Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2176 447

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

vysypanel
01.06.2016 5 z 5

Dobré - i pokračování se mi líbilo, navzdory mnohým dehonestujícím komentářům.
Tak ne, zas tolik kritiky nebylo, dokonce kniha už je na 90% :-)
Třetí díl bude !!!

PetK
26.05.2016 5 z 5

Pořád je to na plný počet hvězd, a kdyby měla kniha o sto stránek míň, myslím, že by jí to prospělo. Jinak je příběh dobře propracovaný. Půjdu i do třetího dílu. Snad bude kratší ;-)

Oxi
25.05.2016 5 z 5

čtivě napsáno, už se těším na další díl

pobijecmuch
13.05.2016 4 z 5

Hodně nadprůměrná detektivka, která vrcholí asi v posledních 70 stranách. Někdy trochu rozvláčné, potom najednou psycho atmosféra. Na této knize je sympatické, že dobrá krimi nemusí být nutně jen ze "severu".

Peslik
11.05.2016 5 z 5

Minier....to jméno jsem ještě před pár měsíci ani neznala nebo si jej nedokázala zapamatovat...teď, když se mě někdo zeptá co čtu a kdo to napsal, hlásím no přeci Minier, ty jej neznáš. Jeho dvě knihy mě úplně dostaly. Za mě má Kruh palec nahoru a 5*. Velmi čtivé, napínavé, popis všeho tak akorát. Nic přehnané a jako u první knihy se těším na další. Jsem napnutá kam až to povede a jestli, třeba, konečně....... .

Hella
02.05.2016 4 z 5

Za mě vzestupná tendence. Nicméně o takových 100 stran méně by byla kniha ještě lepší. Každopádně se těším na další díl.

slyvuska
30.04.2016 5 z 5

už se nemůžu dočkat třetího dílu!!! Prostě skvěle napsané, a to i včetně popisu počasí. Už u Mrazu byla ta atmosféra tak tísnivá, jakoby mrzlo všude okolo a teď déšť!!! A co se obsahu týče - tentokrát jsem ani náhodou netušila motiv... A až úplně nakonec mi došel obsah Intermezza... Prostě super

Zuzanka46
29.04.2016 4 z 5

Po mém absolutním nadšení z knihy Mráz, mě tento díl série lehce zklamal... Nějak jsem se nemohla do knihy stále začíst a motiv vražd mi nepřišel až tak zajímavý jako u prvního dílu. Příběh mi přišel překombinovaný. Můj dojem z knihy zachránil samotný konec, který byl opravdu geniální. Nicméně i přes mé lehké zklamání jsem i nadále velkou fanynkou Martine Servaze a jeho týmu a velmi se těším, až se začtu do dalšího dílu :)

bagel
25.04.2016 5 z 5

Ještě lepší než první kniha, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Opět úžasná atmosféra a mnohem lépe vypracovaný konec.

Mischone
18.04.2016 5 z 5

Knihu jsem hltala stránku po stránce, opravdu se to skvěle čte stejně jako první díl. Jsem spokojena velice i když mě prostředí ústavu v prvním díle bavilo víc, to ale nemění nic na tom, že to byla opět skvělá kniha, kterou jen doporučuji dále.
Knihy od B.Miniera jsou těmi nejlepšími co jsem kdy četla... zůstávají mi v hlavě a nejrači bych si o nich povídala se všemi co potkám. Už se nemůžu dočkat až vyjde pokračování.
A obaly knih jsou třešnička na dortu :)

Hejtmy
17.04.2016 3 z 5

Druhou detektivní knihou od Miniera jsem byl upřímně řečeno zklamán. Možná to bylo tím, že se mi tolik líbil Mráz, protože kvůli tomu jsem očekával další skvělý temný detektivní příběh, který jsem ale nedostal. Celý děj je tentokrát až příliš překombinovaný, příběhy jednotlivých postav se téměř neprotínají (spousta postav je tam úplně zbytečně) a celým dějem prostupující postava Hirtmanna je sice zajímavá, ale bohužel dost nevyužitá. V Mrazu jsem měl postavu Servaze rád, ale v této knize mi nepřipadal nijak zajímavý a jeho náhlá totální obsese ženou, kterou spoustu let neviděl, byla příliš vykonstruovaná, ostatně jako téměř celý děj knihy. Ačkoliv se určitě nejedná o špatnou knihu, tak vzhledem k mým vysokým očekáváním jsem byl prostě zklamaný a u čtení jsem se chvílemi i nudil, což se mi u dobrých detektivek nestává.

matej9766
15.04.2016 4 z 5

Kniha Kruh navazuje na knihu Mráz. Opět se setkáváme s komisařem Martinem Servázem, který tentokrát řeší případ zavražděné učitelky ve studentském městečku Marsac.

Výborná sychravá atmosféra první knihy se povedla autorovi zhmotnit i zde. Zasněžené Pyreneje nahrazují deštivé Pyreneje. Pokud se tedy čtenářům líbil Mráz, tak se jim jistě bude líbit i druhý případ. Příběh je nyní více osobní. Serváz se vrací, vyřešit vraždu do městečka Marsac, ve kterém studoval a nyní studuje jeho dcera. Hlavním podezřelým je syn, jeho školní lásky. Navíc se zdá, že s případem má nějakou spojitost i sériový vrah Julian Hirtman. Řekl bych, že se Bernard Minier inspiroval od Jo Nesba a jeho Přízraku.

