smrt sester Alice a Ambre vyšetřuje začínající policista Martin Servaz, a jejich smrt ho provází celých dvacet pět let. Trochu divné....
Návrat do minulosti a seznámení se s mladým Martinem (který je mi o něco sympatičtější než jeho starší verze), byl trochu zvláštní, ale na druhou stranu, právě tento návrat do minulosti má zřejmě pomoci pochopit, proč je takový, jaký je...
Všechny Minierovy knihy jsou strašně překombinované a často dost těžce uvěřitelné, přesto se nečtou špatně. Nicméně, stejně jako Servazovo supermanství, nechápu ani manželství paní Langové a její dobrovolné sebetrýznění kvůli pomstě. Vadila mi také autorova snaha udělat z Martina, přes jeho syna, za každou cenu trpitele, myslím, že to bylo zbytečné a kniha by si zasloužila jiný konec.
Také bych čekala nějaký posun v Servazově osobním životě, zmínku o Marianne, více o Gustavovi, štve mě, že je pořád stejný a nikam se neposouvá.
Jinak tentokrát hodnotím i obálku, která se k příběhu pěkně hodí.

dagsvob
29.09.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení.

Lukeronka
25.09.2020 5 z 5

Tyhle zápletky spojující minulost a současnost mě moc baví a v kombinaci se super čtivou detektivou se Servazem to bylo top čtení. Už se těším na další díl!

raty
23.09.2020 5 z 5

Skvěle propracovaná zápletka. Propojení případu ze začátku kariéry Martina Servaze a současných událostí mě moc bavilo.

PetaZ
13.09.2020 4 z 5

Tak buď mi něco uniklo nebo to není poslední díl.. Co Marianne? Žije nebo ji zabilo to, co sama provedla v jednom z předchozích dílů?

Nesečtělý
23.08.2020 4 z 5

Autorův styl se vyznačuje impozantně hojnou měrou poutavosti, silou navozovat strhující napětí, stejně jako schopností i u těch čtenářů, kteří nemají valnou představivost, vyvolávat jasné vize, související s atmosférickými a dalšími detaily popisovaného dění. Což platí o situacích nejen „akčních“, ale i o těch erotických. Když v první části zkoušela Servaze coby mladého vlasatce svádět Karen, kamarádka zavražděných dívek, cítil jsem se být v Martinově kůži a přímo si slečnin zájem užíval. Beztak nehodnotím pětihvězdičkově, jelikož mě po mnoha stránkách nadšeného čtení přeci jen trochu mrzela nadměrná drastika konečného rozuzlení, selhání muže a otrlého policisty, jež Servaz ve finále předvedl (natolik hysterický přístup ke krizi by člověk pochopil snad jen u ženy – matky), a nevyjasněnost otázky, kdo Rémymu Mandelovi z auta do auta předal ty papíry. Možná autor chce tohle ozřejmit příští knihou, nicméně v dokonalé detektivce by podle mne mělo zapadat všechno do všeho tak, aby se žádný z položených dotazů nejevil jako kladený zbytečně.

gina2
14.08.2020 5 z 5

doporučuji

Metroušek
14.08.2020 4 z 5

Je radost číst dobře napsaný, inteligentní thriller. O to víc bolí nevěrohodné, překombinované zakončení.

Vlcice72
29.07.2020 5 z 5

5.díl série o Martinu Servazovi mě opět potěšil. Návrat do minulosti na začátek jeho profesní kariéry a přesah do současnosti se mi líbil. Více než děj předchozího dílu.
Těším se, že autor bude v této sérii pokračovat....

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960