Miovo blues

Miovo blues https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295889/bmid_miovo-blues-NgR-295889.jpg 4 269 56

Martin Benner série

Kde je Mio? Co se vlastně stalo poslední den u Mia ve školce? Martin Benner je proti své vůli zatažen do pátrání po čtyřletém zmizelém chlapci. Dokud ho nenajde, nenechá ho bezohledná mafie na pokoji. Martin zoufale sleduje minimum stop, které má k dispozici. Ovšem Miovo zmizení není jeho jediný problém. Musí také zjistit, kdo se ho snaží usvědčit z vražd, které nespáchal. Jeho paranoia den ode dne roste. Kdo může sledovat každý jeho krok, aniž by byl sám vidět? Honba za pravdou ho postaví před děsivé dilema: Může zachránit Mia a zároveň sám sebe? Anebo bude muset zemřít další člověk, aby měl konečně klid? Miovo blues začíná tam, kde skončil dramatický thriller Lotosové blues.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Mios Blues , 2015

Vlaďkaa4
05.11.2019 5 z 5

Me se to moc libilo, na konci je to trochu vice nakombinovane. Jenze se to cte jedna basen...... Plny pocet

broskev28
07.08.2019 3 z 5

Souhlasím s rubit a happy-smile: druhý díl a především závěrečné finále mi připadají příliš překombinované. Čte se to dobře, ale měla bych výhrady nejen k hlavnímu hrdinovi (egoistický chlap, který nesnáší stereotyp a odmítá se vázat, to mi nepřijde až tak atypické), ale třeba k motivaci hlavního padoucha, o členech policejního sboru raději ani nemluvím.
Zkrátka Miovo blues mě spíš zklamalo, třeba už jen kvůli názvu (podle logiky 1.dílu). Obecně mi vyjadřování autorky v tomto dílu připadalo tak jiné, až jsem měla podezření na jiného překladatele, ale ne, Luisa Robovská přeložila oba díly. Takže chyba je nejspíš na mé straně.
Jednu hvězdu určitě zasluhuje uzavření celého příběhu neboli chybějící happy end; aspoň tady se autorka "pochlapila".

pungoš
04.05.2019 5 z 5

Důstojné pokračování prvního, autorka velmi dobře napsala druhý díl i celý příběh

martousek
29.04.2019 3 z 5

Za mě zklamání, neskutečně přeplácaný příběh, ještě s přelety Evropa - Amerika? Podplacení policisté a zbylí jsou neschopní pitomci. Víc nesmyslů už přidat opravdu nešlo.

janastok
21.03.2019 4 z 5

Knihu jsem zhltla během dvou dní, parádní jízda. Ale víc se mi líbil první díl, zde je to již hodně překombinované. Identitu padoucha jsem podle několika náznaků uhodla, divím se, že hlavní hrdina ne. A ten motiv, proč se vše dělo, mi přijde dost chabý a musím se ptát "kvůli čemu vlastně?"

Vesina
15.02.2019 5 z 5

WOW !! Ještě lepší než Lotosové blues.....

Kerberos
06.02.2019 5 z 5

Druhý díl se mi zdál ještě lepší než první.Konec mě překvapil ,to jsem nečekala,možná už to bylo trochu překombinované.

orinka3
06.02.2019 5 z 5

Pokračování Lotosového blues. Martin čím dál tím víc zabředává do potíží. Je to o to horší, že má na starosti neteř, která je spolu s ním v ohrožení také. A nejen ona. I spolupracovnice a přítelkyně Lucy, se kterou má Martin složitý citový vztah. Přibývá obětí. Dokonce se stává podezřelým on sám a má co dělat, aby vyvázl z podezření. Navíc ho začíná dohánět jeho největší životní chyba, stará 20 let. Všechno dění ovlivňuje tajemný Lucifer stojící v pozadí každého kriminálního činu. V policejních složkách jak ve Švédsku, tak v USA není všechno v pořádku. Martin pátrá i tam - v Texasu - a dovídá se překvapivé věci. Došla jsem na konec četby, nutila se k trpělivosti a nepodívat se na konec knihy. To se mi vyplatilo, protože konec je opravdu zajímavý a pro mě nečekaný. Jak se mi předešlé dvě knihy spisovatelky moc nepozdávaly, tato série mě vyloženě nadchla. Perfektní, chytré, napínavé a velice čtivé.

bigben
12.09.2018 4 z 5

Oblíbený hlavní hrdina navazuje na děj z prvního dílu. Spokojenost

111moni
29.08.2018 5 z 5

Tak ještě, že je toto pokračování a člověk se dozví, na čem vlastně je. Výborně napsáno, napětí graduje, tajemství vyplouvají na povrch a že jich je, nikdo není ušetřen. Skvěle napsáno, čte se opravdu samo a nedoporučuji začínat , pokud nemáte dostatek času

March
25.08.2018 5 z 5

To byl ficak, po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla během pár hodin, nedalo se odtrhnout. Konec trosilinku přetažený, ale to mi vůbec nevadilo. Doporučuji!

SilvieSisinka
25.08.2018 5 z 5

Obě knihy skvělé,napínavé..............zápletka zamotaná....přečteno na dovolené.Určitě sáhnu po dalších knihách spisovatelky :-)

gordon13
30.07.2018 5 z 5

Oba díly vynikající, výborný, chytlavý příběh, který nutí číst a číst...

Dajine
21.07.2018 5 z 5

Přečteno na jeden zátah.

Milly22
16.04.2018 5 z 5

Dokonalá kniha, nadšení od začátku do konce.

ajasin
22.01.2018 3 z 5

Tak tohle byla jízda. Od začátku nebyl čas na oddech jak pro hlavní postavu, tak pro čtenáře. Autorka umí psát tak, že vás chytne do drápů a do konce knihy už nepustí. Ale bohužel. Mohu si donekonečna opakovat, že je to jen kniha, vymyšlený příběh, ale měl by být alespoň trochu uvěřitelný. Nechci spoilerovat, ale jedna odnož příběhu je pro mě překombinovaná víc než je zdrávo a naprosto nedotažená. Škoda.

St.Evelin
16.01.2018 4 z 5

Oproti prvnímu dílu se snad ani nedá srovnat, jako by jej psal někdo jiný. Kniha má dříve, spád, četla se mi moc dobře. A potěšilo mě, že konec nebyl jasný (teda alespoň ne mě

mats379
08.01.2018 4 z 5

Druhý díl je napínavější,má lepší spád, jen ten konec je trošičku překombinovaný... Série s Alexem a Fredrikou je více propracovaná a uvěřitelnější, takže příště zas prosím opravdové detektivy!!!

kap66
30.10.2017 4 z 5

Čtivé, napínavé; jedno mé ALE odečetlo pátou hvězdičku u obou dílů: Martin Benner představuje zástupce mužů, jakého si v hlavě zobecníme asi v době, kdy jsme na muže naštvané: stoprocentně sobecký, bez citu k vlastní rodině, bezohledný k ženě, která ho miluje, dost chladný i k dceři, které se ujal, ale lásku k ní projevuje hlavně penězi. Nebo to je ztělesnění autorčiny ženské touhy po tom, moci být někdy taková? - tedy odstřihnout se od matky, neřešit závazně vztahy, nenechat se svázat dětmi, nechat si prostor pro sebe... Ale dost pseudopsychologických spekulací; autorka umí psát a já ji čtu ráda. V mých očích patří k těm lepším.

ivusse
29.08.2017 4 z 5

Tak až do prozrazení jsem netušila, kdo je Lucifer... a to já ráda přemýšlet nad tím a nevědět do konce... super čtení.