Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2180 2180

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

BlackFun
02.02.2017 5 z 5

Kruh jsem si naplno užila :) Zápletka mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale nemohla jsem se odtrhnout od čtení, takže za mě prostě dobrý! Hned se pustím do III. dílu a jsem zvědavá, jaký příběh nabídne. Upřímně II. díl mě bavil více než díl I., takže doufám, že to bude mít stejně vzestupnou tendenci.

Paulika
31.01.2017 3 z 5

No, kniha Mraz se mi zdala o fous lepsi nez tento druhy dil. Mela lepsi atmosferu. Nekdy jsem se musel usmivat nad umele vykonstruovanymi situacemi, do kterych se Servaz dostava. Tolik nahod a neuveritelnych situaci se jen tak nevidi. Servaz na me pusobi stale dojmem totalne psychicky rozlozeneho cloveka podobneho postavam Woodho Allena, ale s ocelovym a neprustrelnym telem samotneho Ramba.
Knihu jsem necetl, ale poslouchal nezkracenou audioknihu, ctenou Jirim Zakem. A musim uznat, ze je nactena opravdu skvele. Urcite dejte prednost audioknize pred papirovou nebo e-knihou.

invocation11
29.01.2017 3 z 5

Pro mě daleko lepší než Mráz - více postav, více dějových linií, více osobní (čtenář má možnost seznámit se trochu blíže se Servazovo minulostí i jeho svéráznou dcerou Margot, která se víceméně "potatila"). Intermezza s Hirtmannem tak akorát okořenila děj. Nějaké nedostatky to sice má, ale četlo se dobře. 3,5

Vesmich
29.01.2017 2 z 5

Je to především strašně a zbytečně dlouhé. Hlavní policajt je komplikovaná osobnost, vláčící s sebou tak obrovské osobnostní zátěže, až je s podivem, že ještě žije. Neustále mu padá pistole z ruky, neumí střílet, topí se, zadýchává se při výstupu do schodů, pořád nad něčím úplně nesmyslně hloubá; má špičkové vzdělání, které ho nutí neustále něco pronášet latinsky a rozumět klasické hudbě, ale současně mu hlavou probíhají rozličné úvahy o tom, že poslanci jsou zkorumpovaní, politici vyžírkové, svět zkažený a lidstvo zblblé konzumem. To vše v rovině tak prostinké, až jsem celou dobu čekala, kdy bude dumat nad tím, že v noci je tma a ve dne světlo. Nesmyslně jsem se seznámila s nápisy na tričkách marginálních postav, názvy irelevantních skladeb a texty slok písní!!! Proč jsem se na to tedy nevybodla a četla dál? Příběh sám je výborný, přehledný, zápletka chytrá a v okamžicích, kdy se autor zkáznil a vzpomněl si, že píše detektivku, to mělo šťávu i potřebnou dynamiku. Poslední díl si nepřečtu, nicméně na první se podívám, abych zjistila, jestli celá ta rozplizlost a míchanice přišla až s Kruhem, protože autor je čten a má potřebu vyjádřit světonázor, anebo už s Mrazem.

HYPNOS88
25.01.2017 5 z 5

Stejně jako první díl - promyšlené, napínavé, čtivé, výborné !! Vrhám se hned na poslední díl a čekám jak celá provázanost třemi knihami dopadne!

Nestorkea
20.01.2017 4 z 5

Rychlé, nepředvídatelné, dobré..

klokan.1905
17.01.2017 5 z 5

Kruh...
Marsac, klidné městečko v Pyrenejích... V tomto městečku je však nalezena mladá žena - spoutaná a utopená ve vaně... A právě zde začíná případ, který se pokouší rozluštit komisař Martin Servaz... Byl jsem moc rád, že se v příběhu opět objevila i policistka Irène Zieglerová...
Co se týče knihy, tak je opět velmi obsáhlá, Bernard Minier to natáhl na více než 600 stran... Mně to však vůbec nevadilo, užíval jsem si každou stránku této knihy... V případě, že byste se chtěli pustit do čtení této knihy, tak doporučuji přečíst nejprve první díl Mráz...
Takže kniha KRUH ? Za mě určitě ano, líbilo se mi to, doporučuji k přečtení... Mně nezbývá, než sáhnout do kapsy pro penízky a začít KROUŽIT v nabídkách knihkupectví kolem pokračování s komisařem Martinem Servazem - Tma... Tuhle trilogii musím mít doma v knihovně prostě celou... :-) Autor Bernard Minier tímto putuje do OKRUHU mých oblíbených autorů...
Koukal jsem, že co nevidět vychází i novinka od Bernarda Miniera - Zkurvenej příběh... Zřejmě tak budu muset investovat více, než jsem nyní předpokládal... :-D

