Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382748/bmid_maly-princ-kapesni-vydani-R6w-382748.jpg 4 16233 2192

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a Malého prince, plný fantazie, originálních ilustrací, neopakovatelné atmosféry, nádherných obrazů i zajímavých myšlenek, opět ožívá, tentokrát ve vydání tak malém, aby se vám vešlo přesně do kapsy. Prožijte dobrodružství Malého prince, kdekoli právě budete!

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Le Petit Prince , 1943

Formiska
30.11.2015 5 z 5

klasika, která nezklame..:)

Tori.U
29.11.2015

Pokaždé když ji přečtu, tak je to jiný příběh. Klasika opravdu nikdy neumírá, v tomto případě to platí dvojnásob.

nikolka5063
27.11.2015 4 z 5

Pro mě velmi krásná kniha. Jsem spíš fanoušek fantasy/sci-fi a knížku jsem četla jen kvůli maturitě, ale velmi mě bavila. Kniha nejspíš nesedne všem, taky jsem k ní byla skeptická, ale překvapila mě. Člověka to donutí zamyslet se nad svým životem a zjistí, že to co má, je vlastně všechno, co k životu potřebuje. Knížka, která vezme za srdce :)

Obyčej
25.11.2015 5 z 5

Čtu si tady ty komentáře... Někomu hold kniha na strunu nezabrnkala. Citové pohnutí, které nám tento příběh způsobí je hlavním přínosem. Pohnutí znamená posun...

zuzanagelnarova
20.11.2015 4 z 5

Moc pěkná kniha :)Jen by mně zajímalo spásl beránek květinu nebo ne to se asi nikdy nedozvíme :(

Beatrice_s
19.11.2015 2 z 5

Opěvovaná klasika... která však v mém případě moc nezafungovala. Toto dílko na mě zapůsobilo spíše jako shrnutí obecných pravd, poučení a klišé... čili nic moc nového pod sluncem. To vše zabaleno do jakéhosi rozpačitého příběhu o malém chlapci... No, asi neoplývám tou správně naladěnou vlnou emocí. Jednu hvězdu navíc si však jistojistě zaslouží krásné ilustrace. :)

jaryn
18.11.2015 2 z 5

Je mi líto, ale Malý princ mi nepřijde ani tolik moudrý jako spíše skepticky přechytřelý. A taky si myslím, že kdyby jej většina jeho milovníků poznala v reálném životě, musela by ho mít jen za suchopárného chytrolína a nudného patrona. Ten kluk (Malý princ) je případ pro psychiatra! Všechno vidí černě, popř. černočerně, a i když mluví o lásce nebo přátelství, zní to jako nekrolog.

P.S. Nikdy jsem taky nepochopil konec knihy! Chtěl Malý princ zemřít, protože poznal, jak je svět špatný? To by bylo ovšem krajně negativní! Co všechny ty děti - resp. jejich milé mamky - uchvácené tímto dílem? Ví vůbec, co je tak uchvacuje, potažmo, co je na tom uchvacovat má? Tím si opravdu nejsem jist.

JessyPitt
16.11.2015 3 z 5

Pod názvem knihy a jejím obalem si člověk představí příjemný příběh o malém princi. Opak je ale pravdou...Je to příběh plný deprese z lidí, světa a všeho kolem. Člověk, který tuto knihu psal chtěl poukázat na složitost světa dospělých. Nebo spíše jak svět dospělých je ve většině případů nepravdivý, lživý a předstíraný. Do jisté míry má pravdu. Ale proč tak podivný konec? Neměl tomu přátelství mezi princem a člověkem dát přece jen větší šanci? A nebo ta šance byla právě ta odlišnost a vzdálenost obou postav??...Kdo ví....

Nunee
15.11.2015 5 z 5

Upřímně řečeno...... To je ta nejdojemnější kniha, kterou jsem kdy četla. Nádherné. A konec?? Dočítala jsem ji cestou do práce v MHD...dalo mi hodně zabrat, abych neplakala. Určitě si ji přečtu za pár let znovu, jsem zvědavá, jestli mi dá něco jiného. Myslím, že ano :-)

barborakrejcova
15.11.2015 4 z 5

S kamarádkou jsme si došly do knihovny , obě si tuto knihu pujčily a začaly ji číst nastejno. Chtěly jsme po přečtení knihy prodiskutovat, jak jsme pochopily děj. Zajímalo nás, jestli obě děj pochopíme jinak, i když jsme téměř stejně staré (16, 17). Obě jsme děj pochopily jinak. Kniha vás určitě donutí zamyslet se.

