Ztracené stříbro

Ztracené stříbro https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348632/mid_ztracene-stribro-q4c-348632.jpg 4 115 31

Marcus Didius Falco série

Řím r. 70. Jednoho Horkého dne se Marcus Didius Falco, soukromý informátor, srazí na Foru s rozkošnou šestnáctiletou Sosií Camillinou, která prchá, jako by jí šlo o život. Falco ji zachrání a tím začíná nebezpečná hra, souvisící s krádežemi císařských ingotů z britských dolů a hanebným politickým spiknutím proti novému císaři Vespasianovi. Z pověření záhadných, vysoce postavených klientů putuje Falco proti své vůli do Británie, kde zažije kruté strádání při otrocké práci ve stříbrných dolech. Hlavou Falconovy početné rodiny je matka, ale ani ona mu nemůže pomoci, jakmile se setká s Helenou Justinou, senátorskou dcerou, která má jakési spojení se zrádci, jež chce Falco stůj co stůj odhalit. Helena je pro něho společensky nedosažitelná, ale Falco se nevyhýbá žádné překážce… Ztracené stříbro je první kniha úspěšné falconovské řady Lindsey Davisové. Toto nové vydání doplňuje autorčin úvod.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , BB art

The Silver Pigs , 1989

Selinute
11.04.2016 3 z 5

První příběh trochu smolařského detektiva Marcuse Didiuse Falca odehrávající se převážně ve starověkém Římě mě nijak zvlášť neupoutal. Knížka nesplnila moje očekávání ani jako odpočinková, natož jako detektivka. Byla průměrná, a proto i moje hodnocení je takové. Přesto Falca úplně nezatracuji, dám mu ještě časem šanci, protože tituly, jako jsou Saturnálie či Poslední dějství v Palmýře, mě docela lákají.

Naias
24.01.2016 2 z 5

Ja neviem, pripadá mi to ako antická drsná škola kombinovaná s červenou knižnicou. Dozvieme sa nielen o zločine a politickom komplote, ale aj o tom, ako sa notorický sukničkár úprimne zamiloval. Marcus Didius Falco má zlaté srdce, železnú konštitúciu a oceľové zásady. Vtipnej kaše sa najedol dosýta, ale dôvtipnej už sa doňho príliš nezmestilo. Nijak ma nenadchýna, keď vyšetrovateľ zistí, kto je páchateľ, až keď sa mu ten sám prizná, alebo keď po sebe na mieste činu zanechá dôkaz, ktorý ho jednoznačne identifikuje, a bez ktorého by vyšetrovateľ tápal dodnes.

kryspin66
23.11.2015 4 z 5

Docela slušná krimi. Falco je opravdu šikovný informátor (vyšetřovatel).

LenkaWal
29.03.2015 4 z 5

Zajímavý příběh ze zajímavé doby. Římská jména mi problemy nedělala. Ale dlouho jsem si zvykala, na ty současné výrazy, které do té doby nesedí, ale zvykla jsem si. Jen mi přišlo zdlouhavé to řešení rodiných vztahů hlavního hrdiny, ale jinak si myslím, že fanoušci historických detektivek, nebudou zklamaní.

renefer
07.12.2014 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších historických detektivek. Falcon je klasické soukromé očko ovšem v tóze, ich forma tomuto příběhu vyloženě sluší a baví. Když si člověk zvykne na římská jména, tak je to vynikající čtení. Pokud se Vám líbí tento typ románu, zkuste i historické detektivky od Laury Rowlandové, také stojí za to :-)

marlowe
19.11.2014 2 z 5

Zkusil jsem na doporučení – žel zrna dopadla na neúrodnou půdu.
Nedokázal jsem se začíst, vtipy mi připadaly příliš prvoplánové, děj lehce roztěkaný a ani s hlavním hrdinou jsme si nepadli příliš do noty.
Ne, dvojce už asi šanci na rehabilitaci nedám…
40%

jarkamet
20.02.2014 5 z 5

Opravdu moc dobrá detektivka. Sice mi chvíli trvalo než jsem se vyrovnal s těmi jmény, ale pak už to bylo v pohodě.

Keddie
12.09.2013 4 z 5

Výborná historická detektivka. Líbí se mi vyprávění v první osobě, humor, se kterým hlavní hrdina komentuje dění kolem sebe. Trochu více se zde řeší vztahy, ale to se dá přežít. Doporučuji.

kattyV
01.08.2013 3 z 5

Zatím jsem přečetla jen první díl Falconovské série. Je to vcelku vtipné, ale zase mne to neuchvátilo natolik, abych se hned pídila po dalších. Určitě to časem udělám, ale ne hned,

cori
03.02.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla až jako šestou v pořadí. Byla jsem tudíž zvědavá, jak se vlastně Falco s Helenou a její rodinou seznámil. Oproti dalším dílům série je zde věnován velký prostor milostnému vztahu ústřední dvojice, od pohrdání a nenávisti k noci ve stáji.Konečně jsem se dozvěděla, jaké nevyřízené účty má Falco s císařovým synem Domitiánem. Moc příjemná oddechovka s věrohodnými reáliemi.

Marika Vanova
14.07.2012 5 z 5

Až jako druhou knihu o Falconovi jsem si přečetla tuto knihu, jak to vlastně začalo, ale na čtivosti jí to neubralo. Číst román z římského prostředí se současnými dialogy je pro mě dóóst dobrý zážitek a já už se těším na další. Vím, že Falcone a Helena se nakonec dostanou, ale jak? To doufám brzy zjistím v dalších napínavých detektivních románech o císařském informátorovi Marku Didiovi Falconovi.