Noc

Noc https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364296/bmid_noc-bSt-364296.jpg 4 1424 1424

Martin Servaz série

Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografií. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Nuit , 2017

MaKolar
03.02.2020 3 z 5

Z celé série za mě zatím nejslabší díl. Příběh se velmi dobře čte, ale konec mi připadal až moc přitažený za vlasy.

Makyt
14.01.2020 3 z 5

Tak já nevím, ale tohle už bylo fakt moc... chvilkama dost nuda, ale rozuzlení na konci na cca 15 stránkách, to bylo fakt uchvátané... linka na plošině nudná, stejně tak jsem nepochopila chování na začátku ve vlaku. Manželé "hlídači" by byla dobrá linka k rozvoji ;-)

dlabikk
14.01.2020 5 z 5

Opět velmi napínavé čtení s překvapivým koncem.

Warty
09.01.2020 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tenhle díl se mi moc nelíbil. Snad bude ten další lepší.

Pav
01.01.2020 4 z 5

Začátek se mi zdál trochu zmatený a v knize by mohlo být méně hluchých míst, ale jinak je to opět napínavé čtení. Trochu jsem se ztrácela ve jménech některých policistů.
!!!SPOJLER!!! Zajímalo by mě, jak dlouho nás bude Minier napínat s Marianne.

efka.saf
26.12.2019 2 z 5

Jak se tak dívám, mám tady jeden komentátorský pomníček ještě z prázdnin. Jedna Servácovka, čtvrtá v pořadí, kterou jsem četla. A první Servácovka, u které mi přišlo, že se Minier definitivně zbláznil a upadl na spisovatelské dno. No, že to určitě tak hrozné nebylo? Já vám nevím, ale řekla bych, že bylo.

Knihu jsem sice dočetla na konci srpna, takže si detaily nepamatuji, ale mé rozhořčení nad knihou je stále živé. Naprosto nepravděpodobná slátanina všeho druhu - bondovského thrilleru, romantické sra*ky s trochou drsnější erotiky, patolízalské komedie, rodinného dramatu, vypatlaného sci-fi zakončeného pohádkovým happy endem ve stylu zlí skončili v kotli pekelném a hodní žili šťastně až do smrti. Neříkám, že v jiných knihách se občas nemísí vícero žánrů, ale tohle bylo moc i na hodně tolerantního čtenáře. Ráda bych řekla aspoň to, že i přes tu zmatlanost žánrů se dobře četla, ale nečetla. Nebavila mě od začátku do konce a přečetla jsem ji jenom proto, že se snažím dočítat téměř vše. Kniha pro mě byla tak velkým zklamáním, že jsem odložila Sestry hluboko do police a napsat komentář jsem se odhodlala se čtyřměsíčním zpožděním. Za mě tohle dílo opravdu ne a nechápu, kde se kniha vzala po třech předešlých příbězích, které jsem i přes pár rýpnutí hodnotila velmi kladně.

Daduška
22.12.2019 4 z 5

Nedávám 5 hvězdiček jako obvykle, příběh byl už překombinovaný, chvílemi se táhl, ale pořád jde o nadprůměrné dílo. Jen překlad byl chvílemi krkolomný, editor (nebo kdo to vlastně má v nakladatelství na starosti) to měl lépe zkontrolovat. Ačkoliv takových nepovedených míst nebylo mnoho, byly jako pěst na oko. V minulých dílech se to nestávalo. Ale i tak mohu doporučit, jen to není taková bomba jako Tma.

kytikyti
24.11.2019 4 z 5

Tentokrát neuděluji plný počet hvězdiček. Autor se konečně rozhodl více zaměřit na Servazův osobní život, ale příběh, který se odehrával tentokrát mě tolik neoslovil. Některé pasáže působily až umělě. Například Hirtmannovy myšlenky (představoval si je mrtvé a studené...). Nejak mi nepřišlo, že vystihl myšlenky psychopata. V autorově knize je vždycky dost násilí. Většinou jsem to nějak přešla, protože to docela zapadalo do děje. Tentokrát mi přišlo vyloženě uměle zasazeno do děje. Jinak ale knihu doporučuji, Minier se čte prostě dobře.

