Válka vlků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Král Boiohema v Augustově době se jmenoval Marobod, měl nejvyšší římské vzdělání a nemohl být barbarem. Nebyl poražen v žádné bitvě, a přesto o něm král Armin tvrdil, že je zbabělec. Ovládal kmenovou říši od jihu Čech až k Severnímu moři, ale nikdy nezaútočil na římské impérium. Přátelství pro něj znamenalo víc než moc a sláva. Osobní štěstí nepovažoval za slabost. Tento muž skutečně žil — nejprve na císařském Palatinu, pak si vybudoval městské centrum ve Stradoně na řece Berounce a zbytek života strávil v římském azylu v Ravenně. O něm je román Válka vlků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184826/valka-vlku-184826.jpg 3.54
Série

Marobod 2.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Šulc - Švarc
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Válka vlků

Přidat komentář
Eicherik
14.08.2016

Mě se tahle kniha líbí, protože Marobud je mým oblíbeným panovníkem. Mohu ji doporučit každému, koho zajímá starověká historie naší země a z velké části i historie říše Římské.

tenax
12.07.2016

Bohužel dost velké zklamání. A to samotný životní příběh Maroboda, navzdory minimu hodnověrných historických údajů, by mohl být i docela dobrou předlohou k výpravnému velkofilmu. Začátek je vlastně převyprávěním obsahu románu Chyť vlka za uši, pak rozvinuté příhody z částí Kroniky země Bójů, nic moc nového. A v závěru je velmi stručné dokončení počátečních kapitol. Takže kompilát, ve kterém autorka bezostyšně „vykrádá“ sama sebe.


Ula
28.06.2016

Mám ráda knihy paní Bauerové, ale tato mně zklamala. V první polovině je zopakován děj předchozího dílu Chyť vlka za uši, pak se jakž takž něco děje, ovšem děj naprosto postrádá napětí, protože se jedná o vzpomínky hlavního hrdiny, takže předem víme, že vyvázne. Podstatnou část knihy tvoří veeeelmi dlouhé a nudné rozhovory hrdinů, kdy se čtenář ztrácí ve složitých kmenových a rodinných vazbách, místopisu a jménech...Závěrem opět opakování událostí z prvních kapitol a pak už letem světem v krátkém sledu a v krátkých větách happy end. Jakoby tuto knihu ani nepsala osvědčená autorka... Za mně velké rozčarování.