Kruh

Kruh
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2191 2191

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

whiolet
01.07.2017 3 z 5

Když jsem dočetla Mráz hodně jsem váhala, zda si mám přečíst i Kruh. Jsem,ale nenapravitelný knihomol, takže jsem tomu dala šanci.
Upřímně musím říct, že druhá kniha byla o dost lepší,ale pořád mi vadilo autorovo zdlouhavé líčení (ne opravdu mě nezajímá jakou pizzu si dávala Zieglerová ani tři stránky o potápění). Takže knihu hodnotím jako průměrnou.

saez
21.06.2017 4 z 5

Po první knize této série jsem trochu váhala, zda si přečíst vše. Jsem však beznadějný knihomol s až obsesivní potřebou dočítat do konce :-) A autor mě přesvědčil, že dělám dobře.

Kikuše007
16.06.2017 2 z 5

Tato série mě opravdu zklamala. Po přečtení prvního dílu, sem si řekla, že pokračovat nebudu, ale zkusila jsem tomu dát ještě šanci, a zbytečně. Podle názvů jsem čekala nějakou bombu, ale opak je pravdou. Ale abych o knížkách nemluvila jen špatně, nenároční lidé jistě ocení, a budou se jim knihy líbit, ale já bohužel nenáročná nejsem, a proto do dalších dílů asi nepůjdu. Ikdyž, nejnovější díl MINNIER vypadá celkem slibně, tak uvidím jestli jí po zkušenosti s prvními dvěma díly dám šanci. Každopádně hodnocení v podobě dvou hvězdiček platí na oba dva díly a to jen kvůli tomu, že přeci jen se to dalo přečíst, ale bohužel, co se týká děje mě zklamaly.

Irika
09.06.2017 5 z 5

Volné pokračování pěkně navazuje na 1.díl Mráz, ústřední postavy zůstávají, objevuje se spousta nových postav a informací ze Servazovy minulosti. Ani této knize nechybí tempo, napětí a spousta logických dílků skládanky, které do sebe v závěru perfektně zapadnou.
Do poslední chvíli čtenář neví, kdo je vrah, a odpoutat se od čtení jde jen velmi těžko. Doporučuji, 100%!

Loginus
07.06.2017 1 z 5

Končím se sérií, protože život není tak dlouhý. Tohle už vážně ne. Dočíst to bylo utrpení a musel jsem to dát na etapy. Nebudu psát konkrétní věci, hodnotící to už shrnuli obstojně dole. Nemyslím tím ty, kteří nasypaly hvězdný full house.

Evina74
07.06.2017 5 z 5

Napínavá detektivka - tentokrát poslouchaná jako audiokniha. Na přednes pana J. Žáka už si pomalu zvykám.

Danago
07.06.2017 4 z 5

Kruh je ještě lepší než Mráz. Je napínavější , akčnější, strhující. Uprostřed je to trochu zdlouhavé. Konec je nepředvídatelný a skvělý. Jako audiokniha vynikající.

bigben
01.06.2017 4 z 5

Opět výborná detektivka, která nezklamala. Děj zamotaný až do konce, pro mě překvapivý vrah, špatné počasí, strašidelné prostředí. Už se moc těším na třetí knížku.

Luca287
01.06.2017 5 z 5

skvělé..

Sofós
31.05.2017 5 z 5

Nadchl vás Mráz? Pak si určitě přečtěte i Kruh! Autor opět napíná čtenáře a nabízí varianty možného pachatele. Souběžně s hlavním dějem "běží" ještě druhý. A je na místě ptát se proč. Závěr je opět překvapující a navíc se vysvětlí, proč ta druhá dějová linka. Kniha byla čtivá, ale je pravdou, že nervy drásající napětí jako v Mrázu nečekejte.

denib
31.05.2017 3 z 5

Není to špatné. Připadá mi to o trochu horší než první díl, ale ne o moc. Jenže zatímco ten jsem hodnotila pěti hvězdičkami, teď musím dát jen tři. Problém totiž je v tom, že jsem zjistila, že mě to už nebaví. Jedna knížka prostě stačila.

Ladyewe
31.05.2017 3 z 5

Jako taky dobrý no...akorát Mráz jsem přečetla za dva dny, kdežto ke Kruhu jsem se vracela s delšími pauzami. Pak už jsem se trochu ztrácela a na můj vkus tam bylo málo akce. To ale nemění nic na tom, že je to perfektně propracované.

ivzu77
27.05.2017 4 z 5

Druhý díl jsem četla ještě rychleji než ten první. Zdál se mi akčnější, ze série jsem zatím nadšená. Detektiv je sympaťák. Fandím i četnici .

waltraud5114
21.05.2017 2 z 5

Z trilógie je to najlepšia kniha, menej logických lapsusov ako v ostatných dvoch dieloch. Ale aj tak ma to bohvieako neoslnilo, dookola to isté, ako severské detektívky, alebo Dan Brown . Pre mňa je to - ako vravia bratia Česi - hospodská polívka, která hoví každému, ale málokdo chce přidat.

Seiers
19.05.2017 4 z 5

(audiokniha) Určitě lepší, než Mráz. Uprostřed sice tempo poněkud opadlo, ale konec vše vynahradil. Kdo mi ale vysloveně lezl na nervy byl Anelka a spol. Hodnotit výkon pana Žáka by bylo nošení dříví do lesa. Jako vždy - vynikající.

kvetinkabrno
17.05.2017 5 z 5

fantazie...:-)

aktak1203
15.05.2017 5 z 5

Z celé série pro mě nejlepší díl.

Lucik87
14.05.2017 5 z 5

K Minierovi mě přivedl Zkurvenej příběh. Hm, říkám si, zkusím od něj něco jinýho. A teď je to jasný, Servaze miluju. Bože, jak já ho miluju. Bohužel, trilogii jsem načala nešťastně a paradoxně odprostředka, ale to je šumák. Na další dvě knihy se těším jak malý děcko.

belina1
14.05.2017 4 z 5

Super kniha!!

brabofka
09.05.2017 5 z 5

Pokud srovnám s prvním dílem, tato kniha měla spád. Je fakt, že už jsem si asi navykla, že autor jednotlivé nitky příběhu splétá a pak zase rozplétá aby se v konečném finále všechno spojilo a excelovalo v odhalení pachatele. Přesně jak ve 2/3 povídá hlavní hrdina. Musíte se vrátit na začátek, a promyslet kde už jste se s vrahem setkali. Mám pocit, že u tohoto dílu už autor přesně věděl co chce, a jakým způsobem to má napsat. Kruh byl dle mého ještě lepší než první Mráz. Byť scénář kopíroval jedničku. Komisař má povahu Jamese Bonda, všechno přežije, všechno ustojí a to dokonce neumí ani pořádně střílet. Dost obsáhle o komisaři pojednává příspěvek uživatelky Vesmich. Můj názor na postavu policajta je ten, že z něj právě toho Bonda nechce udělat. Že v dnešní době pořád čteme a nebo sledujeme policaty, kteří jednou ranou zabijou 3 teroristy, doběhnou rozjetý vlak a ještě si dají skleničku Martini. Není to špatný nápad, ukázat, že i policajt může být sečtělý, může mít své mouchy, deprese.... Škoda jen, že v knihovně je na poslední díl čekací doba 5 měsíců :-(
PS: pokud i tak potřebujete neohroženého hrdinu, který dokáže skoro cokoli, pusťte si Jeana Reno a film Nemilosrdní. Je to názorná ukázka toho, co člověk dokáže i v 70 letech. Ostatním doporučuji na 5* přečíst si radši tuto knihu. :-)

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960