Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2176 447

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

Schamila
26.11.2016 5 z 5

Právě dočteno - opět strhující příběh - strhující čtení, ještě teď mi čvachtá v botech ta spousta vody, která byla jen kulisou k příběhu, ale dodala mu hodně napínavosti, nikdy bych nevěřila, že prostředí a počasí dokáže tak moc ovlivnit pocity čtenáře, někdy jsem cítila, že jsem stejně vyčerpaná jako Servaz - skvěle napsáno - jdu na Tmu!!!

LuckaH2
18.11.2016 5 z 5

Opravdu originalni zapletka a duvod k vrazdeni, napinave od zacatku do konce, ctive, hlavni vystrovatel neni hrdina ala Bond, vedlejsi postavy maji taky zajimave vykresleni. Mimo hlavni vysetrovani je mrativa nitka s J.H...Za me skvela kniha a doporucuji!

LuckaH2
18.11.2016 5 z 5

Opravdu originalni zapletka a duvod k vrazdeni, napinave od zacatku do konce, ctive, hlavni vystrovatel neni hrdina ala Bond, vedlejsi postavy maji taky zajimave vykresleni. Mimo hlavni vysetrovani je mraziva nitka s J.H...Za me skvela kniha a doporucuji!

perpe2a
13.11.2016 5 z 5

Druhý díl trilogie a skvělý, stejně jako první. Už se nemůžu dočkat, až se začtu do Tmy. Rozhodně tato trilogie stojí za přečtení.

emem1
12.11.2016 5 z 5

Moje první setkání s tímto spisovatelem a hned skvělé překvapení. Nádherně stupňované napětí, dobré vykreslení hlavních postav a vynikající atmosféra. Musím se víc seznámit s J.Hirtmanem, a proto jdu hledat první díl.

edith79
08.11.2016 5 z 5

Bernard Minier mě napodruhé nezklamal, i když Mráz mě oslovil více. Musím ocenit neotřelé motivy zločinů v obou knihách, sympatické hlavní hrdiny a hlavně napětí, které autor umí skvěle vytvořit. Tleskám.

kacirek55
04.11.2016 4 z 5

Knihu bych zatafila mezi ty lepší. Rozhodně stojí za to, ale...
Kniha rozehrává hned nekolik dějových linií, ve kterých se (alespoň mě) s těžkosti orientovalo. Množství postav bylo taktéž přehnané a relativně dlouho jsem si na ně zvykala.
Knihu bych rozdělila na tři více či méně povedené části a tím, že ta druhá třetina se vlekla a konec byl natolik vzdálen, že jsem se přemáhala k dočtení. Naopak konec byl natolik strhující, že jsem nakonec nelitovala.

MKrat
24.10.2016 5 z 5

SUPER..

Marčullkas
19.10.2016 5 z 5

Opet dalsi vydareny kousek! Napeti akce a strhujici konec. Bravo!!

Mia77
19.10.2016 5 z 5

Opět jsem se nezklamala. Napínavé až do konce. Sice znova překombinovaný konec, ze Servaze bude asi Bond :-))))
Každopádně už na mne kouká z knihovny další díl a moc se těším. Začínám Minierovi přicházet na chuť ...

MelodyFox
17.10.2016 4 z 5

Za mě lepší než Mráz. Strhující čtení. Napětí. Překvapil mě Hirtmann. Těsím se na Tmu a snad rozuzlení.

peedbook
03.10.2016 4 z 5

Parádne čítanie .... brrrrr

zpevSusannah
27.09.2016 5 z 5

Za mě tedy opět jednička s hvězdičkou! :-) A ať si brblalové říkají, co chtějí :-P
Naprosto skvělý motiv, výborně Minier schoval do příběhu skutečného vraha (ani jsem se neodvážila hádat, prostě jsem neměla sebemenší potuchy do poslední stránky) a mrazivý děs některých výjevů mě pronásledoval celou knihou.
V neposlední řadě neustále vykukující Hirtmann mi nedal spát a nutně už potřebuju vědět, jak proplete nitky kolem Servaze dál. Proto měním své veškeré čtecí plány a sahám rovnou po Tmě! Hirtmanne jdu si pro tebe :-)

Warden
14.09.2016 3 z 5

O něco málo lepší než Mráz, ale stále zbytečně dlouhé, nelogické a nepravděpodobné. Btw deska Butchered at birth od Cannibal corpse vyšla v roce 1991 a ne 2002, když už Minier musí nesmyslně popisovat, co kdo poslouchá.

ankaras
11.09.2016 5 z 5

Opět skvělé čtení a napínavý děj.

LucieRossi
09.09.2016 5 z 5

Opět parádní, nemám co vytknout. Občas jsem se možná trochu ztrácela v postavách, ale na konci do sebe vše krásně zapadlo. Vůbec mi nepřišlo, že je kniha tak tlustá, výborně se četla.

Radulinka1
04.09.2016 5 z 5

skvělé čtění

Dardos
30.08.2016 5 z 5

Vyborny! Kniha mi nedala spat,cetla jsem ji v kazde volne chvili.. vubec jsem nemohla prijit na to, kdo byl vrah :). Nemam co vytknout, hlavni postavy se mi libi, Martin Servaz mi sedi...
Jdu se vrhnout na dalsi knihu Miniera.. zatim me nezklamal, tak uvidime, co Tma :)!
Za me kazdopadne doporucuji..

Karborund
22.08.2016 5 z 5

Předešlý "Mráz" byl pěkný, ale zklamal mě svým koncem.Kruh byl naprosto famozní, napětí od začátku do konce.Hvězdičkama často šetřím, nyní nezbývá než dát plný počet.

Arsi
20.08.2016 4 z 5

Bylo to zase napínavé, ale občas jsem se trochu ztrácela. B. Minier ale stále patří mezi mé oblíbené autory.

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960