Smrt a sedm němých svědků

Smrt a sedm němých svědků https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54480/bmid_smrt-a-sedm-nemych-svedku-E2w-54480.png 4 43 12

Na zámku Klení je skalní plošina,která skrývá podivné tajemství,stojí tu sedm pokroucených soch,představujících sedm smrtelných hříchů.Jednoho májového dne je zde nalezena mrtvola.Již na samém začátku vyšetřování je zřejmé,že vraždu spáchal někdo z malé skupinky lidí pracujících na zámku ...

kolacky
kolacky
16.10.2023 5 z 5

Lenka4 napsala komentář místo mě. Četla jsem ji kdysi půjčenou od švagrové a naprosto mě nadchla. Pak jsem si ji našla a koupila a nadšená jsem pořád.

Ira13
Ira13
12.05.2022 5 z 5

Knihu jsem ulovila v knihobudce, že ji budu číst po cestě a moc me bavila. Stará dobrá detektivka. Navíc od české autorky. Žádné mobily , počítače, DNA...

Blueberry.hd
Blueberry.hd
22.10.2020 4 z 5

První obraz nedodělám, jen ho někam zastrčím.
Víte, začal jsem malovat ji.... jak tam jako by spala.... pod těma planoucíma červánkama....
Nemá to cenu. Já ten obraz uvidím až do smrti, víte, ten skutečnej, ale namalovat ho - nestal by se nikdy dílem

TaLu
TaLu
20.02.2020 4 z 5

Tato kniha mě přesvědčila, že občas se vyplatí výlet do minulosti. Sice jsem si chvíli zvykala na pomalejší tempo detektivky, protože jsem zvyklá na překotné dějové zvraty současných thrillerů, ale po první třetině knihy jsem si uvědomila, jak se mi líbí vyšetřování, prostředí tvrze i vykreslení charakterů postav. Bez mobilů, počítačů....jen poctivá řemeslná práce. Mám radost, že oproti knihám ze současnosti jsem i velmi těžko odhadovala pachatele. Dostala jsem chuť zvolnit to současné překotné tempo a sednout si v útulné hospůdce u dobrého jídla a pití. Určitě mohu doporučit všem, kteří v detektivkách nepotřebují přebrodit potoky krve. Ale pozor, napětí i zvratů nabízí tato útlá kniha dost a dost. A začíná zájmenem :o)

Pavelpi
Pavelpi
19.01.2020 4 z 5

Kniha měla zpočátku takový slabý rozjezd.Asi od třetiny se ale začal případ rozjíždět a konec už byl napínavý.Jsem rád,že jsem tuhle knihu přečetl v rámci Výzvy,jinak by mi tu asi ležela pořád tak jako ležela od roku 1985 v mojí knihovně.Pro informaci začíná osobním zájmenem TY.

Dannielle
Dannielle
19.09.2019 2 z 5

Přečetla jsem ji ,ale nezdála se mi až tak úspěšná.

katka134
katka134
01.06.2018 5 z 5

Skvělá detektivka. Vrahem se zdá být každý ze sedmi podezřelých.

Trpiska04
Trpiska04
09.03.2018 4 z 5

Překvapivě dobrá detektivka.

dagmar5477
dagmar5477
07.01.2018 5 z 5

Velmi povedená detektivka a prostředí, v němž se děj odehrává je bonus.

Lenka4
Lenka4
03.12.2017 5 z 5

Detektivku jsem prvně četla, hned když vyšla a moc se mi tehdy líbila. Autorka velmi dobře vystihla prostředí památkového objektu, práci i charaktery lidí, kteří se tam nacházeli. Teď, po více než třiceti letech, jsem knížku otevřela znovu. Děj jsem mezitím zapomněla, takže o napětí při hledání vraha jsem ochuzena nebyla. A požitek z četby jsem měla stejně pěkný, jako kdysi.

Devorah
Devorah
27.05.2015 5 z 5

Připomíná mi Agathu Christie. Vražda na zámku Nelahozeves. Krásné prostředí, humorné vylíčení hlavních charakterových vad hrdinů. Kniha se čte jedním dechem. Kdo rád detektivky z českého prostředí, z prostředí uměleckých luhů a hájů (zámek, malíři, kunshistorici) tato kniha je pro něj jako stvořená.

tenax
tenax
11.12.2014 4 z 5

Docela zajímavá detektivka, klasické schéma uzavřeného okruhu podezřelých, originální motiv vraždy. Dobré odpočinkové čtení.

Praha vraždy detektivní a krimi romány české detektivky

Anna Bauerová
česká, 1929 - 2019
1978  90%Návrat na pohoří zlatého koně
1997  87%Srdce v kamenném kruhu
2006  75%Královna havranů
1984  80%Smrt a sedm němých svědků
1988  89%Zlatý věk země Bójů

Kniha Smrt a sedm němých svědků je v