Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2170 447

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Perfektní!

Rihatama
24.07.2021 4 z 5

Bernard Minier Francouze nezapře, ba naopak, v dalším případu Martina Servaze přitvrzuje a milostné eskapády a související psychické pochody takřka u všech postav rozebírá do nejmenších detailů. Zvyšující se důraz na sexualitu (až tak nepřekvapuje) a přemíra popisovaných pocitů tady tak trochu převažují třeba nad analýzou nebo důmyslností zápletek vlastních případů. Mráz mi nesmírně imponoval svou propracovanou ideou. Minier i tady napíná čtenářovu nervovou soustavu kolíčky na prádlo na šňůru zavěšenou nad temnou propastí, tematická atraktivita už mě však tolik nezasáhla, a navíc jsem měla pocit, že čtu snad milostný román. I když šokovat se autor hned zkraje pokusil, za což mu náleží čest a sláva. Do případu se vrací postavy z minulé knihy a Minier pracuje na jejich dalším rozvoji, děj se přitom rozbíhá hned několika paralelními směry. Je ale zjevné, že jde jen o součást řetězce, protože hlavní padouch z Mrazu tentokrát sbírá "drobty" a mate hlavní stopu. Jeho poslední oběť však "slibuje" pokračování, takže další část si nenechám ujít, i když prvotní wow spadlo o úroveň níž.

PetikH2O
15.07.2021 3 z 5

Zbytečná bichle. Bavilo mě prvních 50 a posledních cca 150 stranek. Docela blbý u 600 stránkové knihy. :D

KatkaK13
12.07.2021 5 z 5

Ano, tomuhle říkám pořádná detektivka. Je dlouhá, ale dává smysl, vyvrcholení není překotné během pár stránek ale posledních 150 stran se vše rozuzluje a napětí graduje. Nekroutíte hlavou nad morbidními vraždami .. V této knize Vám neudržuje napětí násílí, krev, vražda na každé druhé stránce, ale um spisovatele dělat příběh napínavý. Těším se na další díl, zadní vrátka zůstala pěkně otevřená.

studentice
09.07.2021 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale pro mě je tempo hodně pomalé a na můj vkus zde bylo příliš moc dějových linií. Nicméně si ráda přečtu další díl:)

EliskaD
23.06.2021 2 z 5

Z předchozího dílu jsem byla rozpačitá a nehodnotila jej moc dobře. Chtěla jsem Minierovi dát ještě šanci. A za mě chyba. Opět mě autor nepřesvědčil. Opět nesmírně rozvleklý děj, spousta vaty a zbytečných postav a různých linek. V příběhu se vrší jedna nelogičnost na druhou a čtenář nemusí být policajt ani znalec detektivek, aby mu byl divný celý postup vyšetřování a nereálné a nesmyslné jednání jednotlivých postav. Do dalších děl se už nepustím.

Gindolfin
18.05.2021 2 z 5

Budu hodně přemýšlet jestli budu číst další díly. Největší chyby: 1) Překombinovanost děje je ještě větší než v Mrazu. Je to zbytečně natahované. 2) Napětí a dynamika šla dolů, vyplouvá tak na povrch strašné množství nelogičností. 3) Už i sem se dostala fascinace zbytečným násilím. Nesnáším mučení, nechápu proč je to teď v každé detektivce. 4) Více otevřený konec než v Mrazu. Nesnáším tohle donucování autora, aby si čtenář koupil další díl. 5) Fakt mne nezajímají autorovi politické názory. Chtěl jsem detektivku ne meeting politické strany. 6) Vedlejší postavy, detektivové a četníci, mají v tomto dílu výrazně méně prostoru. Takže jsem si za celou knihu nevytvořil vztah k žádné postavě. Martina fakt nejde mít rád. Je stále před zhroucením a dostane přes hubu takřka všude a od kohokoliv.

Petia.38
04.05.2021 5 z 5

čtivá a určitě vás chytne :-)

Toňula
27.04.2021 4 z 5

Po předchozí dílu,který byl pro mě opravdu velkým překvapením a nenechal vydechnout,jsem byla lehounce zklamaná,postrádala jsem tu tajemnou atmosféru podporující skryté napětí, Martin byl opět sympaťák, jen mu autor trochu moc naložil co se týče nehod a úrazů, ale i tak opět skvělá detektivka,čtivá,napínavá až do překvapivého konce.

Ramiel
27.04.2021 3 z 5

Servaz je superman. Protože to, co přežije on, by nikdo jiný nepřežil. A díky tomu jde moje hodnocení o hvězdu dolů. Protože to absolutně ubírá uvěřitelnosti příběhu. Navíc je to zřejmě autorovo schéma, že vždy nechá Servaze jít někam samotného... Jinak fajn detektivka.

