Mariana

Mariana https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138502/bmid_mariana-8LC-138502.jpg 4 253 92

Příběh soudobé mladé ženy, která se odstěhuje z Londýna do starého selského domu, který jí v dětství učaroval. Prostřednictvím dívky Mariany, která v domě kdysi žila, se vrací do dávné minulosti a prožívá její strádání, ale i lásku na pozadí událostí v Anglii 17. století.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , VIK

Mariana , 1994

Luciska13
30.07.2016 5 z 5

Příběh mě nepřestával udivovat. Miluju příběhy, ve kterých se cestuje časem. Kniha byla poutavá a na konci nemůžete přestat číst. Bude to teď pro mě zvláštní, když se nebudu denně setkávat s Julií a Marianou. Konec mě malinko zklamal, čekala jsem větší happy end, především v minulosti, ale i tak to byl moc hezký konec. Upřímně řečeno od začátku jsem tajně doufala, že to s Julií dopadne takto, pro mě byl Geoff až příliš dokonalý...

Liduka
25.07.2016 5 z 5

Úžásná kniha! Musím sice přiznat, že mě spíše bavila minulost než přítomnost, ale dohromady to dalo nádherný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. A ten konec? Jedno velké překvapení. Jenom škoda, že tam autorka neuvedla, jak se onen náramek dostal do tajné příhrádky ve stole.

Paja85
18.07.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila moc. Mnohem víc než autorčina kniha Zimní more, ktera byla dle mého zklamání. Tato kniha mne bavila a na každe čtení jsem se těšila a vychutnávála si ho.

kanitsuj
14.07.2016 3 z 5

Také jsem fanouškem podobných příběhů, kde hlavní kulisou je starý viktoriánský dům se svými duchy a kostlivci ve skříni a když se k tomu přidá ještě romantika a detektivní zápletka, knížka má v mé knihovně své místo jisté, ale v tomto případě musím přiznat, že tento kus hodnotím spíše průměrně - nějak jsem nemohla strávit to "převtělování se" hlavních hrdinů (jako by se jednalo o každodenní realitu, nad kterou není třeba se pozastavovat) a samotný konec byl pro mne také neočekávaný - naprostý blesk z čistého nebe, který nikdo neočekával a nikdo mu nefandil, protože autorka pro něho absolutně nepřipravila živnou půdu. Tyto dva momenty knize z mého pohledu bohužel ubírají více, než si její přitažlivý námět zaslouží.

ivulka15
05.07.2016 5 z 5

Půvabný příběh o lásce pro kterou byl jeden život málo. Určitě doporučuji pro všechny nenapravitelné romantiky.

Miška.Miška
29.06.2016 5 z 5

Miluju knihy tohoto typu, celkem dost jsem jich už četla ale tato je naprasto famózní. Doporučuji, doporučuji a jen a jen doporučuji !!! Během toho co jsem knihu četla jsem neměla nejmenší tušení jak by to mohlo dopadnout. Příběh byl napínaví od začatku až do konce. Strašně se mi líbilo že autorka přešla k příběhu hned od začátku, že tam nebylo nějaké okecávání kolem. Za mě super

mariva
23.06.2016 5 z 5

Knížka mě naprosto dostala, právě jsem ji dočetla a ještě teď se pomalu vzpamatovávám z nečekaného závěru. I když prolínání historie a současnosti tak, jak ho prožívá hrdinka, není reálné, neznamená to, že by nešlo o báječné počtení. Líbila se mi už autorčino Zimní moře, ale tahle byla ještě lepší.

Agnes80
13.06.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem úplně fascinována touto knihou ,přiznám se , že z konce jsem zmatená.Myslela jsem , že Ian neni Richardovo převtělení,ale láska Ráchel.Četla jsem tu stránku asi čtyřikrát a furt premyslim ,jak jste to pochopili vy?

petronella1
02.06.2016 5 z 5

Pro mě velmi příjemné čtení. Všeho tak akorát a žádná nuda

JanaDor
19.05.2016 5 z 5

Nejvíce se mi líbilo, jakým způsobem byla romantika dávkována. Jemně s náznakem osudové lásky a velkého tajemství, které vygradovalo v samotném závěru. Román házel kolem sebe stovky malých jiskřiček a já jsem si je při čtení užívala. Miluji, když se romance rozebíhá pomalu a vy tušíte, že to je láska s velkým L. Není to nic sladkého a přitom to kouzlo v příběhu je. Kouzlo, které cítíte, které překvapí, které vás dožene k úsměvu i k pláči.
Autorka umí příjemně popsat prostředí a postavy. Děj postupně odkrývá záhady a na čtenáře čeká nejedno překvapení. To největší je v samotném závěru, který je velmi povedený. To jsem opravdu, ale opravdu nečekala.

Knižní střípky
09.05.2016 5 z 5

Moc pěkná romantická oddechovka, v přesné míře nadávkováno tajemno, minulé životy, krásné prostředí anglického venkova v čele se starým domem Šedovcem, který je pro hlavní hrdniku opravdu jejím osudovým domem.....všichni hlavní protagonisté jsou moc sympatičtí, stejně jako i obyvatelé malebné vesnice.....i když se tedy přiznám, že těsně na konci mi spadla brada, fakt jsem se nechala autorkou zmást a až do poslední chvíle jsem netušila, prostě netušila.....

anna7042
26.03.2016 5 z 5

Tak téhle knize říkám Moje každoroční.... Mám první vydání VIK, takže má jiný přebal. Ale obsah je luxusní a fakt ji za den přečtu každý rok. Pro romantiku, styl psaní a pro její akorátní počet stran. Kdyby byl příběh rozpatlaný na hodně stran, uškodilo by mu to. To víte, četla bych dál, ale už by to pak třeba nebylo každý rok. :-)