Mariana

Mariana https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138502/bmid_mariana-8LC-138502.jpg 4 253 92

Příběh soudobé mladé ženy, která se odstěhuje z Londýna do starého selského domu, který jí v dětství učaroval. Prostřednictvím dívky Mariany, která v domě kdysi žila, se vrací do dávné minulosti a prožívá její strádání, ale i lásku na pozadí událostí v Anglii 17. století.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , VIK

Mariana , 1994

hajrys
12.07.2017 5 z 5

Moc nečtu takové romány, ale prolínání minulosti a přítomnosti mě moc bavilo. Nakonec jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

Ttammarra
08.05.2017 4 z 5

Tato kniha se mi líbila, velmi dobře se mi četla a v půli knížce jsem se od ní nemohla odtrhnout, protože mě velmi zajímalo, jak to dopadne s Marianou. Opět musím říci, že se mi více líbila linie minulosti, jako u autorčiny další knížky Zimní moře, kterou jsem četla před touto. Hezký námět knihy akorát ke konci to autorka nemusela najednou tak rychle dokončit. Zajímalo by mě, jak to dopadlo s Geoffem :)

tess.de.veles
30.04.2017 3 z 5

Tahle kniha me zklamala....jakoby byla na konci najednou ukoncena hrozne rychle...klidne by se to dalo trosku vic rozvest....roztahnout...
Moji favoritkou je od tehle autorky kniha Zimni more, kterou jsem od ni cetla jako prvni a navic skoncila happyendem :) ....a do ktere jsem se doslova zamilovala ;)

skipiii
30.03.2017 5 z 5

Nádherný příběh,kde se prolíná minulost s přítomností a to tak moc,že Vás nenechá v klidu,dokud se nedozvíte,jak to tedy celé je/bylo..Přiznávám, že i slzička ukápla:)) Rozhodně doporučuji!

Lucik666
24.03.2017 5 z 5

tato kniha mě naprosto nadchla. nejprve krásným obalem a pak ten obsah.... Byla jsem nadšená. Pořád jsem četla a nemohla jsem přestat. Autorka mě dokázala do světa knihy nenásilně a nenuceně přenést, že jsem se cítila, jakobych sama ten příběh prožívala. Úplně živě jsem viděla všechno co popisovala, já jsem dokonce i cítila slunce a vítr a vůni hlíny. Prostě paráda. A na konci mi i slzička ukápla. Naposledy jsem u knihy brečela tak před deseti lety :-) Akorát ten závěr mi přišel takový divný. Takový otevřený. Já vůbec nevím, s kým teda nekonec Julie zůstala. Koho si nakonec vybrala.

medvídě
10.03.2017 5 z 5

Nemám slov ... škoda, že nejde dát ještě vyšší hodnocení.

Takový příběh jsem skutečně nečekala. První přechody do minulosti jsem mě vždy velmi překvapily, jak jsem se tam s Julií vůbec ocitla. Bylo to nádherné a plné emocí prožívat s ní oba životy.
A ten Geoff se mi hnedka nezdál.

Nevím, co dál napsat, protože to je tak silně a poutavě napsaný příběh, ze kterého se vám nechce odcházet a chtěli byste ho prožít na vlastní kůži.

essidaven
21.02.2017 2 z 5

Téma příběhu bylo mé oblíbené, mám ráda prolínání současnosti s minulostí ve stylu knih Barbary Erskine. Ovšem tento příběh mi přišel takový nedotažený a bez šťávy. Hlavní hrdinka mi nepřirostla k srdci ani v jedné časové rovině. Jedna hvězda za námět a druhá za pěknou obálku.

amysa
18.02.2017 5 z 5

Po delší době knížka, která mi svým příběhem dokonale sedla a kterou jsem si náramně, a se vším všudy, užila... Zasloužených 5***** a doporučuji!!!

perpe2a
18.02.2017 4 z 5

Milé, hezké, romantika a prolínání dvou dějových linií. Trochu připomíná styl Erskinové, ale ano, toto je čtivé vždy.

