Mariana

Mariana https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138502/bmid_mariana-8LC-138502.jpg 4 253 92

Příběh soudobé mladé ženy, která se odstěhuje z Londýna do starého selského domu, který jí v dětství učaroval. Prostřednictvím dívky Mariany, která v domě kdysi žila, se vrací do dávné minulosti a prožívá její strádání, ale i lásku na pozadí událostí v Anglii 17. století.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , VIK

Mariana , 1994

bábuška
06.05.2020 3 z 5

Trochu mi mi to připomíná gotický román; rozdvojená osobnost hrdinky Lucie na mně působila občas strašidelně, ale to je asi vzeměpisné poloze příběhu běžné. Ale příběh jako celek se četl pěkně, osoby v něm vystupující působili pravdivě a živě, i popis krajiny vzbuzoval příjemný pocit.

mariko79
26.03.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla na střední škole. Podle roku vydání to musela být tehdy novinka. Dnes jsem si na ní vzpomněla a zatoužila jsem si jí znovu přečíst. Moc na mě zapůsobila. Byla jsem napnutá od začátku do konce. Snad bude mít stejný účinek i nyní.

katallinka
29.01.2020 4 z 5

Velmi povedená kniha. Oproti Zimnímu moři mi zde, ale něco chybělo. Nicméně autorka umí vytvořit nádherné, poutavé příběhy, od kterých se nelze odtrhnout. Dějové linky z minulosti mám obecně radši a tato byla moc zajímavá. Neustále jsem potřebovala vědět, co bude dál.

Janča1532
29.01.2020

Kniha,do který sem se začetla hned od první stránky a četla jedním dechem,moc se my líbila.

broskev28
25.12.2019 4 z 5

Kniha mě mile překvapila a určitě se poohlédnu i po dalších autorčiných dílech.
Z knih uvedených v oddíle Podobné knihy znám jen Dům na pobřeží, a ten považuju za velmi vydařený. Mariana možná nebyla až tak skvělá, ale určitě zajímavá a četla se mi velice dobře. Líbil se mi vztah, který měla hlavní hrdinka Julie se svým bratrem - koneckonců ani jeho jméno nebylo špatné! - a obecně vztahy v jejich rodině. Důležité mi připadalo vysvětlení Marianiny sečtělosti, protože gramotnost v těch časech určitě nebyla běžná ani u mužů, natož u žen.
Alfreda i s jejím zajímavě vysvětleným jménem byla velmi důležitá postava, i když ten plynulý opakovaný přechod mezi tykáním a vykáním mě také rušil. Nechce se mi věřit, že je to chybou překladatele, protože jinak mi některé formulace připadaly velmi vydařené: "Po koupi domu jsem byla příliš rozčilená, během stěhování příliš zaneprázdněná a událostmi poté natolik rozrušená, než abych jen pomyslela na kreslení skřítků a princezen."
Jelikož jsem dočítala na Štědrý den, byl to takový příjemný dárek ještě před nadílkou pod stromečkem. Takže určitě doporučuju!

anibeni
23.12.2019 5 z 5

Celá kniha se mi četla jedním dechem.. neustále jsem se propadala do minulosti stejně jako Julie a čekala, jaký konec nás vlastně čeká... a konec byl opravdu překvapivý..

Knihomolka506
08.12.2019 5 z 5

krásně napsaná kniha o cestě časem, která čtenáře přinese do historické doby Morové epidemie a taky do současnosti. Četla jsem ji jedním dechem

Anežka524
08.11.2019 4 z 5

I přes dost předvídatelný děj se mi kniha líbila. Na relax doporučuji.

janasim
29.10.2019 5 z 5

Tajemství našich minulých životů, jestli vůbec nějaké byly a pokud ano, tak do jaké míry ovlivňují naše životy současné, je tak vzrušující, mrazivé, napínavé...a stejně taková je i tato kniha. Nedá vám to a stále chcete číst. Přesto však musim říct, že jsem lehce zklamaná z poslední kapitoly. Závěr a odhalení postav se mi zdálo příliš uspěchané, nedovysvětlené. Jako by příběh nebyl dokončen, kruh neuzavřen...

CelticKate
18.10.2019 5 z 5

Je to asi minuta, co jsem knihu dočetla. Utírám slzy z očí a vstřebávám asi nejsilnější knižní příběh, co jsem kdy četla. Tak neuvěřitelným způsobem propojená symbolika lidských příběhů napříč staletími...Nelze se od četby odtrhnout, nelze zapomenout! Nemám už více slov. Děkuji!

cukrovka
20.09.2019 4 z 5

Čtivá romantická oddechovka kde se mísí současnost s minulostí.

Sabča817
18.09.2019 4 z 5

Pěkný oddychový příběh ve stylu B. Erskinové s trochu překvapivým koncem.

PeM
09.08.2019 5 z 5

Příběh to byl úžasný, byla jsem napnutá jak struna až do konce...do konce, který mě osobně šokoval..

knihomolka27
28.07.2019 5 z 5

Knížku jsem četla na dovolené, ani sem nečekala, že mě tak zaujme, ale stalo se. Krásné čtení s dojemným příběhem, zajímavým prostředím.Jakmile jsem se začetla už jsem nemohla přestat. Postavy byly moc sympatické. Konec jsem určitě nečekala, ale nakonec sem byla mile překvapena.

Arwen777
23.07.2019 5 z 5

Krásné letní čtení pro romantické duše. Pohádka, která má vše, co má mít. Romantiku, tajemný dům, minulé životy, lásku napříč staletími, sílu osudu, pár duchů, zakázané vztahy. Ale i vtip, krásné prostředí anglického venkova a napětí. Přečetla jsem jedním dechem a moc jsem si to užila. Doporučuji, ať už jako knihu na dovolenou nebo pro těžké chvíle, kdy potřebujeme dobrý konec, ale i pro zimní večery se šálkem teplého čaje.

Kekik
06.06.2019 5 z 5

Uvěřitelný romantický příběh.
Julie si v dětství vysní dům. Po letech jej koupí. Nádherný dům má své kouzlo a Julii se začne zobrazovat minulost. V těchto střípkách minulosti se ocitá v těle Mariany, ženy, která žila před 300 lety. Julie postupně zjišťuje, že s Marianou ji pojí silné pouto.
Příběh je napsán opravdu věrohodně. Přechody do minulosti jsou plynulé.
Já jsem si čtení náramně užila. Jistě do mé knihovny přibydou další autorčiny knihy.
Doporučuji.

helenah
29.03.2019 5 z 5

Krásný tajemný příběh, velice čtivě a poutavě napsaný. Moje první setkání s touto spisovatelkou a tématikou "minulého života". Opravdu hezky se to četlo.

Misha224
13.03.2019 4 z 5

Pěkný příběh okořeněný špetkou duchařiny,libilo se mi překrývaní minulosti s přítomností. Jen škoda, že konec byl moc uspěchaný..

Kamiliana
21.02.2019 5 z 5

U této autorky mě nikdy nepřestane bavit prolínání časových os, ale je to zřejmě jediná kniha, ve které může příběhu z historie konkurovat i ten ze součastnosti. Příběh je krásně vystavěný a navzdory změně vypravěčů i období působí komplexně.

rosalindaaa
20.01.2019 5 z 5

Moc hezká knížka s velice překvapivým koncem