Kruh

Kruh
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2191 2191

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

Skripi
11.10.2017 4 z 5

Kniha začína byť napínavá až na posledných 100 stranách ale aj tak ma veľmi bavila a odporúčam. Jedna z tých lepších detektívok... :)

Kačta
09.10.2017 1 z 5

Mráz jsem přečetla jedním dechem, ale do Kruhu se nemůžu začíst a knihu jsem odložila po 350(!!) stranách, což je opravdu můj rekord. Třeba se k ní někdy vrátím.

Ketrin.TR
05.10.2017 2 z 5

Tak jak mě Mráz bavil, tak dočíst Kruh pro mě bylo docela utrpení… Kromě ústřední smrti učitelky hned na začátku příběhu se nic zajímavého a napínavého vesměs neděje. Děj se neuvěřitelně táhne a zabíhá do rovin, které mě jako čtenáře nějak extra nebavily a nezajímaly. Nebavila mě Martinova historie, utrápené vzpomínky a už vůbec mě nebavila emocionálně vyčerpávající linka s Marianne. Jenom zvědavost mě nutila knížku dočíst (a to až na podruhé, v půlce jsem to po marné snaze se pořádně začíst, vzdala, a šla raději číst něco jiného). Konec se konečně vytouženě rozjel, bylo pár momentů překvapení ale tak nějak mám pocit, že mě zápletka trochu zklamala a něco mi tam chybělo. Rozhodně by se nic nestalo kdyby byla knížka poloviční.
Autora však rozhodně nezavrhnu, moc se mi libí jeho styl vyprávění, místo děje a především popisování, takže Tmu, která mi ještě zbývá přečíst, určitě jednou přelouskám.

petym
03.10.2017 2 z 5

Tak toto bylo horší. Jednička mě velice bavila,ale tady jsem se nemohl začíst. Tak ještě třetí díl.

ddkk
03.10.2017 5 z 5

Pro Martina Servaze a JZ Francii okolo Toulouse mám slabost. Minier je můj oblíbený autor a knihu jsem zhltla najednou. Snad se autor k Martinovi ještě někdy vrátí, moc by se mi to líbilo :-)

MarianP
02.10.2017 4 z 5

Minierov Kruh je kvalitne vykreslenou detektívkou, ktorá ako jedna z mála má aj akýsi zahmlený dej na pozadí, t.j. prečítaním tejto knihy sa (možno) neuzavrie celý kruh :). Ale keďže mi autorov štýl sedí, určite si prečítam aj Tmu. Čo sa teda Kruhu týka, ide o výborné dielo so zaujímavou zápletkou, hoci mi viac sedela taká ponurá atmosféra z Mrázu, kniha je čtivá, má spád. Dej je zasadený do univerzitného prostredia a do okolí jazier, čo dáva knihe taký jemnejší nádych (napríklad oproti Mrázu). Servaz je týpek, ktorý mi celkom pripomína Mankellovho Wallandera. Takže od neho nečakajte žiadneho samuraja, čo pochytá vrahov ľavou zadnou:). Záver knihy mohol byť trochu rozsiahly, v podstate hneď ako sa zistia súvislosti medzi starými a novými vraždami je dej ukončený. A práve tu mohol autor pritlačiť na pílu a čitateľa zamotať viacej. Ale celkom sa mi páči aký taký neuzavretý dej, ktorý núti k čítaniu Tmy. ...

maličkán
30.09.2017 5 z 5

Tak mě se tedy líbila ještě víc než Mráz. Opravdu je zajímavé, že autor dokáže udržet čtenáře v napětí na tolika stránkách, člověku je až líto i po 600 stranách, že kniha končí. Jsem z Minierova stylu psaní nadšená. Začala jsem již číst Tmu a určitě budu shánět Zkurvenej příběh.

miruska1
21.09.2017 5 z 5

skvele

LaPetja
19.09.2017 3 z 5

Nejslabší článek z celé série, ale i přesto je kniha čtivá.

