Noc

Noc
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364296/bmid_noc-bSt-364296.jpg 4 1427 1427

Martin Servaz série

Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografií. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Nuit , 2017

polednice1705
25.09.2019 4 z 5

Zatím asi nejslabší z celé série, trochu přitažené za vlasy, Martin se stal dvakrát nesmrtelným,
dostal nečekaný dárek, ale vlastně proč ne, vždyť je to jen příběh, který buď přijmeme takový, jaký je, nebo prostě nepřijmeme. I tak se těším na dalšího Miniera.

karin4338
22.09.2019 5 z 5

super, Minier naozaj stojí za tých skoro 600 strán. :)

Michaeles
02.09.2019 2 z 5

Jestli tato kniha dostala ocenění top kniha, tak to nevim kdo hodnotil. Určitě nejslabší kniha v serii. Hodíme zpet Hirtmanna a vše zamotáme dokupy přidáme trochu Gustava a omáčka je na světě. Toto nebyla snad ani detektivka ani thriller, ale pohádka se šťastným koncem.

shelynka
31.08.2019 1 z 5

Autor už by měl Servaze opustit....místy hodně překombinované, neuvěřitelné a opakující se.

Pdede
28.08.2019 5 z 5

Opět nezklamala.

tereza8418
21.08.2019 5 z 5

Už jsem po předchozích dílech neměla až tak velká očekávání, ale byla jsem velmi příjemně překvapená. :)

adlenka
07.08.2019 2 z 5

Tak jsem v rozpacích. Sázela jsem na jistotu a přišlo zklamání. Že první díly byly sem tam hotová bondovka, to už víme. Ale toto? Hned ten začátek, pak o tom pořád plkat... mnohé absurdní reakce - když je někde prázdný dům, šup do něj a sám či sama, jasné, že tam nebude signál, tak jako bonus radši nebrat zbraň...
Vnucené erotické scény - Miniere proč?!
A jako třešinka na dortu - sem tam ztraceno v překladu.
Např. “nedokonalá francouzština”. U Francouze. Asi tam měla být angličtina?

Např. “Ňadry se opírala o jediné bílé keramické umyvadlo. “ No uf, já se bála, že se bude opírat o to druhé - černé smaltované třeba? A proč jako vlastně ňadry o umyvadlo?

Např. “A pak se rukama opřela o dveře těsně pod otvorem s nápisem wc.” Tak teď jsem v té erotice úplně ztracená. Jaký otvor? Asi budu muset někdy omrknout záchodky ve Francii.

Ale i přesto, že je Servaz nesmrtelný a vlastně trochu nemožný polda, to byla celkem dobrá zápletka. A i ten konec ušel.

Rovaj
05.08.2019 5 z 5

Moc se mi líbila... :)

Sudin
05.08.2019 3 z 5

Rozhodně nejslabší díl série. Neuvěřitelné, překombinované, závěr taky nic moc ... hodně se mi líbila narážka na Ramba v komentářích :-)).

Hany.Honey
01.08.2019 4 z 5

Neotřelá atmosféra, děj z Norska, atraktivitu přidává vyšetřování na ropné plošině. Ze začátku mi to trochu připomnělo Jo Nesba. Napínavé čtení až do konce a opět jsme se nedozvěděli, co ta Marianne. Kde teda je... A můžeme být rádi, že major opět přežil. A že toho teda přežil! Myslím, že i bez série se Servazem by mohl Minier psát další knihy, zdá se mi, že tento detektiv není až tak cool a oblíbený, jako např. Harry Hole. Ale možná se pletu. :-)

koki.veru
01.08.2019 5 z 5

Opět povedená knížka od tohoto autora, akorát mi některé pasáže připadaly přitažené za vlasy a trochu neuvěřitelné, ale knížka se četla pěkně, a jdu se vrhnout na další díl :)

Iva B.
14.07.2019 4 z 5

Mně se kniha líbila, pořád to ma svoji kvalitu, nicméně to má velké ALE!!! Ke to moc prekombinovane a neverohodne, nebudu tady spoilerovat, ale některé ty situace, to prostě ani náhodou.. Jinak samozřejmě čtivé, napínavé...

eliska8413
13.07.2019 odpad!

Zatím nejvíc nejhorší brak, co autor napsal. Taková slátanina snad ani není myšlena vážně. Lituji, že jsem to vůbec dočetla. Ke čtení jsem se nutila stejně jako kdysi k učení fyziky. Naprosto neuvěřitelně popsána zápletka, kdy Servaz v podstatě umře ne jednou ale rovnou dvakrát je tak úsměvná, že i oproti tomu Rambo VI je oskarový snímek. Mezilidské vztahy věřím víc argentinské telenovele než této pseudoknize. Tady nefunguje vůbec nic. Autor si je toho vědom a je nucen do příběhu začlenit erotické scény, což je vždy znamení, že už neví o čem by psal, tak aspoň zacílí na cílové čtenářky.
Již poněkolikáté se stalo, že primární zločin zůstal neobjasněn resp vůbec nebyl pro knihu důležitý, takže vlastně 100 stránek je naprosto zbytečná ztráta času. Ovšem tady je ztráta času celá série.

KLADIK
13.07.2019 5 z 5

Naposloucháno jako audio.

katst
13.07.2019 4 z 5

Jistě, dalo by se diskutovat o uvěřitelnosti některých scén, to ale nic nemění na tom, že kniha je opět povedená, napínavá a že Minier umí velmi dobře vylíčit propletenost vztahů i komplikovanost jednotlivých postav. Konec byl na můj vkus trochu moc uspěchaný.

TeaPeter
10.07.2019 2 z 5

Tento díl už svou překombinovaností zcela utekl mimo hranice jakékoliv uvěřitelnosti. A celý děj byl k tomu hluboce poznamenán Hodinářovým syndromem. Dohromady zklamání jako hrom.

slyvuska
07.07.2019 4 z 5

PRoti předchozím dílům trochu slabší, i když jako vždy na závěr šok..., takže poád zůstávám věrnou čtenářkou

Jaruš7
06.07.2019 4 z 5

Audiokniha, a Jako vždy mistrně náročné; v rámci série to nemůže být jinak, neboť komplex vztahů, citů, nezdraví, zločinů, zrady a pomsty, autor v celé sérii systematicky ovládá, i když někdy přesah logice podtrhl nohy.
Citace:" Byl jsem tam, jako nástroj sebevraždy."
Poutavé, změny a záludné kombinace se hrnou se vší razancí, DNA je jistota a minulost má novou ratolest pro další vývoj.
V mých F..

crazyjuan
01.07.2019 5 z 5

Za mě asi nejlepší kniha ze série. Zajímavý a poutavý příběh, napětí.

Jokrzeb
25.06.2019 3 z 5

Čtivé, spád, .... ale problém, jako u mnoha jiných podobných knih. Za dva týdny nebudu vědět, o čem to bylo. Na dovolenou dobré.

detektivní a krimi romány

Bernard Minier