Manžel do domu... hůl do ruky

Manžel do domu... hůl do ruky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392707/bmid_manzel-do-domu-elt-392707.jpg 4 54 22

Ariana prožívá ne zrovna šťastné dětství, ale namísto aby ji hádky a divoké scény rodičů od manželství odradily, od dětství sní o tom, že ona bude žít jinak. Představuje si, že pro ni přijede princ na bílém koni, který jí koupí dům snů a budou mít spolu dětí jako smetí… Všechny ty sny mají za cíl jediné – rychle se vdát, aby unikla z rodičovského domu, a to možná co nejdál. Princ přijede, svatba je veliká. A jak už to bývá, po svatbě přichází realita. Arianin manžel je žokej, a právě dostal nabídku, aby jezdil pro zámožného chovatele koní na anglickém venkově...... celý text

knihovniceS
14.11.2023 4 z 5

Manžel do domu... hůl do ruky
Velmi čtivý romantický příběh, který připomíná červenou knihovnu mého mládí. Mladá nešťastná dívka Ariana vleze do manželství, kde je dál nešťastná. Potká o dost staršího muže, který ji zahrne láskou a přepychem, rozvede se, zamiluje se, ... a dál si to přečtěte sami. Romantickým duším doporučuji. Dávám 4 hvězdy.

Dany58
23.05.2023 3 z 5

Po přečtení Všude manžel o dvou kůrkách jsem se zařekla, že již nikdy více. Omylem jsem si v knihovně půjčila tuhle knihu a docela mě překvapila. Není to sice žádný zázrak, ale číst se dá. Taková červená knihovna dnešní doby.

Makůvka
21.12.2021 4 z 5

Čas od času prokládám své oblíbené detektivky a thrillery něčím lehčím a romantickým. A většinou sáhnu po knížkách od paní Jakoubkové. Po dočtení, si říkám, že už další knížku od ní si nepřečtu, protože je to většinou nereálný příběh plný drahého jídla a luxusu.
Ale musím říct, že tato knížka patří k těm povedenějším, sice příběh málo uvěřitelný, ale mě se to tentokrát líbilo. Tak příště asi dám další knížce šanci. Ach jo....

Ála1968
25.10.2021 3 z 5

Velmi nereálný příběh,ale taková červená knihovna na oddych,občas,proč ne.Tyto knihy musí člověk číst dlouho po sobě,dávkovat si je pomálu,protože jsou si hodně podobné.

LeHor
09.08.2021 3 z 5

Ach jo... Je to čtivé, prostě oddechovka. Přesně jak píší ostatní, sladká pohádka... tušíte, co bude dál i kdo je, nebo bude ten princ.

laura
02.08.2021 5 z 5

Tak teda!

Poprvé jsem při čtení knihy této autorky měla knedlík v krku. Krásné! To, čemu v jiných jejích knihách tak moc nevěříte, je tu snadno uvěřitelné, živé. Bolavé. Osud je někdy krutý. Ale vždy bývá i laskavý. Nabídne vám možnosti a je na vás, jestli je využijete...

Ariana prožívá manželství bez lásky a čím dál víc se jí zajídá být poslušnou ženuškou. A pak přichází nečekaně možnost změnit svůj život. Ariana váhá jen okamžik. Vlastně nemá co ztratit...

Nebo ano?

Uvěřitelný, silný a hodně bolavý příběh lásky, která k člověku přichází vždy ve chvílích, kdy to nečekáte. Hodně vám toho dá, ale zároveň vám i něco vezme.

Někdy zkrátka i láska bolí...

AndreaP.
18.03.2021 3 z 5

Je to vlastně taková pohádka, ve skutečnosti příběh značně nereálný, ale docela dobře se četl. Teda až na to skutečnost, že ke konci nemuselo být na každé stránce slovní spojení "ach jo", to mě docela dost rozčilovalo.

ještěrka38
18.01.2021 3 z 5

Pohádka pro dospělé. Takové málo uvěřitelné, ale čtivé.

Allla9
07.01.2021 3 z 5

Kdyby nebyl téměř na každé stránce povzdech "Ach jo...", tak bych dala čtyři hvězdičky.

tittanie
27.10.2020

Já nevím, mi to přišlo jako slátanina. Neuvěřitelná postava Ariany a její vztah s Jamesem. Konec mě dorazil. Dočetla jsem to na sílu. Od autorky jsem četla Odříkaného manžela největší krajíc, ta mi přišla docela bratelná. No zkusím ještě jednu knihu od této autorky, protože už ji mám půjčenou a pak uvidím.