Yogini
27.08.2017 4 z 5

Knihu jsem právě dočetla, prvních 100 stran bylo pro mne trochu utrpením a pohrávala jsem si s myšlenkou knihu odložit. Postupem jsem ale knihu začala hltat, za mne rozhodně lepší než Mráz, konec mne nutí přečíst i 3. díl. Ubírám hvězdu za zbytečně zdlouhavé popisovaní dle mne nedůležitých věcí, příběh by se vešel krásně do méně stran.

Luciskaurb
24.08.2017 4 z 5

Přijde mi nejslabší ze série, ale taky je výborná.

nikolicevopice
16.08.2017 2 z 5

Neříkám, že je to špatný, ale nedočetla jsem to. Mráz se mi líbil a tak jsem dala šanci i Kruhu, ale zase tak moc mě to nelákalo. Do čtení jsem se musela nutit, ale když mi zbývalo dvě stě stran, tak mi došlo, že mě vlastně ani nezajímá kdo je vrah a přes to všechno, co se tam děje už jsem pak i málem zapomněla, jaká vražda se tam vlastně vyšetřuje. Méně je někdy více...

mrazovagabina
15.08.2017 4 z 5

Kniha se mi zdála slabší než Mráz. Nejlepší byla poslední třetina knihy. Líbily se mi postavy Margot a Eliase.

Půca4
07.08.2017 4 z 5

Vážně příjemné čtení. Kniha navazuje na první díl. Nenechte se odradit tloušťkou knihy, čte se překvapivě rychle. Není tam příliš postav, děj se točí kolem jednoho hlavního případu a krajně se motá kolem útěku Hirtmana. Rozuzlení bylo upřímně docela překvapením. Hodně se mi líbila intermezza, skvělý nápad a líbivé stránky.
Byly tam možná malé nedostatky, takže dávám tak 4,5 hvězd.

85098211
04.08.2017 4 z 5

Absolutní souhlas s pine_marten! :-) Nemám co dodat...

pine_marten
28.07.2017 5 z 5

Trošku slabší než předchozí Mráz; nicméně pořád čtivý a napínavý děj.

lalikpepa
26.07.2017 4 z 5

Druhý díl trioologie s detektivem Servazem se četl příjemně. Opět stejně jako v prvním díle byly kapitoly psány tak, aby skončili v nejvíce napínavých okamžicích, takže čtenář chce číst dál a dál. Kniha mě bavila, vtáhla mě do děje, ale ten náboj a pochmurnost prvního dílu tohle nemělo. Děj byl opět spletitý a nebylo jasné kdo je pachatelem. Některé dějové linky mě moc nebavily (politik, soukromý detektiv), ale nakonec to vlastně všechno bylo podstatné. Trochu mi to ze začátku připomínalo Purpurové řeky - univerzitní prostředí, všichni všechny znají...Rozuzlení dobré, hlavně celkové vyústění, mě dostalo. Za mne o něco slabší než první díl, ale i tak parádně napínavá detektivka. Jsem zvědavá na poslední díl.

Costanzo
21.07.2017 5 z 5

Přečetla jsem všechny jeho knihy a Kruh jednoznačně nejlepší. Za mě palec nahoru a 5 bodíků.

BlackBlade
13.07.2017 4 z 5

Přidávám se k názorům, že první díl byl zajímavější a první zápletka byla pro mě neotřelá. V druhé knize Kruh se pěkně buduje příběh, který navazuje na Servazovu studentskou minulost. Rozhodně nesouhlasím s názory, že bych se u knihy nudil nebo, že by byly dějové linie nepřehledné. Líbily se mi i ty drobné "doteky" postavy JH a doufám, že třetí díl bude s JH více spjat, takže hurá na trojku :)

sirojezkin
09.07.2017 3 z 5

2. kniha už se mi tolik nelíbila jako ta 1.. Přišlo mi to zmatené. Spousta postav a několik příběhů. Neorientovala jsem se v tom. Asi od 400 strany to začalo dávat smysl. Takže - neodkládejte na začátku a vydržte !

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960