Szekynka
21.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Super námět, jen mě překvapuje, když se všechno odehrává v jednom regionu, proč si nikdo nespojil hned na začátku jméno zavražděné s jiným příběhem, ve kterém figurovala. Většinou se hned od začátku začnou vrtat v životě a minulosti zavražděné, proto mě překvapilo, že její účast na incidentu před lety si nikdo nespojil dřív, ale jinak se mi knížka moc líbila, vraha jsem nečekala. Co jsem taky nečekala, že unesená osoba Julienem bude zrovna M., tím jak byl příběh psaný v přítomném čase nenapadlo mě, že by to mohla být ona.

Kaja1
16.04.2021 5 z 5

Musím říct, že komisař Martin Servaz se mi dostal pod kůži. Už se těším na další případ. Jen bych mu přála trochu normální osobní život. Mám ráda francouzské detektivky a překlady pana Jiřího Žáka, je to radost číst.

ladyba
05.04.2021 4 z 5

Moje druhá zkušenost s Martinem Servazem. Není dobré tyhle detektivky číst na přeskáčku, protože je zde hodně silná kontextová dějová linka napříč jednotlivými díly, ve které se budete čtením příběhů na přeskáčku ztrácet... a vzhledem ke košatosti linek i postav je na ztrácení už tak dost podnětů. Ale holt je o autora v knihovně velký zájem a nemohla jsem čekat, než na mě přijde řada v rezervacích s prvním dílem. Kruh je fakt dobrý příběh i ve své překombinovanosti.

MARTh
03.04.2021 5 z 5

Za mě byla knížka stejně napínavá, jako Mráz, přes cca 620 stránek se přenesete během pár dní a budete chtít číst dalšího Martina Servaze - já jsem dočetl Kruh a hned se pustil do Tmy :-)

Zápletka Kruhu je opravdu napínavá, ale současně uvěřitelná, hlavní hrdinové - alespoň za mě - velmi sympatičtí. Bernard Minier má dar, který mají dobří autoři - vcucne Vás do děje, píše tak, že se přenesete do konkrétní oblasti a máte před očima dokonalý obraz města, vesnice, krajiny, osob.... to mám rád.

Líbila se mi také intermezza, v podstatě do konce knihy jsem nevěděl , koho se týkají (teda pokud jde o oběť, u pachatele jsem trochu tucha měl).... brrrr, když si člověk představí být v pozici oběti....

Knihajeradost
21.03.2021 5 z 5

Kniha byla poutavě napsaná, dobře se četla a nechybělo ani napětí. Bavilo mě, spolu s Martinem, řešit jeho případ. Úplně jsem se do role komisaře vžila a přemýšlela s ním, kdo za vším může být. Líbí se mi, že Martin si nehraje na žádného super hrdinu. Je to obyčejný, sympatický, citlivý člověk a neumí střílet. U těchto knih je důležité, aby jste dávali pozor a neunikla vám žádná informace. Jen tak vám díly skládačky do sebe postupně zapadnou a všechno bude dávat smysl.

Terka_v25
02.03.2021 4 z 5

Druhý díl série se mi líbil o něco víc než předchozí. Přišlo mi, že to má větší spád a napětí, i když je to opět taková bichle. Děj se odehrává v zdánlivě poklidném městečku, kde podobné brutální vraždy nepamatují. Major Servaz musí nakonec pátrat v minulosti, aby případ vyřešil. Bohužel se musí popasovat i se svými osobními démony a postupně až s paranoiou, že ho neustále jako stín pronásleduje uprchlý vrah Hirtman. No, budu pokračovat v sérii dál a snad si udrží podobnou úroveň.

Jikovka
23.02.2021 4 z 5

Druhá kniha v sérii je lepší dle mého než ta první. Napínavá až do konce.... Zž se těším na další díl.

ilčidlo
17.02.2021 5 z 5

Pro mně velmi kvalitní detektivka, jedna z nejlepších co jsem četla. Po přečtení stále na ni musím myslet, musím si dát větší pauzu než začnu číst nějakou jinou knihu. Nejlepší by asi byla nějaká od Bernarda Miniera

Anna1975
16.02.2021

Čte se sama.

davas
14.02.2021 4 z 5

Opět velmi dobré čtení, autor má kvalitní styl psaní, příběh propracovaný, mírně překombinovaný, což ale neubírá na napětí. Mi se více líbil Mráz, ale i tato kniha má kvalitu. Za mne 4,5*

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960