Diplomatova žena

Diplomatova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94625/bmid_diplomatova-zena-zjK-94625.jpg 4 154 51

Marta Nedermanová série

< 2. díl

Marta Nedermanová, jedna z hrdinek předchozí autorčiny knihy Velitelovo děvče, prožívá konec války v hrůze nacistického vězení. Při osvobozování se poprvé setkává s americkým vojákem Paulem, náhoda je pak znovu svede dohromady a oba mladí lidé společně doufají ve šťastnější budoucnost. Martiny naděje na setkání v Londýně a společný život se však zhroutí ve chvíli, kdy čte zprávu o zřícení Paulova letadla. Zoufalá a těhotná přikývne na nabídku k sňatku od mladého britského diplomata a odhodlaně se pouští do budování klidného domova a spokojené rodiny. Své štěstí však znovu dává v sázku, když je britská tajná služba ohrožena komunistickým špionem. Jediný člověk, který může zrádce odhalit, je spojen s její minulostí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Diplomat's wife , 2009

alexis818
14.07.2018 5 z 5

Krásná kniha,stejně jako první díl.Moc se mi líbí styl psaní,je čtivý,záživný a přehledný.Příběh je moc zajímavý a napínavý.Mohu jen doporučit.

bábuška
23.06.2018 5 z 5

V této knize začínáme na železničním mostě, kde takové bezvýrazné a nerozhodné děvče pomůže k útěku své přítelkyni Emmě. Na mostě zůstane mrtvý šéf Gestapa a těžce zraněná Marta. Po mnoha krutých výsleších ji skoro mrtvou najde americký voják a následuje dlouhé léčení a Martina náhle vzplanuvší láska ke svému osvoboditeli. Jenže Evropa je po válce chaotická, jeden druhému mizí z očí a to se opakuje několikrát. Osud Martu zavede do Anglie, kde začíná novou etapu života s novým mužem a jako sekretářka na ministerstvu zahraničí. Nečekaně je vtažena do dobrodružné akce přes Prahu,rozdělený Berlín, píše se rok 1947. Plná obav, ale odvaha splnit svůj úkol, zažívá mnoho nebezpečných situací, ale setkávává se svou láskou jako svým andělem strážným a plní svůj prvotní sen začít společný nový život za mořem.

Ainslee
05.02.2018 3 z 5

Tahle knížka mi padla do oka v knihovně náhodou, ani jsem nevěděla že je i první díl, který mě mimochodem bavil víc. Ze začátku to bylo zajímavé, postupem času mi to přišlo takové málo pravděpodobné, ale dobře se to četlo.

prochajda
28.01.2018 4 z 5

Po přečtení prvního dílu "Velitelovo děvče" jsem si chtěla přečíst i pokračování....a nezklamalo :)
Čtivá kniha, nechybělo napětí i romantika, hlavně pak překvapivý konec.

Babo
01.01.2018 3 z 5

Stejně jako Velitelovo děvče , tak i pokračování se četlo dobře . Byla to taková "limonáda" , jak by řekla moje mamka, šmrncnutá špionážně dobrodružným románem.

Kerberos
28.07.2017 2 z 5

Ještě slabší než první díl,velmi nepravděpodobné.

adriane9
31.12.2016 4 z 5

Po přečtení Velitelova děvčete jsem s Martou měla problém si ji oblíbit, protože tam byla uvedena spíše jako protivné dítě se silnou krátkozrakostí. Polovina knihy pro mě byla nudná, neustálé opakování jak se Marta "třese" z dotyků muže mi celkový dojem ještě více rušilo a osobně jsem tak více tíhla k Emě. Druhá část knihy to ale vyvážila díky nečekanému rozuzlení. Pokud jste četli první díl doporučuji i tento, je tam zmínka i o osudu postav z předešlé knihy.