Aknel26
28.09.2020 1 z 5

Knížky paní Jakoubkové podle mě stále balancují nad propastí mezi oddechovým čtením pro ženy a kýčem. A Manžel do domu... do té propasti pěkně zahučel!
Mladičká Ariana od rodičů, kteří jí nerozumí, odchází s manželem-žokejem do Anglie, kde mu má dělat "reprezentativní doprovod". Poté co konečně prokoukne, že ji Přemysl využívá, a začne se stavět na vlastní nohy, zamiluje se do ní stárnoucí seladon (v očích Ariany okouzlující a milující muž, byť o 40 let starší) a nabídne jí bezstarostný rok strávený v jeho společnosti cestováním po Francii, pro kterou má spisovatelka slabost. Nemůžu si pomoct, podle mě šlo od Angličana také o pěknou manipulaci! Po pohádkovém roce přichází poslední část knihy - líčení, zda se Arianě podaří vymanit z jeho vlivu a začít jinde a s někým jiným.

Januli
25.04.2020 3 z 5

Já vlastně ani nevím, proč knihy od paní Jakoubkové čtu. Vždycky nadávám, že to není ani možné, že je to preslazena slátanina, ale stejně, když narazím na novou, tak si ji půjčím. Asi jedou za čas potřebuju si přečíst, jak mlada holka je štěstí přišla :-D a

L.Helena
28.07.2019 4 z 5

Kterak chudá a odstrkovaná dívka ke štěstí přišla... Opět příběh hodně mimo realitu, ale schválně jsem si to nechala jako nenáročné čtení na dovolenou a naprosto splnilo svůj účel. A ke konci dokonce mírně zvlhly oči...

JancaMia
24.07.2019 4 z 5

Krásná pohádka pro velký holky :)

zdehan
16.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila taková letní oddechovka.

Katerina015
01.06.2019 5 z 5

Proste takova pohadka.... :-)

Šánka
21.05.2019 4 z 5

Přišel čas na paní Jakoubkovou. Její knížky mám ráda, ale jsou si tak trošku podobné, proto si je dávkuji.
I tentokrát to byla taková pohádka s blonďatou princeznou, spoustou dobrého jídla a cestování, nechyběly ani spolehlivé kamarádky, které pomohou v těžké době. Na rozdíl od jiných autorčiných příběhů tady mi tentokrát scházel humor a konec byl netradičně dojemný.
Já jsem tedy spokojená a neromantičky ať se knize raději vyhnou :-).

Knižní střípky
19.05.2019 3 z 5

Pohádka pro velké holky. Klasický scénář, na který jsme u autorky zvyklí - hrdinka z dobré rodiny obklopená skvělými kamarádkami, spousta úžasných náhod, díky kterým její život nakonec vždy dopadne, i přes všechny různé možné peripetie, sluníčkově. Ale mně to nevadí. Po jejích knihách sáhnu vždy, když potřebuji vypnout a přesně vím, co od nich dostanu. Knihy paní Jakoubkové nejsou žádná vysoká literatura, v podstatě jsou všechny plus mínus stejné, ale pokaždé si je opravdu ráda přečtu. Jsou to milé, vtipné a skvělými recepty prodchnuté pohodové oddechovky, u kterých se tak cca 2x do roka ráda zasním. Ty cca 2 hodinky, co mi jejich přečtení trvá, jim ráda věnuji.

alnahu
10.05.2019 5 z 5

Příběh ,jako z pohádky ,sice nereálný ,ale dobře se četl. Příběh Ariany, která neměla příliš pěkné dětství ,ani manželství s Přemyslem se jí nepovedlo ,ale pak se náhle objevil ten pravý princ.
Kniha se mi četla dobře,příjemné odreagování.

Ivuska.09
14.04.2019

U knih Aleny Jakoubkové už dávno vím, co můžu čekat. A vždy si nějakou ráda přečtu. Občas je to jen jednoduchý román, u kterého se dobře relaxuje. Jindy má kniha přesah a odráží kus reálného života. Tohle je kombinace obojího.