Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2169 447

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

Další setkání s Martinem Servazem mne uspokojilo. Výborné.

Ira13
02.05.2022 4 z 5

Z Mrazu šel chlad, z Kruhu zase vedro a věčné bouřky. Kniha napínavá, občas trochu překombinovaná . Martin přežívá jen na kávě a cigárech, je zvláštní povahy a asi nesmrtelný. Poslední třetinu knihy jsem hltala. Rušilo mě akorát dost překlepů...

faba
13.04.2022 4 z 5

Audiokniha. Čte Jiří Žák a opět jako v předešlé knize monotónně, ale k tomuto autorovi se to hodí :-)
Řekl bych, že je to srovnatelné s předešlým dílem. Někde je vata, ale když to člověk poslouchá, tak to moc nevnímá. Trochu autor dělá z Martina Servaze takového „nezodpovědného" a umíněného policajta (viz potápění), ale asi to tak muselo být kvůli dalšímu ději.
Samozřejmě linka s Julianem Hirtmannem byla šílená a možná trochu zbytečná, ale zase navnadí na čtení dalších dílů.
Myslím, že o mnoho lepší průměr oproti jiným thrillerům.

Jakira
07.03.2022 4 z 5

Po Mrazu další povedená detektivka s Martinem Servazem. Minier je jeden z mála autorů, do kterých se teď, když nemám tolik času na čtení, pustím i přes větší rozsah stran. Oproti Mrazu, kde mi počet stran přišel adekvátní a tempo knížka neztrácela, mi Kruh přišel trochu zbytečně dlouhý. Ve druhé třetině kniha ztratila spád, přišlo mi, že se přešlapuje na místě, původní motiv (vyšetřování vraždy učitelky) jak kdyby úplně ustoupil do pozadí a někdo si na něj vzpomněl až na konci.
Celkový dojem je ale dobrý, pořád se jedná o nadpůměrnou detektivku, které jsem schopná odpustit i to, že Martinovi jen věčně běhá mráz po zádech a Minier by se možná měl občas kouknout na předpověď počasí, aby věděl, že nemusí pořád jen pršet a být bouřka :)

Mája777
26.02.2022 5 z 5

Tak i tenhle díl se mi líbil. Nevím čím to je, ale tady mi popisy krajiny a prostředí nevadily tolik, jako v jiných dílech. Děj hezky pomalu, ale jistě gradoval, ale … co ten konec!?! To mám hned sáhnout po dalším díle? Nedat si žádný oddych? No, asi to tak bude :). Tak jdu na to …
(26. 2. 22. - 4 647 - 11)

rlupinek
23.02.2022 4 z 5

Při čtení této knihy jsem si zapamatoval hlavně dvě fakta - autor nemá rád fotbal a neustávající bouřka. Co se týká bouřky, nestalo se snad v žádné kapitole, že by nějaká, alespoň malinká, neproběhla. Co se týká fotbalu, posadil autor příběh do právě probíhajícího mistrovství světa, aby snad mohl svoji nevraživost, skrze hlavní postavu Martina Servaze, náležitě zvýraznit.
Co se samotného případu týká, je to opět zamotané, napínavé, motiv (ve své tragické podstatě) snad pochopitelný. Další z knih Bernarda Miniera, která mě celkem bavila, avšak nemusela být až tak dlouhá.

stanislav.janac
02.02.2022 4 z 5

První kniha se mi líbila víc, přišla mi víc napínavá. V téhle knize měla první polovina zbytečnou vatáž, zbytečně zdlouhavé popisy pocitů a myšlenek co se postavám honily. Zbytečná rozsáhlost knihy, která byla aspoň o 200 stran delší, než by měla být.