atka69
27.01.2017 5 z 5

Mám ji tak ráda, že jsem si ji v knihovně 2x do roka půjčovala. Konečně znovu vyšla a já jsem její majitelkou. Prostě jednou za čas se k ní ráda vracím a je mně s ní dobře :-)

strana1-100
29.12.2016 5 z 5

Jednou jsem byla velmi unavená a toužila jen zalézt si do měkka a tepla s dobrou knížkou o lásce, ve které nejsou žádná protivenství a boje, ve které prostě klidně plyne dobrý příběh. Po dlouhém hledání v katalogu (proč jen musí být v knihách o lásce většinou nedorozumění, rozchody, souboje atd.?) jsem objevila Marianu a bylo to přesně ono. I po letech na tu knížku ráda vzpomínám (konec je super a mě teda překvapil). Jsem ráda, že se konečně do češtiny začínají překládat i další autorčiny tituly.

alnahu
21.12.2016 4 z 5

Zdařilý román v kterém se prolíná budoucnost s minulostí. Julie Beckettová ,jako dědička velkého majetku si koupí dům na anglickém venkově , ke kterému ji to velmi přitahuje. Netrvá dlouho a začíná mít zvláštní sny ve kterých se vidí ,jako Mariana ,která žila před třemi sty lety. Kniha se dobře čte .

klarinet02
04.12.2016 5 z 5

Konec mě opravdu překvapil. Tato knížka je pěkně zpracována. Moc ji všem doporučuji .

zuzana2599
05.11.2016 5 z 5

Čtení Mariany jsem si krásně užila. Příběhy, kde se mísí současnost s minulostí, mám velmi ráda. Zde se hlavní hrdinka vrací v čase třista let a mě občas napadla podobnost s příběhy Barbary Erskinové.
Stavení na anglickém venkově, staré panství a jeho majitel, tajemství či slib lásky, který je silnější než čas - to vše vám nabízí tento vydařený a působivý román.

eva-lupen
24.10.2016 5 z 5

Tahle knížka se mi líbila mnohem víc než Zimní moře a jsem ráda, že jsem ji nezavrhla předem a jen lituji, že jsem ji neobjevila dřív. Zimní moře na mne bylo moc přeslazené. Tohle je sice také romantika (ale v normě), je to vtipné a tak čtivé, že jsem nemohla přestat číst. I slzička ukápla :-). A konec - nebylo to úplně překvapení po slovech "Nedívej se očima...".
Tohle téma je mi prostě blízké a věřím (doufám?), že minulé i budoucí životy existují. Bylo by to spravedlivé.

Kačík
17.09.2016 5 z 5

Výborná kniha se zajímavým dějem. Da se číst jedním dechem a člověk je stále napjatý.

Selinute
16.09.2016 3 z 5

Pěkný milostný příběh odehrávající se před třemi sty léty se střídá se současným příběhem mladé ilustrátorky Julie Beckettové. I přesto, že na mě romantika dýchala z každé stránky, ve srovnání s autorčiným Zimním mořem mně přišel tento příběh o hodně slabší. Věřím však, že více romanticky založené čtenářky jej určitě ocení...

Heyhey
26.08.2016 2 z 5

Mírně lepší než Zimní moře. Ale překlad pana Holuba by ve škole byl tak na tři mínus.

jane4352
19.08.2016 4 z 5

Velice čtivá a milá pohádka pro romantické duše. Hodně podobné tvorbě Erskinové, ale bez těch historických detailů. Propojení dvou časových rovin mi přišlo poněkud naivně pojaté a velmi nereálné, stejně jako setkání tolika "známých" najednou, kde všichni všechno vědí, ale nechají hlavní hrdinku se v tom patlat až do samotného konce. Každopádně když od těchto "drobností" člověk odhlédne, četlo se to moc hezky a jedním dechem, takže si určitě zaslouží vysoké hodnocení :-)

pavlinkaa
31.07.2016 5 z 5

Nádhera. Kniha mě opravdu moc bavila, krásný příběh a já musím doporučit dál.....
Jak již bylo psáno, vše tak příjemně plyne, všeho tak akorát. Konec pro mě nebyl nijak překvapující. Nějak jsem tušila, že to musí být Iain. Byl mi od začátku sympatický a tušit (přát si), že se z něj stane Richard, jsem začala v momentě, kdy se probírali u Vivien minulostí. Nevím proč, ale věta ,,Vnímala jsem, že Iain Sumner, kterému se hlava stále hlouběji zavrtávala do polštářů, mě s chápavým úsměvem pozoruje,, pro mne byla rozhodující. V tu chvíli jsem si řekla, že to musí být Richard :)