Diplomatova žena

Diplomatova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94625/bmid_diplomatova-zena-zjK-94625.jpg 4 154 51

Marta Nedermanová série

< 2. díl

Marta Nedermanová, jedna z hrdinek předchozí autorčiny knihy Velitelovo děvče, prožívá konec války v hrůze nacistického vězení. Při osvobozování se poprvé setkává s americkým vojákem Paulem, náhoda je pak znovu svede dohromady a oba mladí lidé společně doufají ve šťastnější budoucnost. Martiny naděje na setkání v Londýně a společný život se však zhroutí ve chvíli, kdy čte zprávu o zřícení Paulova letadla. Zoufalá a těhotná přikývne na nabídku k sňatku od mladého britského diplomata a odhodlaně se pouští do budování klidného domova a spokojené rodiny. Své štěstí však znovu dává v sázku, když je britská tajná služba ohrožena komunistickým špionem. Jediný člověk, který může zrádce odhalit, je spojen s její minulostí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Diplomat's wife , 2009

Xterka
24.08.2014 4 z 5

Pěkný, čtivý příběh. Určitě se mi líbila více než Velitelovo děvče.

alnahu
15.06.2014 5 z 5

Velitelovo děvče jsem nečetla-nemohu posoudit, která kniha je lepší. Tato se mě líbila nechybí v ní romantika i napětí. Pěkné čtení.

orinka3
19.03.2014 1 z 5

Druhý díl už jsem jen prolistovala. Je to bohužel opět pouhé čtení pro paní a dívky, historie je tam jen malounko. Takže doporučuju pouze těm, kdo jinou knihu na čtení nemají.

Šárka_D
12.10.2013 3 z 5

Příjemný románek, ale nic na víceré počtení.

rtesarova88
23.08.2013 2 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale než nějaká historie, tak je to průměrný milostný román. Rozhodně se k ní už nevrátím..

Marika Vanova
19.07.2013 4 z 5

Ani jsem nevěděla, že to navazuje na Velitelovo děvče. Ale bylo to příjemné čtení, ta část o špionáži dobrá. Třetí knihu bych už možná nedala.

pavlinda
17.07.2013 4 z 5

Čtivá-navazuje na Velitelovo děvče od Pam Jenoff.

kam-pak
02.05.2013

Na základě anotace i kladných hodnocení musím bohužel říct, že jsem čekala něco jiného. Zařadila bych knihu spíš do "románů pro ženy": "...Najednou zvedl hlavu a podíval se mým směrem. Naše oči se na zlomek vteřiny setkaly. Teplo v břiše zesílilo, dál jsem na sobě cítila jeho pohled. Tváře mi zčervenaly. ......" Takže pravděpodobně by nebylo fér knihu hodnotit? V každém případě ale podotýkám, že děj rychle odsýpal,předvídatelné.

bookcase
20.03.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem - trnula jsem hrůzou i napětím, jak se bude děj vyvíjet. Velitelovo děvče je výborné a toto je ještě lepší!!!

Tejule
11.02.2013 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Nemohla jsem se vůbec od knihy odtrhnout. Moc se mi to líbilo, určitě doporučuji všem, kteří se zajímají o tento žánr. Souhlasím,lepší než Velitelovo děvče.

Harinka
01.01.2013 5 z 5

Pro mě velké překvapení, ještě lepší než Velitelovo děvče. Láska, napětí, trochu předvídatelné, ale nakonec přece překvapení na konci. Doporučuji.