mysce
24.01.2022 5 z 5

Komisař Martin Servaz začíná nové vyšetřování v tichém univerzitním městě Marsac, kde se odehraje jedna z nejdrsnějších vražd, s jakou se kdy setkal. Případ je navíc pro Martina hodně osobní a dotýká se jeho nejdražších, což mu zoufalou situaci obtížného pátrání velmi komplikuje.
Tahá zde za nitky záporák z předchozí knihy Mráz, Julian Hirtmann? Leccos naznačuje, že se možná tento šílený sériový vrah znovu objevuje na scéně.
Velmi tíživá atmosféra celé knihy, její obrovská a přitom krutá inteligence se dá přirovnat snad jen k legendárnímu Hannibalu Lecterovi.
Závěr příběhu zoufale volá po přečtení dalšího dílu!

martina2540
16.01.2022 5 z 5

Do čtení se mi nejdříve nechtělo kvůli rozsahu knihy, ale začetla jsem se hned a ráda si přečtu další díl.

shelma
24.12.2021 5 z 5

Konečně spisovatel, který se svým dílem přiblížil nedostižnému Stiegu Larssonovi. Dokonce je tu policistka, která připomíná Lisbeth. Sice mi těch 640 stránek dalo zabrat, ale už se těším na další díl.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Další díl s Martinem Servazem a opět super napínavé krimi. Zajímavé téma, které určitě doporučuji k přečtení.

Arlienen
10.11.2021 5 z 5

Druhé setkání s Martinem se mi líbilo rozhodně více, než to první. Knihu dokážu popsat pouze jedním slovem - PECKA!
Víc originální komentář ke knize ze sebe nedostanu, protože tady už bylo všechno řečeno.

Mudry
09.11.2021 5 z 5

Tentokrát nemám co vytknout. Užila jsem si to moc.

kob
03.11.2021 5 z 5

Opět skvělé.

Hakate
30.10.2021 4 z 5

Druhý díl, mi přišel lepší než první.
Poutavý příběh, který zaujme svým provedením a osobitým stylem psaní. I přes velký počet stránek, které by mohl mnohé čtenáře odradit, se kniha velmi dobře čte a příběh rychle plyne.
Ještě to není na 5* , ale lepší 4.

Petra101
12.10.2021 5 z 5

Super,četlo se to samo. Doporučuji.

tabaluga
21.08.2021 5 z 5

Tato detektivka za mne ano, sice jsem začala číst trilogii od prostredka, ale leccos jsem si domyslela z různých myšlenek. Rozuzlení bylo zajímavé a závěr láká ke čtení dalšího dílu. Nicméně já musím nejdřív přečíst díl první, abych pochopila pana J. H., jelikož doufám, že ve třetím díle mu bude věnováno více stránek..

Maciiik
17.08.2021 5 z 5

Opět super čtenářský zážitek, jako minulý díl. Jednání některých postav mi občas přišlo nelogické (no jsou to holt francouzi), ale knihu jsem tak hltala, že stránky se otáčely úplně samy a ubývalo to rychle. Martin "Servác" je sympaťák. Jsem ráda že je tak nerozbitnej, umí si fakt kvalitně zkomplikovat život. A je o moc lepší než američtí neomylní superdetektivové ;) Asi by si dobře rozuměl s Harry Holem, ale ten je dost samorost...

Eduarda
10.08.2021 4 z 5

Může vás štvát, ale musíte ho mít rádi: je chybující, ne úplně profesionální, ale o to víc lidský - a právě díky hlavní postavě Martina Servaze se vyplatí číst. A samozřejmě musím obdivovat taky dokonalou práci s atmosférou (no bodejť by ne na 640 stránkách). Ale utíká to jako nic, a to i navzdory tomu, že je to trochu moc červené a hlavní hrdina začíná vykazovat rysy Terminátora. Uvidíme, kam se postava vyvine v pokračování...

Petra153
05.08.2021 5 z 5

Po 1. dílu jsem si na styl psaní autora zvykla. A najednou se mi pokračování v 2. díle zdá naprosto skvělé. Není co dodat. Jen přečíst.

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960