Bramhr
15.01.2017 5 z 5

Skvely, propojeny, promysleny, strhujici, tahajici presne cilene za nitky me pozornosti.

mattonka
13.01.2017

Kruh se mi četl trošku hůře než předchozí Mráz. Některé pasáže mi přišly zdlouhavé až zbytečné. Také bych řekla, že je zde na můj vkus až mnoho náhod až neuvěřitelných situací. Nicméně se těším na další dí.

adaba
13.01.2017 5 z 5

Další skvělý díl této triologie. Má všechny prvky správné detektivky, napínavé od začátku do konce a jen těžko se knížka odkládala. Už se těším na Tmu.

mirunda
13.01.2017 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem a napínavé až do konce.

šipek
04.01.2017 5 z 5

Tak jsem si na vánoční čtení zvolil tuto knihu a neudělal jsem vůbec špatně (jen je trošku těžší do ruky :-) ). Již se těším na poslední díl této trilogie. Skvěle napsaná kniha, ani se nechce odložit jaký to má spád a čtenář je zvědavý na pokračování. Kniha má dost stránek, ale stejně mě mrzelo že jsem jí dočetl.

triana
02.01.2017 5 z 5

Opět skvělá detektivka, i přes neobvykle velký počet stránek se čte rychle, protože se od ní nedá odtrhnout. Líbí se mi i baví mne i podrobnosti o živote Martinovych spolupracovníků, přestože někteří komentující právě toto kritizují. Za mě velká spokojenost, mam jen jediný problém - musím rychle sehnat závěrečný díl této úžasné trilogie... :-)

Enigmatic
01.01.2017 3 z 5

Byť měla kniha zajimavou zápletku, opět mající atmosféru filmů Purpurové řeky, připadala mi podstatně méně záživnější než první Mráz. Přišlo mi, jakoby pan Minier potřeboval dodržet rozsah, což se záporně promítlo na kvalitě obsahu. Zmínky, např. o účelově promiskuitním způsobu života Samiry Cheungové, či sexuální orientaci Irène Zieglerové se mi v kontextu s podstatou děje zdají nadbytečné, a rovněž tak citové výjevy Martina Servaze o své "exlásce" nemusely být tak rozvláčné.
Ale co, kdo ví, możná tyto skutečnosti budou hrát své nezbytné role v následujícim díle. Po románu Tma určitě sáhnu...

martina.tim
29.12.2016 1 z 5

Tuto knihu jsem zkoušela poprvé číst někdy v létě. Bohužel jsem skončila na nějaké 200té stránce a odložila ji. Teď jsem jí dala znovu šanci v podobě audioknihy a stěží jsem doposlechla první cd a musela jsem to vzdát, protože pro mě je to prvotřídní nuda a spousta neuvěřitelných věcí, které se pohybují opravdu hluboko pod hranicí uvěřitelnosti. Třetí díl už raději zkoušet nebudu.

shade
27.12.2016 3 z 5

Kniha se četla dobře, děj ubíhal. Ale občas mi Servazovo chování připadalo, jak by byl nesvéprávný - dám šanci ještě třetímu dílu.

SimonaP
25.12.2016 4 z 5

Začátkem jsem se musela nejdřív prokousat, ale pak mě to chytlo a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Kniha vypadá objemně, ale má velké řádkování a okraje, takže ve finále nebude mít větší obsah než průměrná kniha, Takže se nenechte odradit velikostí, doporučuji.

Gracian1964
14.12.2016 5 z 5

Dávam plný počet, kniha je úchvatná, napínavá, vidieť že ju nenapísal žiadny hlupák. Páči sa mi presne tento typ detektívok. Prostredie a postavy skvelé. Neviem ani povedať, či sa mi viac páčil Mráz alebo Kruh, to je jedno, obe sú dobré. Teším sa na Tmu. Len dúfam, že nebude úplne nepreniknuteľná a občas zažiari svetlo na konci tunela.

mirka71
08.12.2016 5 z 5

Stejně, jako Mráz skvělá detektivka, napínavá od začátku do konce, čtení jde samo, mrzelo mě, že knížka končí. Těším se na Tmu.

Martinka79
07.12.2016 3 z 5

Asi jsem vyjimka, ale Mraz se mi libil vic. Chvilemi jsem se musela do cteni i nutit, ale konec uz jsem shltla rychle. Ale Tmu si prectu urcite..

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960