Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382748/bmid_maly-princ-kapesni-vydani-R6w-382748.jpg 4 16233 2192

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a Malého prince, plný fantazie, originálních ilustrací, neopakovatelné atmosféry, nádherných obrazů i zajímavých myšlenek, opět ožívá, tentokrát ve vydání tak malém, aby se vám vešlo přesně do kapsy. Prožijte dobrodružství Malého prince, kdekoli právě budete!

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Le Petit Prince , 1943

smajlik25
29.01.2016 5 z 5

Velice pěkná kniha

lentilka_007
28.01.2016 5 z 5

Od dětství jsem četla Malého prince mnohokrát a s každým dalším čtením mi kniha dává stále něco nového. Člověk s věkem do příběhu asi dorůstá.

tynka65
26.01.2016 5 z 5

Žádná jiná kniha pro mne nebude nikdy důležitější než právě Malý princ .... Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.

nocnymotyl38
25.01.2016 5 z 5

Prečítala som mnoho kníh, ale keď sa ma spýtajú, ktorú mám najradšej, Malý princ je prvá na ktorú si spomeniem. Zakaždým.

angelice
25.01.2016 5 z 5

Vždy, když se potřebuji uklidnit, jdu do knihovny a čtu si Malého prince ve slovenštině. Oboje, kniha i jazyk jsou sladce konejšivé. O to větší zkouškou sebeovládání pak je se v závěru příběhu nerozplakat. Vím, že Exupéry nezemřel po sestřelení jeho letadla. On jen odešel za svým Malým princem a pomáhá mu vytrhávat baobaby.

26e
25.01.2016 5 z 5

Keby sa toto dávalo do každej domácnosti miesto Biblie.....

OndrejVasicek
24.01.2016 5 z 5

Dalo by se na prstech jedné ruky spočítat, kdy mě nějaký umělecký zážitek dojal k slzám.

Malý princ byl v mém mládí jediná kniha, které se to podařilo. Po dvaceti letech znovu.

Knížka do mě zarostla natolik, že když jsem nedávno viděl trailer na filmovou adaptaci Malého prince, v slzách jsem nechápavě zíral, co se to se mnou děje. Co se mnou dělal průběh samotného filmu, raději ani nebudu zmiňovat.

katadvoraku99
23.01.2016 5 z 5

O knize jsem věděla, ale nikdy jsem netušila, co skrývá její obsah. Knihu jsem musela přečíst k maturitní zkoušce a po přečtení mi přirostla k srdci. Je to nejhezčí knížka co jsem kdy četla. Autor chtěl tímto dílem vyjádřit, jak to mají děti s dospělými těžké, zkrátka, že děti vidí vše jinak (dětskýma očima) a myslím si, že tímto dílem poznamenal budoucí generaci příštích staletí. Občas si knihu vezmu a prohlížím si obrázky nebo si pročítám útržky. Všem doporučuji!

DK197
23.01.2016 4 z 5

"Pro mne, jako pro vás, kteří máte Malého prince rádi, nebude vesmír stejný, jestliže někde nějaký beránek, kterého neznáme, spásl, nebo nespásl růži. Podívejte se na nebe. Ptejte se, spásl, nebo nespásl beránek květinu? Uvidíte, jak se hned všechno změní. A žádný dospělý nikdy nepochopí, že je to tak důležité..."

Skvělá knížka. :-)

Tatrman
23.01.2016 5 z 5

Krásná kniha! Dá se číst pořád dokola a nacházet v ní nové a nové významy.

luminaria
20.01.2016 5 z 5

Neuvěřitelné... Vím o této knize celá desetiletí ale teprve teď, ve svých téměř 33 letech jsem ji přečetla poprvé. No, trochu jsem si dala načas, ale mám pocit jako bych byla poprvé políbená. Napadají mě jen slova jako čistá, křehká, dojemná, jedinečná, mnohomluvná...dokonale nadčasová. Skutečné umělecké dílo, jsem unesená.

Sárče
20.01.2016 5 z 5

Krásná knížka. Nejvíc se mi líbilo, že se malý princ pořád ptal.

ZajDa37
18.01.2016 5 z 5

Je snad jen jedna kniha ke které bych mohl Exupéryho mistrovské dílo přirovnat, protože stejně neopakovatelným způsobem popisuje krásu dětské duše a to je Carrollova Alenka v kraji divů. Ale zatímco Lewis Carroll zobrazil nekonečný svět dětské fantazie, Saint-Exupéry ukázal, že jedině děti (a malý princ) dokáží vidět svět skutečně. Carroll vidí, že děti vidí svět neobyčejně složitě, Exupéry vidí, že děti vidí svět neobyčejně jednoduše. Pravdu mají oba. Svět dětí je složitě jednoduchý (nebo jednoduše složitý?).

Kniha obsahuje takové množství filozofických mouder, že je vlastně sama pro sebe studnicí neopakovatelného citu. A když se podívám na nebe doufám, že beránek nesnědl růži. Snad se malému princi nic nestalo, snad mu had neublížil.

maple34
18.01.2016 4 z 5

Kniha přečtená za jeden den. A pokaždé ten čtecí den bude o něco jiný než ten předchozí. Exupéryho Malý princ je natolik profláklou knihou, že není třeba se sáhodlouze rozepisovat. Každý si v tom najde to své, ale je jasné, že interpretace, která zapadne do půdorysu Exupéryho života, je jen jedna. Doporučuji po dospělém přečtení i hlubinnou analýzu: http://www.databazeknih.cz/knihy/co-je-dulezite-je-ocim-neviditelne-46366

Nikol117
16.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha, v každém věku ji opravdu člověk vnímá jinak. Doporučuji.

veronika0378
16.01.2016 5 z 5

Úžasná knížka a zároveň taky první, u které jsem se rozbrečela.. moje mamka mi říkala, že v každém věku ji člověk pochopí jinak. A tak to skutečně je - když jsem ji četla jako malá, brala jsem ji spíš jako pohádku na dobrou noc.. Teď ve mě probudila spoustu emocí, zkrátka byla naprosto skvělá.

MatekLipowski
14.01.2016 5 z 5

Ještě že jsem do té Čtenářské výzvy šel! Malého prince jsem si totiž vzal jako knihu, jejíž název začíná stejným písmenem jako moje jméno. Jinak bych se k němu asi vůbec nedostal. A to by byla škoda.
Přečteno za jeden večer, a myslím že si to zaslouží pných 100%

katieeannee
12.01.2016 5 z 5

Prostě Malý princ. Miluji tu knihu a mnoho lidí by ji mělo mít jako povinnou četbu před spaním :)

EmyL
12.01.2016 5 z 5

Kniha na ktoru nikdy nezabudnem :)

katy238
12.01.2016 5 z 5

Téma knihy je aktuální i po více než 70 letech. Snad proto, že lidské povahy se nemění, jen splývají se svou dobou. Úžasný příběh.