Atak
22.11.2019 5 z 5

Zajímavé rozuzlení jako vždy :)

March
18.11.2019 4 z 5

Kniha byla dobrá, od autora jsem zvyklá na hodnocení výborná, ale ne vždy se to líbí všem...nicméně, zápletka byla, chvílemi i strach:), jen občas takové chaotické, nektere pasáže nedovysvetlene...no a Kirsten překvapila...

tami1
17.11.2019 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Příběh Martina, Juliana, Kirsten a Gustava mě vážně bavil. Jen bych byla ráda, kdyby se nějaká příští kniha věnovala víc Samiře a Vincentovi.

Lemurka
13.11.2019 4 z 5

Ani se nechce věřit, že uběhly skoro 2 roky, co jsem jsem se pustila do další knihy z této serie. Zpočátku jsem se nemohla začíst, moc mě to nebavilo (celkově detektivky a zabíjení už nemám za potřebí číst). Pak se to celkem rozjelo a četlo se to dobře. Ale spousta událostí tam byla neuvěřitelných, Servaz je evidentně nesmrtelný. Sestry ještě zkusim.

Mrňous1
10.11.2019 5 z 5

Tak mě Martin Servaz prostě baví, přestože mě trochu prudí jeho posedlost Mariannou, která mi byla od první chvíle nesympatická, ale na druhou stranu to tak nějak patří k jeho povaze :-) Na Noci se mi líbilo, že v ní dostala více prostoru postava Juliana, která je fascinující. Nevím, zda úplně reálná, přijde mi jako Superman, ale to k tomuto žánru asi patří, i Martin zvládá téměř nemožné, a to není žádný sportovec:-))) Na Minierovi se mi líbí konce, které jsou vždy silné a jsou odměnou pro ty, kteří se nenechají odradit někdy zbytečnou omáčkou a vleklým začátkem.

gaaabi
07.11.2019 5 z 5

Nezáleží na tom, jestli je to Harry Hole, Cormoran Strike, Joona Linna nebo Martin Servaz... ti všichni zvládnou, vydrží a vyřeší všechno. Všichni víme, že nejsou skuteční. Přesto jejich příběhy čteme. Tma se četla opět sama. Nezklamala. 100%

ÁjíkSamík
07.11.2019 2 z 5

Jediné, co mě napadá je NUDA.

Marosusu
25.10.2019 5 z 5

Pre mňa niektoré veci zbytočná omáčka ale obľúbila som si autora aj hlavného hrdinu...;-)

ladaol
07.10.2019 5 z 5

Začátek mi připadal trochu vleklejší, než se autor dopracoval k nějaké zápletce, ale konec mně moc bavil. Možná trochu pohádka, ale konec opět zamotaný a, alespoň pro mně, nečekaný. No co, v dnešní době umí lékařská věda hotové zázraky, tak proč ne... Na další díl se docela těším.

Amarie
05.10.2019

Dobré, ale oproti předchozím dílům slabé …
Minier je dobrý autor, čtivý. První dvě knihy jsem četla skoro najednou, nešlo se od nich odtrhnout. Ale tato je bohužel slabší - někteří hodnotitelé přede mnou to vystihují dobře …
Noc je tak trochu pohádka, tak trošku sci-fi ... hodně mi tam scházela ta tajemná detektivka jako u předchozích dílů. Přesto to bylo čtivé.

Katulinka69
04.10.2019 4 z 5

Kniha opět nezklamala

polednice1705
25.09.2019 4 z 5

Zatím asi nejslabší z celé série, trochu přitažené za vlasy, Martin se stal dvakrát nesmrtelným,
dostal nečekaný dárek, ale vlastně proč ne, vždyť je to jen příběh, který buď přijmeme takový, jaký je, nebo prostě nepřijmeme. I tak se těším na dalšího Miniera.

detektivní a krimi romány

Bernard Minier