Noc

Noc
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364296/bmid_noc-bSt-364296.jpg 4 1427 1427

Martin Servaz série

Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografií. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Nuit , 2017

anája
11.06.2019 5 z 5

Perfektní zhltala jsem ji za jeden den.

lipon
05.06.2019 4 z 5

není to špatná kniha, za mě už bylo ale docela dost nesmrtelného "superpadoucha" s neomezenými zdroji
Servaz se podle mě chová naivně až neuvěřitelně

frantisek8863
04.06.2019 3 z 5

Po předchozích dílech je to víceméně zklamání. Objevení Hirtmanna bylo již dříve avizováno, tak jsem s tím počítal, ale že dostane tolik prostoru mě překvapilo. Číst se kniha dá, o pár překvapení se autor též postaral, ale příliš překombinovaný děj, osoby a jejich pohnutky mě osobně moc nenadchli.

Carmaykl
30.05.2019

pokud jste precetli kruh, noc je naprosto nelogicka...

KočkomilkaJana
23.05.2019 1 z 5

Ačkoliv hodnotím dílo jako průměrné, velice mne autorův úpadek mrzí. To, co nesnáším na Nesbovi, to Minier zařazuje do svého repertoáru už v druhé knize (v předchozím díle jsem mu to odpustila, neb jsem si myslela, že zkouší nějaké novinky v psaní). Jakoby najednou nepsal severskou krimi, nebo tomu alespoň brutalitou odpovídající vraždění, ale snažil se nachytat co nejvíce prostoduchých čtenářů. Lidí, kterým je jedno, jak moc hloupé ovce z nich autor dělá, nebo k tomu má alespoň nakročeno. Minier ve čtvrté knize úplně pohřbil sám sebe, svoje možné kvality a z nadprůměrně zajímavého autora kles do vod průměru s občasnou perlou. Jeho jediným kvalitním počinem zůstává Martin Servaz, který i přes svůj neustálý nitrozpyt dokáže zaujmout, pobavit a donutit k zamyšlení.

1* protože od utrpení dospělých lidí přesedlal i jinam. A to se nepromíjí. Kvalitativně v obecném měřítku by zasloužil 2-3*.

Knedlik90
23.05.2019 5 z 5

Skvely!!

Cathlin
22.05.2019 3 z 5

Moc mě nenadchla. První polovinu knihy jsem se jen těžko orientovala, poté to bylo lepší, ale pravděpodobně se v nejbližší době k Minierovi nevrátím. Mráz se mi líbil, Tma o něco méně a toto ještě míň, i když závěr nebyl špatný.

Zuzanka46
21.05.2019 3 z 5

Detektivka, ve které se vlastně nic nevyšetřuje. Chaos v postavách, nesmrtelný Servar a spousta absurdit... No já nevím, asi tohle byla na dlouhou dobu moje poslední kniha od Miniera. Kniha není vyloženě špatná a docela dobře se čte, ale nějak mi jeho způsob psaní nesedí. Přiznám se, že epilog jsem už jen přeletěla očima...

klarence
20.05.2019 3 z 5

Musím přiznat, že se mi četla trochu hůře hlavně ze začátku, ale v druhé polovině nabrala spád.. docela se mi líbila a těším se na další .

Rania
19.05.2019 3 z 5

Pro mně zatím nejslabší část. Nemohla jsem se začít na rozdíl od Tmy, postava policejtky Norky mi vyloženě vadila. Děj začal mít spád, až když se objevil pan H. Dočetla jsem, ale doufám, že Sestry budou mnohem lepší.

Mindy
18.05.2019 3 z 5

Já nevím, proč toho Miniera pořád čtu. Vlastně vím. Protože mi ho vždycky půjčí kolegyně z práce a mně je líto vrátit jí knihu nepřečtenou. Popravdě - zápletky mě celkem baví, ale to všechno ostatní kolem toho! Servaz je prostě nesmrtelný - 2 měsíce po průstřelu srdce je opět v akci. A hodinu po probuzení z narkózy po náročné operaci pobíhá v ponožkách ve sněhu a střílí po zločincích. To už je opravdu trochu přehnané. Ale marná sláva, pořád mě zajímá, jak to bude dál. Takže snad mi kolegyně půjčí další díl.

Acquenta
12.05.2019 3 z 5

Moc jsem se na knížku těšila...ale zklamala mě...knihy tohoto autora mám moc ráda, ale tahle mi přijde nejslabší...do děje mě to nevtáhlo, ke čtení jsem se musela nutit..za mě nic moc

Opatov
08.05.2019 5 z 5

Knizky od Miniera patri dlouhodobe k mym oblibenym. Proste jedna z nejlepsich detektivnich serii poslednich let.

dikobraz
08.05.2019 5 z 5

Fajnovka, klasicky opat. No dobre, ten koniec s tou pecienkou a behanim, to beriem, to bolo scifi. Ale mimo to dobre. Kirsten, to bolo prekvapenie. Nie v tom hoteli ako mali techtle mechtle, to bolo fajn, ale to na konci. Hirtmann skoncil, ale podla mna len znova zacina. A Martin ma problemy vnutri v zbore, to mi pripomina Harryho Boscha, aj po nom isli jeho vlastni. A navyse, zacina byt tiez nesmrtelny. Ale co uz, je to predsa hlavny hrdina, ne? Tak co, sem-tam nejaku gulku do srdca ci podobne chutovky prezije. K deju. Pohoda, ide to ako po masle, ziadne natahovacky, bim bam a som na konci. Ale spokojny. Bavilo. A pozeram, ze je dalsia cast na svete. Tesiiiim sa! Odporucam celu seriu, dobra. Nie je to Harry Bosch, ani Harry Hole, ale aj Matko ma cosi do seba.

SilvieSisinka
06.05.2019 4 z 5

Mě jeho knihy baví, jen je vždy moc stránek. Určitě další pokračování.

allyce
28.04.2019 3 z 5

Víc než dobrý průměr, za mě 3,5* Konec je nedotažený, myslím, že si autor nechal prostor pro pokračování...

Neopol
28.04.2019 4 z 5

Trošku slabší pokračování výborné série

Evina74
16.04.2019 4 z 5

Další díl stejně napínavý jako ty předešlé, tentokrát snad ještě s překvapivějším závěrem.

Peetullka
15.04.2019 4 z 5

Minier mě baví, za mě skvělé čtení. I když výtku mám a to nesmrtelný Servaz (i když je pravda - co je vlastně reálné ? )
A vygradováni příběhu s Kirsten a Julianem byl top.

maja11231
15.04.2019 5 z 5