Edona
10.12.2016 5 z 5

Nejprve jsem se bála, že druhý díl nebude tak dobrý jako ten první, ale byla jsem mile překvapena. Příběh Marty se mi líbil možná i více než příběh Emmy. Byla to napínavá četba, příběh byl určitě promyšlenější, než první díl. Líbila se mi i místa, kde se příběh odehrával, například Praha. Na závěr musím říct, že jsem z obou dílů této série velmi nadšená a doufám, že u nás vydají od Pam Jenoff ještě další knihy.

Princezna22
28.09.2016 3 z 5

Diplomatova žena byla ze začátku výborná, táhlo se to stejným duchem jako velitelovo děvče..ale zase tu pro mě přišel nějaký zlom a dej se vlekl a nebavil mě moc...

kenedu
14.08.2016 3 z 5

Trochu naivní a nepravděpodobné, ale celkem poutavé a čtivé.

waw-waw
10.07.2016

Diplomatovu ženu jsem přečetla velmi rychle, ale Velitelovo děvče mě bavilo více. Ale líbila se mi taky :)

Lena63
28.04.2016

Stejně nereálné jako Velitelovo děvče. Dívka z polské vsi se na první dobrou vyzná v londýnském metru. Opět červená knihovna. Knihy ke kterým už se nikdy nemusím vracet.

JulietRocks
07.03.2016 3 z 5

Hodnotím o stupeň lépe, než Velitelovo děvče. Sedla mi více doba i postavy, o kterých autorka píše, a ve kterých tolik nevadí nereálné situace. Navíc se dořešil (nebo spíše více osvětlil) i osud hlavní hrdinky Emmy z první knihy, což jsem taky vřela uvítala. Postava Marty mi ovšem přišla o dost jiná, než v knize první, a na můj názor se až příliš připodobnila Emmě.

jluky
24.01.2016 5 z 5

Pre mńa bola Diplomatova žena lepšia ako Velitelovo děvče, naviac som rada, že som sa dozvedela aj o tom, čo sa stalo s postavami z prvej časti.....

Barbra06
03.12.2015 5 z 5

Po dočtení Velitelovo děvčete jsem se na další knížku moc těšila. A musím uznat, že Diplomatova žena byla naprosto neskutečná a první knížku u mě totálně zastínila. Příběh Marty byl krásný, ač jsem jí v první knize neměla v oblibě. Možná za to může i fakt, že tady se mi odhalil otevřený konec Emmy. A stoprocentně i strhující závěr. I když podle mě, ani jedna knížka se nedá číst bez té druhé. Dobře se doplňují. Autorka si u mě ale oběma knihami zasloužila velké uznání, protože umí psát skvěle a má úžasný cit pro vymýšlení zajímavých příběhů.

VladkaBU
25.08.2015 5 z 5

... moc hezké. Posledních 50 stránek jsem doslova dohltala, už téměř ospalá. Prostě jsem musela vědět, jak tohle dopadne. Neměla jsem ani v plánu tuhle ani předchozí díl číst, ale jsem za ně moc ráda. Zase něco, co se mi fakt líbilo.

Ewik
01.06.2015 4 z 5

Velmi čtivá kniha, i když musím přiznat, že kniha Velitelovo děvče se mi líbila mnohem víc. Přesto příběhu nechyběl spád, napětí a samozřejmě dobrý konec.

ivakola
24.01.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem i první díl Velitelovo děvče. Diplomatova žena je však pro mě daleko lepší. Má spád, je romantická a moc dobře se četla.

1v8na
01.12.2014 4 z 5

Příběh byl velmi napínavý. Paula mi bylo neskutečně líto, protrpěl si toho strašně moc. Simon i Dava byly solidní hajzlíci a zrádci. Jen by mne ohromně zajímalo, jak dopadla Emma, Marek a Jana a děti Lukáš a Jakub.

v.e.v.er.ka
17.10.2014

Super knížka, líbilo se mi že se odehravala castecne v Praze a taky nečekaně čekaný konec :-) ale za mě Velitelovo děvče bylo lepší :-)