Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2176 447

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

cedos
16.03.2016 4 z 5

Výborně napsaná kniha, jen kdo si jí chce přečíst, měl by vědět, že pokud nejdříve nepřečte Mráz, pak se občas bude v textu "ztrácet" ... zklamaná jsem rozhodně nebyla, ale konec mě trošku zmátl neboť jsem v průběhu čtení zřejmě nepochopila "časovou osu" obou dějů. A po přečtení mám tak nějak pocit, že potřebuji třetí díl :)

petra7942
15.03.2016 5 z 5

Přečteno téměř na jeden zátah, brilantně napsáno, vraha jsem tedy neodhalila až do konce, těším se na další knihu s majorem Servazem....

ebarka
15.03.2016 5 z 5

Výborně napsaná kniha plná napětí a nečekaných zvratů. Milénium to sice není a v knize jsou místa, která jsou slabší, přesto hodnotím jako výrazně nadprůměrné detektivní dílo, které se večer před spaním špatně odkládá.

Alča I.
13.03.2016 4 z 5

Kniha se mu líbila nemohu však dát plný počet hvězdiček. Přečetla jsem více dějově lepších knih.

seva77
13.03.2016 5 z 5

Právě dočteno, musím říct, že se mi Kruh líbil ještě víc než Mráz, napínavé, dobrá zápletka, skvělý závěr.

Jey
12.03.2016 5 z 5

Kniha opravdu dobře napsaná, velmi děsivá a napínavá. Nechtěla jsem a ani jsem nedokázala ji odložit. Opravdu stojí za to, stejně jako předchozí kniha autora. :)

Pivísek
02.03.2016 4 z 5

Přestože jsem si nemyslela, že budu číst po Mrázu i další díly, nakonec jsem neodolala. A dobře jsem udělala! :o) Nedokážu říct, který díl se mi líbil více, ale určitě se vrhnu i na další... Protože konec je mírně přiotevřený a já prostě nutně potřebuju vědět, jak to dopadne! :o)

jarin58
01.03.2016 5 z 5

Není třeba komentáře,pět hvězdiček je málo.

astroweb
01.03.2016 5 z 5

Skvělý spisovatel, "ďábelský" skorootevřený konec.

čef
24.02.2016 5 z 5

Tato objemná bichle může počtem stránek leckoho odradit a to by bylo škoda. Podle mne, takto skvělé detektivky jen tak někdo sepsat nedokáže. Zamotaný příběh volně navazující na předchozí Mráz plný napětí, falešných stop, matoucích vložek, omylů, neotřelého motivu a pointy určitě nadchne všechny, kteří se do této tlusté knihy pustí.

Flexi
23.02.2016 5 z 5

hodnotím lépe než Mráz, zapůsobilo na mne propojení s prvním dílem a prolnutí určitého motivu celým dějem, až mne mrazí paradoxně právě v případě Kruhu více než u Mrázu, nenašla jsem žádný rozpor s logikou a na řešení nepřišla, takže další hvězdička navíc

Ajuszka
23.02.2016 5 z 5

Výborné čtení,první díl mě sice bavil trochu víc,ale i tak jsem to přečetla jedním dechem. Těším se na další :)

Fíbí
21.02.2016 5 z 5

Skvělá detektivka. Neuhádla jsem a nic nevyřešila. To je dobře

jiri77
21.02.2016 5 z 5

Bernard Minier mě se svým Martinem Servazem opět dostal a na tři dny jsem si krásně početl podle mně kvalitní thriller. Vždy je to těžké navázat na kvalitní prví díl ,jak to bývá zvykem ,dvojka vesměs bývá horší ne-li propadák ,ale v tomto případě to naštěstí neplatí a dosahuje podle mně kvality prvního dílu (Mráz).

Peter.Melon
13.02.2016

Ponurý román, ale čte se dobře...

SimonaM86
08.02.2016 5 z 5

Jak již tady někteří avizovali tak Kruh je opravdu lepší než prvotní Mráz, doufám, že tedy všechny knížky Miniera budou mít stoupající tendenci. Musím říct, že dle mého názoru je Martin Servaz sympaťák každým coulem....

Ankavi
05.01.2016 5 z 5

S ničím nesrovnávám. Jde o skvělý thriller. Abych nebyla úplně nekritická, někdy jsem měla pocit, že Martin má 7 životů, nicméně atmosféra knihy mě vtáhla, průběh vyšetřování mě bavil, místy je kniha opravdu děsivá - a intermezza, no ještě že jich nebylo víc. Některé postavy jsem odhadla, jiné ne. Knihu mohu rozhodně doporučit.

konicekbily
31.12.2015 4 z 5

Kruh je mnohem horší než Mráz! Zbytečně roztažený děj do šířky, místo toho, aby se pohnul kupředu. Naivní stopařské schopnosti detektiva Servaze a i "týmu jeho dcery" podle mne ubírají knížce na kvalitě. Hodně místa zabírají upoutávky na krásná místa v Pyrenejích, ještě, že je znám z Tour. Tedy dobrý průměr, autorovu další knihu si rozhodně přečtu.

Michal R10
26.12.2015 4 z 5

Kruh se mi četl super, stejně jako Mráz. U Mrázu byla o něco lepší atmosféra, ale Kruh jsem přelouskal s chutí za 3 dny během pooperační rekonvalescence na odd. ortopedie. Už teď se těším na další díl.

pihinka
24.12.2015

Urcite byl Mraz daleko lepsi, z Kruhu jsem po pravde zklamana. Rozvlekle a bez napeti. Preskakovala jsem, coz delam malokdy a to hovori za vse. Snad dalsi kniha se povede lip. Minimalne jako Mraz

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960