Samotný příběh je velmi dobře zvládnutý. Kniha je napínavá od začátku do konce a nemá takřka žádná hluchá místa. Konec není překombinovaný jako v první knize a je celkově uvěřitelný. Jediný nedostatek bych viděl v tom, že Martin přežije naprosto všechno. Také mi vadili některé jeho citové výjevy. Rozumím ale tomu, že ho autor chtěl udělat lidštějším.

V knize se vrací většina známých z prvního dílu, výjimkou je psycholožka Diana Bergová. To mi přijde jako škoda. Třeba se objeví v příštím díle. Naprosté absolutorium si ovšem zaslouží intermezza. Těch je v knize jen pár, ale jsou naprosto skvělé. Jejich finální rozuzlení je dech beroucí. Dost mě to překvapilo a navnadilo na další díl.

Knihu doporučuji všem, kterým se žánr krimi líbí. Samozřejmě je lepší nejprve si přečíst první díl, aby čtenář všemu dobře porozuměl. Ale autor myslí i na ty, kteří první díl nečetli a hlavní události původního případu zmiňuje. Mě se kniha velmi líbila a již se těším na další díl s názvem Tma.

loskatos
15.04.2016 4 z 5

Skvělé! Pro mě o kousek lepší, než Mráz. Minier se rozepsal, v této knize chybí místy otravná přílišná popisnost a jakási dějová naivita jako v prvním díle. Myslím, že nebude dlouho trvat a díla od Miniera někdo zfilmuje, doufám, že dobře. Francouzi to dřív uměli. 85%

Bybyla
05.04.2016 5 z 5

Opet skvele a napinave cteni! Tesim se na dalsi...uz aby mel autor dopsano :-)

happy-smile
02.04.2016 4 z 5

Přišlo mi, že styl vyprávění je jiný než u první knihy. Už jsem z toho neměla takový pocit jako u předchozího dílu, kde se mi zdálo, že všechno tak nějak přirozeně samovolně plynulo. Ne, že by to tady bylo nepřirozené, jenom mi u toho chyběl ten pocit něčeho extra. Příběh byl solidní detektivka, vrací se staří známí vyšetřovatelé a samozřejmě i Hirtman, u něhož nám autor nachystal opravdu pěkné překvápko. Velice oceňuju, že konec nebyl tentokrát tak překombinovaný, i bez střídavého předhazování teorií dokázal autor na konci na čtenáře zapůsobit několika odhaleními.

Fixa08
28.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, není tak děsivá jako první díl a pro mě byl první díl Mráz o kousíček lepší. To nic nemění na tom, že musím dát za 5*. Už se těším na další díl!!

rodak
24.03.2016 4 z 5

Budeme tady v menšině ale také podle mne byl Mráz více napínavější a atmosféra hustější...

Didi15
23.03.2016 5 z 5

Po přečtení Mrazu jsem na Kruh čekala jak na smilování, a zklamaná jsem nebyla:)

Vilas1979
21.03.2016 5 z 5

Tak tohle byla pecka, už první díl byl skvělý, Kruh je však o třídu lepší. Minier je odteď pro mne francouzský Nesbo, až takhle to bylo dobré! V prvním dílu jsme se hlavními postavami jen seznámili, byli jsme představeni, ale zamilovat si je, na to je jedna knížka málo, takový vztah se rodí postupně, Minier pro to v druhém dílu dělá maximum a dělá to dobře. Mohu říci, že každá z hlavních postav mne hodně baví, jsou zajímavé, plastické, uvěřitelné, zkrátka živé. Autor postavy dále rozvíjí, nešetří popisy jejich nitra, odkrývá jejich minulost, seznamuje nás s jejich strachy a touhami. Za tohle palec nahoru, jsem zvědav jak se jejich osudy budou vyvíjet dále. Detektivní zápletka je velmi originální, Martin Servaz řeší nový případ, ale celou knihou problikávají dvě písmena - J.H. a tahle dvě písmena, tato druhá linie, běžící neustále na pozadí v podobě krátkých, ale o to děsivějších intermezz, je důvod, proč budu nedočkavě vyhlížet další díl, protože konec je opět velmi otevřený. Mimochodem Mahler, naprosto geniální detail, zkoušel jsem ho poslouchat, pro navození atmosféry během čtení a abych měl představu o jaké hudbě je vlastně řeč, nu, rozhodně nic pro mně, ale díky Minierovi mi vždy při vyslovení jména tohoto skladatele přejede Mráz po zádech. Tohle se mu skutečně povedlo. Plný počet.

Selinute
20.03.2016 5 z 5

Tak toto čtení jsem si doslova užívala a od knížky jsem se se nemohla ani odtrhnout. Už po přečtení knihy Mráz jsem se moc těšila na další pokračování této francouzské série s majorem Martinem Servazem a jeho týmem. Teď můžu napsat, že oprávněně. Kruh je napínavý, úžasně napsaný a pro mě dokonalý.
Au revoir major Servaz!

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960