Marie Stuartovna

Marie Stuartovna https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14000/marie-stuartovna-14000.jpg 4 204 42

Románová biografie Marie Stuartovny, proslulé skotské královny, jejíž tragické osudy se staly námětem mnoha románů i historických studií. Autor se snaží na podkladě historiografického materiálu podat co nejvýstižnější charakteristiku a nejobjektivnější obraz této osobnosti, o níž se historické prameny diametrálně rozcházejí. Na pozadí velkého střetnutí Marie Stuartovny s anglickou královnou Alžbětou líčí dětství Stuartovny, její mládí ve Francii a sňatek s francouzským králem, i spletité a temné události z doby její vlády ve Skotsku. Kniha vrcholí líčením královnina zajetí v Anglii a smrtí na popravišti. Jako všechny Zweigovy románové biografie je i tato kniha dramatická a čtenářsky působivá. ... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Academia

Maria Stuart , 1935

Jingle
15.01.2012 5 z 5

Po téhle knížce jsem sáhla ještě coby dítě, které o Marii Stuartovně zaslechlo jen to, že skončila na popravišti, a tak si chtělo celý ten její příběh ujasnit. Knížka, ač pro dítě poměrně zdlouhavá, mě však tehdy nadchla tím, s jakými detaily dokázal autor dobu i královnin život popsat. Nejvíc jsem pak knihu docenila až o několik let později, kdy jsem cestovala po Skotsku a Anglii a díky téhle knize mi vše přišlo takové bližší, známější... Určitě doporučuji všem, kdo si rádi čtou příběhy z historie, Stefan Zweig je umí hezky barvitě podat.

Alix
30.11.-0001 3 z 5

Nešťastný život krásné Marie Stuartovny je sledem jejích omylů a špatných rozhodnutí, což ji nakonec zavedlo na popraviště.