Tužka
14.11.2015 4 z 5

Kniha kterou každý pochopí jinak.. každý má jiný úhel pohledu:) malý princ aneb klučina co se snaží pochopit svět dospělých který občas nechápu ani já sama.. :) Výborná kniha.

Bibinky
12.11.2015 5 z 5

Napsat citaci toho, co napsal sám spisovatel, je myslím zbytečné,. Každý kdo četl, si určitě uchoval v hlavě právě to, co mu přišlo nejvíce srdci vlastní a moudré..
Kdo nenašel nic, musel alespoň na chvilinku zavzpomínat na to, jaké to bylo být dítětem a mít spousty otázek k pochopení života dospělých ..
Pro mě neskutečný zážitek mouder a pravd..

Guarnere
09.11.2015 4 z 5

Musím říct, že jsem tuto knihu milovala. Dá se říct, že stále miluji. Ale můj pohled na ni se značně změnil po přečtení výkladu od Drewermanna (Co je důležité, je očím neviditelné). Brala jsem Malého prince jako knihu plnou nadějí, ale ukázalo se, že jsem ji akorát špatně pochopila. Určitě se najde velká spousta lidí, která tento výklad odsoudí, ale rozhodně stojí za to si ho přečíst. Takže ano, stále tuto knihu miluji, ale její přečtení už ve mně vyvolává jiné pocity - místo povznášející naděje přichází smutná melancholie.

relam
08.11.2015 5 z 5

Nádherná kniha !!!

frutis888
07.11.2015

Kniha, která se dá číst v každém věku, ale v každém věku ji člověk pochopí jinak, což je na ní nejkouzelnější. Pro děti zajímavý příběh a pro dospělého kniha plná životní filozofie.

Schullerka
02.11.2015 1 z 5

Ve škole jsme ho poslouchali jako audioknihu a hlas Jiřiny Jiráskové mě tak nehorázně iritoval, že jsem měla chuť pokaždé, když se princ 'zasmál', třísknout hlavou o lavici. Příběh mě vůbec neoslovil, asi nejsem filosofická duše, ale nevidím v tom nic úžasného. Malý princ je podle mě docela přeceňované dílo, ale nejsem žádný odborník. Po poslechu jsem knihu rázně vyškrtla ze svého seznamu k maturitě. Nelíbilo se mi to a ani si nemyslím, že do příběhu někdy 'vyrostu'.

milan.krimsky
24.10.2015 5 z 5

Kniha, která se dá číst v každém věku.

romankrasa
20.10.2015 5 z 5

„Když jde člověk stále rovně, daleko nedojde.“
„Děti musí být k dospělým hodně shovívavé.“
„Řeč je pramenem nedorozumění.“
„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“
„Jedině děti vědí, co hledají.“

Malý princ je útlá kniha, ale je v ní ukryto mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát – než je na první pohled patrné. Malý princ je nezapomenutelný, obohacující. Je knihou pro malé i dospělé. Pro mladé i starší. Pro všechny, kteří chtějí poznávat a ptát se. Je pro všechny, kteří jsou někde v nitru stále ještě dětmi, toužícími řešit tajemství.

MJ68
14.10.2015 5 z 5

Syn měl jako povinnou četbu. I když je velký čtenář a nejpilnější návštěvník naší knihovny, s Malým princem hrozně bojoval a vůbec ho to nebavilo. Jeho hodnocení pro paní profesorku bylo také velmi negativní. Nedalo mi to a musela jsem si to znovu přečíst. A uvědomila jsem si, že mě taky jako malou tahle kniha nebavila. Myslím, že Malý princ je pro dospělé a je to úžasná kniha

wesulle
11.10.2015 5 z 5

Rozhodně knížka, kterou by si každý měl přečíst. Má v sobě hodně myšlenek, o kterých člověk musí přemýšlet.