Manželé odvedle

Manželé odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 4995 1477

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

jana9094
09.08.2017 4 z 5

Velmi dobře se četla, ve 3/4 knihy se už dalo očekávat rozuzlení příběhu, přesto samotný závěr mě dost překvapil. Opět konec, jako by se dalo očekávat pokračování

Renata98
08.08.2017 5 z 5

No... co na to říct... myslím, že udělené hvězdičky mluví za vše.. :D knížku jsem dostala v sobotu- je úterý a mám dočteno. Upoutala mě od začátku až do konce, což se stává málokdy, určitě jí doporučím dál a hned jí musím někomu půjčit.

vekune
08.08.2017 2 z 5

Už je toho moc. Musím přestat číst kdejakou kravinu, kteou uvidím v knihkupectví. Ta mateřská je děs, nutí mě číst kdeco:) Jo,d vě hvězdy jsou za to, že si tu situací v současnosti dovedu živě představit. Ale ten dektiv tam byl na co? Aby nám na závěr řekl, že si to tak myslel a vůbec to nemyslel tak, jak tvrdil celou knihu? A ten závěr, ááá k čemu a proč. Bylo to nutný?

AltaMari
08.08.2017 3 z 5

Průměrný thriller. Silně nesympatické postavy, překombinovaná (a i tak předvídatelná) zápletka, spousta klišé. Bestseller si představuju jinak. Ale přečíst se to dá.

Horalka5
08.08.2017 3 z 5

U knihy jsem cítila lehké rozčarování. Na jednu stranu námět celkem zajímavý, ale celý dej byl již na začátku celkem předvídatelný a u vyvrcholení knihy jsem nepocítila žádné překvapení. Za mě bohužel jen 3 hvězdy.

Demonlover
07.08.2017 2 z 5

Říká se, že v jednoduchosti je genialita, ale v tomto případě to neplatí. Cílovou čtenářskou skupinou budou asi ženy s vysokou hladinou prolaktinu. Tedy nic pro mě.

koniklecka
07.08.2017 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale byl to celkem jednoduchý a předvídatelný příběh, až si říkám, že zkusím také něco napsat :-)

Jiitush
06.08.2017 4 z 5

Mně se to líbilo, do příběhu jsem se lehce začetla. Později mě sice přestaly bavit ty pasáže s věčnými dohady a domněnkami, ale i přesto mě to nutilo číst dál. Myslím, že zápletka je hodně povedená a kniha mohla skončit předposlední kapitolou.

Aneleh
06.08.2017 5 z 5

Jednoduchý styl psaní, který zde mnozí kritizují, se mně tu právě velmi líbil. U jiného příběhu by vyzníval příliš jednoduše, ale do tohoto napínavého thrilleru se hodil. Strohé věty záměrně zvyšovaly napínavost děje. Jednotlivé kapitoly navazují tak, že nelze přestat číst a konec byl víc než šokující. V podstatě jsme na něj však byli připravováni. Bylo to promyšlené, strhující a překvapivé. Rozhodně si myslím, že nálepku bestseller si určitě zaslouží.

Gregorie
06.08.2017 2 z 5

K vodě dobré čtení (tam je ale dobrý i trochu tlustší časopis), pokud nečekáte, že jde opravdu o bestseller. Ale taky je možné, že jsem doposud špatně chápala slovo "bestseller". Teď už je mi jasné, že jde o míru prodejnosti knihy, kterou dokáže zařídit dobře vedený marketink, ale vůbec to nemusí vyjadřovat její kvalitu, natož uměleckou.
Manželé odvedle je docela zajímavý příběh, ikdyž předvídatelný. Šokující závěr nebyl nutný. Co se týká stylu psaní, tak mně moc nesedl, ale třeba za to autorka nemůže, jen je to nešikovný překlad.
Trochu mě mrzí, že nakladatelství tlačí sotva průměrné knihy na pulty se zlazými pečetěmi SVĚTOVÝ BESTSELLER a nepomůžou reklamou na světlo daleko lepším knihám. Zakopaný pes ale může být i v tom, že český čtenář není obyčejný konzument, spokojený se vším co se mu naservíruje jako trhák, ale umí si udělat názor sám a kvalitu bezpečně pozná :-)

Téra
05.08.2017 4 z 5

Mě se to líbilo. Příběh byl dobře vystavěný, zvraty nebyly přehnané, ale nenápadně posouvaly příběh dál a dál. Dala bych i pět hvězd. ALE ten konec si mohla autorka odpustit. Pravděpdobně chtěla závěrem šokovat, ale mě akorát znechutila.

Kolka97
05.08.2017 3 z 5

Příběh výborný, ale strašně se vlekl.

Jolina
05.08.2017 4 z 5

Já myslím, že tohle by šlo. Stále jsem nevěděla, na čí straně stát, komu patří moje sympatie. A když už jsem uvěřila, najednou tu byl další argument, který mé přesvědčení narušil. V podstatě až do konce knihy. Únoscem mohl být kdokoli, líbilo se mi postupné odkrývání důkazů (i když jsem řešila, zda to autorka tak zamýšlela, nebo když zjistila, že neví, co dál, tak přidala další důkaz - např. skrytá kamera a zvrácené sledování sousedů apod.)...

Turante
04.08.2017 3 z 5

Hm, kniha vypadala dle anotace zajímavě, ale trochu mě tedy zklamala. Na můj vkus to nemělo moc šťávu, jen takové suché popisování myšlenek dvou manželů a vyšetřujícího detektiva. Oddechovka na léto, ale bestseler bych tomu neříkala, znám lepší.

Gebi
04.08.2017

Senzační kniha. Napínavá. Velmi čtivá.

Lenty
04.08.2017 5 z 5

Knížka napínavá ,konec zaujímavý,přečtena za 2 dny.

Nikol1994
04.08.2017 5 z 5

Super knížka. Hodně čtivá a napínavá až do konce.

Evka27
04.08.2017 2 z 5

Nic extra, asi už jsem četla hodně knih s podobným námětem. Bestseller..., že se dobře prodává, ještě neznamená, že je TOP. A z toho konce jsem v rozpacích....zdálo se mi to už nadbytečné.

Zdeňula
03.08.2017 5 z 5

Kniha byla od samého začátku velmi napínavá. Četla se moc dobře. Doporučuji....

Martičák
03.08.2017 5 z 5

Začátek mě moc nebavil, tak jako u spousty knih, ale jakmile jsem se začetla, tak to jelo až do konce, zkrátka mě nepustila, přečteno za 2 dny , čte se velice dobře , závěr byl hodně zajímavý