Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3016 737

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

Miška74
06.07.2022 5 z 5

Moje první knížka tohoto autora a jsem nadšená. Četla se skvěle, byla napínavá a vyšetřovatel je velmi sympatický. Příběh je velmi zajímavý už od samého začátku a drží vás v napětí až do úplného konce. Už teď se těším na další díl.

absa2611
28.06.2022 5 z 5

Moje první setkání s Bernardem Minierem. Parádní detektivka, bavila mě od začátku až do konce. Střídala jsem četbu s audioverzí, obojí bylo skvělé. Doporučuji a těším se na další díl.

Hanaluna
19.06.2022 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Poslouchala se dobře, byla napínavá, zamotaná, temná, ponurá.

Jana.Kuc
06.06.2022 5 z 5

Velmi povedený začátek série. Těším se na další díly. I když počty stran v knihách jsou vcelku strašidelné.

ŠárkaK.17
03.06.2022 1 z 5

Příběh hodnotit nemohu, neboť jsem se dočetla jen do poloviny druhé kapitoly, a to čistě kvůli otřesnému překladu. Chyby ve slovosledu, nesrozumitelné věty, překlepy, hrubky. Od příběhu to ruší tolik, že se to nedá číst.

Zuzulinka
01.06.2022 5 z 5

Velmi dobrá a podařená kniha. Četla jsem jedním dechem. Super příběh.

Daneta
25.05.2022

Velmi dobrá kniha, až na pár stránek ke konci. Ale i tak stojí za to přečíst.

INCOGNITOREADER
12.05.2022 4 z 5

Francouzská detektivka, která dost klame tělem, protože vypadá a i je psaná tak jako severská krimi. Naštěstí tady máme hlavního vyšetřovatele a sice je rozvedený, má trochu problémy s dospívající pubertální dcerou, ale co je hlavní NECHLASTÁ. Začínáme vraždou koně, která je tak brutální, že to okamžitě vzbudí zájem policie a navíc se jedná o koně velmi bohatého člověka, takže tlak na vyřešení vraždy koně je vyšší než na ostatní případy. Vyšetřování se zamotává a začínají se objevovat i lidské vraždy a navíc to vypadá, že to celé spolu souvisí. Stopy na místech činu vedou k sériovému vrahovi, který je tou dobou zavřený v nedalekém institutu pro zvlášť nebezpečné šílence. Ale jak by se mohl dostat ven a zase dovnitř?
Kniha je většinu času napínavá a příběh mě bavil. Bohužel celkový dojem sráží přepálený konec, který je překombinovaný a až moc hnaný na efekt. Ale kromě konce rozhodně můžu knihu doporučit a budu v sérii pokračovat.
Posloucháno jako audiokniha a musím upřímě říct, že mi nesedlo načtení. Bylo velice, ale velice pomalé a navíc takové pro mě až jednotvárné nevýrazné.

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

Mrazivý thriller z Pyrenejí. Vynikající!!!

VasnivaCtenarka
06.05.2022 4 z 5

Audiobook: Velice příjemný poslech. Napínavý. :) Rozhodně můžu doporučit. :)

Deia
29.04.2022 4 z 5

Kniha ma v podstate celkom bavila, čítala sa mi dobre, dej po čase začal byť aj napínavý – spočiatku ma to trochu nudilo, predsa len, vražda koňa nie je to pravé, ale s pribúdajúcimi mŕtvolami sa to potom rozbehlo. Čo sa mi veľmi páčilo je miesto, kde sa príbeh odohráva – zasnežené prostredie Pyrenejí, odľahlé miesto, inštitút pre chorých vrahov... to ma vážne bavilo. Čo mi tak úplne nesadlo sú postavy, hlavne Martin. Ako určite je brilantný, len ako vyšetrovateľ mi prišiel trošku zvláštny – bojí sa koní, ľudí, výšok, nevie strieľať... Cez to som sa tak nejak nevedela preniesť. Aj postava Diany v inštitúte mi prišla málo priebojná. A vedľajšie postavy sa mi takisto nepáčili, hlavne postava sudcu, ktorý sa zapájal do vyšetrovania prípadu, ktorý mu bol pridelený, to mi prišlo dosť divné, ale tak možno to tak vo Francúzsku funguje. Záver mi prišiel trochu prekombinovaný, ale zas to krásne do seba zapadlo (prekvapujúco som nič neodhadla). Ako určite túto sériu nezavrhujem a vyskúšam ešte aspoň ďalšiu časť, prostredie aj prípad ma bavili a čítalo sa to vážne dobre, len moje očakávania boli (opäť) trochu privysoké.

Ira13
24.04.2022 4 z 5

Moc jsem se na sérii těšila. Opravdu mě chvílemi i mrazilo. Dobře popsaná atmosféra W.institutu. Závěr mi přišel zbrklý a překombinovaný

Páájinka
18.04.2022 5 z 5

Hodně se mi to líbilo. Martin je favorit.

Matyesak
09.04.2022 2 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři. Autor rozehrává vskutku napínavý příběh, jehož aktéři jsou zkušený detektiv s mladou impulsivní kriminalistkou. Bohužel se Minierovi nepodařilo vyhnout se překombinování; tak moc se snažil v závěru všechny linie propojit, až z toho vznikl chaos, v němž všichni zúčastnění reagují nelogicky a bez náznaku motivace.
Co se týče řemesla, není de facto co vytknout: Minier se nesnaží o umění, píše čtivě, bez kudrlinek. Výsledkem je čtivý text, který do poloviny odsýpá, pak mu ale dochází dech.
Ale určitě mu dám ještě šanci :).

smardice
31.03.2022 4 z 5

Napínavý příběh, mrazivá atmosféra a strhující závěr, jen by mohla být o třetinu kratší.

Majulle
19.03.2022 3 z 5

čtivé, zajímavé to každopádně bylo, ale přišlo mi to už moc vleklé. Na to jak si to všichni chválí jsem čekala něco lepšího :)

mial74
18.03.2022 3 z 5

Román mi ze začátku přišel jako takový prefabrikovaný thriller, pak se to trochu rozjelo, a pak zase trochu překombinovalo, takže nakonec takový důmyslnější prefabrikát...

petunkav
10.03.2022 5 z 5

Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední.
Kniha napínavá od začátku do konce. Opravdu mrazivé prostředí bylo z knihy vážně cítit.....

Mája777
19.02.2022 4 z 5

Další kniha, kterou jsem otevřela díky výzvě. A opět nelituji. Mráz z knihy dýchá. Mráz v knize je. Mráz knihu neopouští. A ve všem tom mrazu něco úsměvného, hned od začátku jsem si pana majora přejmenovala na Svéráze a už mu to zůstalo. Tak co, mám číst další. Asi ano :).
(19. 2. 22 - 4 007 - 10)

Maevie
16.02.2022 4 z 5

Mráz se od ostatních momentálně vydávaných detektivek liší nejenom počtem stran, kterých je úctyhodných 620, ale také poctivou detektivní prací. Děsivě naaranžované vraždy jsou vyšetřovány pomalu, ale smysluplně, autor si nevypomohl žádným „deus ex machina“ ani převratnou moderní technologií, která najde usvědčující důkazy. Jednoduše pořádná čtivá detektivka, ve které je detektiv prezentován jako obyčejný člověk, nikoli geniální osobnost.