Manželky, milenky, zoufalky

Manželky, milenky, zoufalky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104363/bmid_manzelky-milenky-zoufalky-104363.jpg 4 419 60

V osmnácti měla Alexandra o svém budoucím životě jasné představy – věděla, co chce (žít si jako v pohádce po boku bohatého sexy manžela, vychovávat s ním dvě roztomilé, krásné a hodné děti a mít se skvěle), stejně jako věděla, co nechce (hlavně ne vzít si obyčejného chlapa a prožít banální život). Její kamarádky na tom byly dost podobně, všechny věřily, že ony budou těmi výjimkami, kterým se to podaří. Jsou přece mladé a krásné a mají všechno před sebou! Jenže... Za dvacet let od maturity ušla každá z šestice někdejších spolužaček a kamarádek dlouhý kus cesty a z růžových plánů zbyla víceméně hořkoslaná torza. Ze svých naivních představ musely hodně slevit - a beztak to není takové, jak by si přály. Báječní sexy chlapi s tučným kontem se buď nevyskytují, anebo dávno odspěchali za mladšími, některé z kamarádek jsou rozvedené, další se k tomu chystají... Alex (a nejen ona) znovu stojí na křižovatce a stejně neví, kam a jak dál, natož s kým, aby to za to stálo! Polovina života pryč, správní chlapi zadaní a ty děti taky jaksi nejsou až tak dokonalé... Přesto všechny doufají, že to vyjde. Když ne jednou, podruhé, potřetí... posté, a tak hledají dál a tam uvnitř si připadají pořád stejné - mladé jako tenkrát (jenom se nesmí koukat do zrcadla a stoupat na váhu...), s většími či menšími boulemi a šrámy uštědřenými životem možná banálním, ale tím jediným, co žijí tady a teď...... celý text

EvikU.
07.11.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem četla jako re-reading do čtenářské výzvy, kniha koupená na bazaru DK.

Lenka je moje nostalgie, ke které se kdykoliv ráda vracím. Není to žádná těžká literatura. Vypráví o běžných ženách, dívkách, dětech. O běžném životě všech okolo nás. Někomu se daří, druhému něco jiného.

Nikdo nemáme dokonalý protějšek, protože dokonalý lidi nejsou. Každý máme nějakou chybu. Alex je 5 let rozvedená, bude mít 20 let od maturity. Schází se se svými kamarádkami u kávy a vzpomínají jaké měly plány do života.

Pracuje v knihovně, což jí teda trochu závidím. :) To mě na knize bavilo asi nejvíc. Doma má puberťáky se kterými ne vždy je ideální debata, ale tak nějak jako všude.

Za dvě hodiny přečtená, brzy si připomenu nějakou další. A konec, Radka jsem ji fakt přála. Dovolená s bývalou školní partou v Itálii byl ovšem úlet. I po letech skvělý relax u knihy.

kikies
08.01.2023 2 z 5

Na Lanczové jsem vyrůstala, takže bylo fajn si zavzpomínat (hlavně kvůli Čtenářské výzvě) - jinak bych zřejmě po knize nesáhla. A už to bohužel nebylo to nadšení z prvních dívčích románků a prvních velkých lásek. Je to prostě o ženách semletých životem a zkušenostmi. Moc reálné a bohužel nepříliš zajímavé. Špatné to nebylo, ale asi to už moc nikoho neohromí. Budu si Lanczovou radši pamatovat z těch pubertálních let... ;-)

Květinka008
28.08.2022 1 z 5

Nějak nechápu, co tím chtěla autorka říct. Připomenout se svým dávným čtenářkám z puberty a posunout i své tehdejší dívčí postavy do roviny dospělých? Pak se to moc nepovedlo, protože tyhle životy všechny žijeme v realitě. Jestli chce někdo ještě i číst o výchově puberťáků, rozvodech, potížích v práci, kamarádkách, které se chovají jako krávy a pomlouvají se... pak do toho :-D Já posílám dál.

Ana72154
30.12.2021 2 z 5

Nevím, přišlo mi to takový divný. Alexandra byla ale ze všech těch celkem normální.

Jana.machova5
20.12.2021 2 z 5

Dívčí romány mi přijdou lepší. Ty pro ženy se mi od ní moc nelíbí. Ale čte se velmi hezky. Jako všechny lanczovky.

maryska09
18.07.2021 4 z 5

Příjemná, čtivá kniha, milá tím, že nepojednává o prvních láskách šestnáctiletých slečen, ale o životech zkušených maminek a manželek, které ještě nechtějí rezignovat na lásku. Doporučuji

Monkas1
19.10.2020 5 z 5

Doporučuji

Petula2106
20.05.2020

Kniha ke které se ráda vracím. Za mě jedna z těch lepších. Humor nechybí, láska taky ne.. Ideální na letní večer s vínem :)

Amneris
22.04.2020 5 z 5

Příběh Alex a jejích spolužaček byl vyloženě ze života. Kniha se velmi dobře četla, měla spád. Na dlouhé večery jako stvořené.

koki.veru
07.03.2020 4 z 5

Taková pěkná oddychovka na dlouhé zimní dny. Kniha se četla pěkně a rychle.

regulax
09.12.2019 5 z 5

Taková česká předloha k filmu Zoufalé manželky a Sex ve městě... veselé, čtivé, moderní, ze života.

Aknel26
21.08.2019 2 z 5

Největším kladem této knížky je zachycení toho, jak to funguje v knihovnách. Jaká tam jsou oddělení a jaké úkoly mají jednotliví zaměstnanci. Alexandra by se asi mojí přítelkyní nestala, i když v té plejádě kamarádek patřila k těm snesitelnějším.

DominaCZ
19.06.2019 1 z 5

Super hláška ukončeného styku: ŽUŽU VYKLOUZLO.
Je ufňukaná a slabá - parchant jí domů přivede chrápat kluka se kterým hodlá v pokojíku píchat a ona na to jen řekne, že se jí to vůbec nelíbí, ale přesto nic neudělá.

O tom, že se nechává oběma ojet okamžitě, ani nemluvím.
Typická ženská slípka no.

Radka1911
21.05.2019 4 z 5

Pěkná, vtipná, reálná ženská oddechovka. Líbila se mi.

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Kniha mě mile prekvapila.

Luštěnka
02.01.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem vyhledala její knizku a musím říct, ze jsem touto volbou udělala dobře. Hrdinky od "počkej na me, Radko", zestarly stejne jako ja a prožívají stejne radosti a starosti. Opět jako pred 17 lety jsem se nemohla odtrhnout a přečetla za jediný den. Určitě zpětne doctu i ty, které mi od této autorky unikly ???? Díky za návrat do mladí a propojení se současnosti ❤️

hjindriska
09.11.2018

Mám přečtené všechny její knížky a všechny se líbily. Tato také nemá chybu.

JancaMia
07.11.2018 4 z 5

Ze života jedné knihovnice a jejích spolužaček ze střední a o tom e život může někdy bejt pořádně zamotanej ...

mazlak
03.11.2018 4 z 5

I já jsem si tuto knihu vybral do splnění čtenářské výzvy pro rok 2018. I přes to, že zrovna tento žánr příliš nevyhledám (romány ze současnosti), mne kniha zaujala a místy i pobavila. Za sebe mohu jen doporučit.

LeeLoo32
26.10.2018 5 z 5

Líbil se mi pohled na svět dospělé ženy, úplně odlišná od ostatních knih. Palec nahoru :)

Kniha Manželky, milenky, zoufalky je v