Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16288 16288

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

CeP
21.11.2014 4 z 5

Hluboce pravdivé myšlenky, krásně a jednoduše vyjádřené

dangerkriss
08.11.2014 5 z 5

Kniha, která vás dokonale pomate. Přečetla jsem ji během hodinky a stálo to za to. Sama jsem z ní docela v rozpacích. :-)

bookemma
05.11.2014 5 z 5

"Protože v každém dospělém dříme dítě a v každém dítěti zase dospělý, který se z něho jednou stane"

NE, tahle kniha NENÍ pro děti, jak si mnozí myslí. Tahle kniha je i pro všechny ostatní. A kdybych ji mohla poslat všem lidem, kteří zapomínají, udělala bych to. Tohle JE kniha pro vás - dokonale vám zamotá hlavu jen proto, aby vás vyvedla ze slepoty...

Pawlisman
03.11.2014 5 z 5

Asi to nejkrásnější na této knize je to magické spojení dospěláků zpět na dětství. Jakoby mlžný a snový nádech celého poetického vyprávění a vhled do duše "mimozemšťana", který umí mít dětskou i dospěláckou duši najednou.Jaké dítě nečetlo, tak můžu říci, že je trochu svou neznalostí omezené. Otevírá pohled a cítění. Krásné..

SuperFrankie
28.10.2014 5 z 5

Je mi hrozně smutno z toho, že čím jsem starší, tím víc pro mě Malý princ ztrácí své kouzlo, ale jak říká on sám:

''Až se utěšíš (a člověk se vždy utěší), budeš rád, že jsi mě poznal.''

knižní moora
25.10.2014 5 z 5

Od kolíbky po hrob. Univerzální kniha na celý život.

Drea
24.10.2014 5 z 5

Můj Malý princ mi rozumí!!!!!!!

Ricmont
19.10.2014 5 z 5

Úzasná kniha. Kniha která vypadá že je určená pro děti a její grafický styl tomu napovídá a však děj zamotá hlavou nejednomu dospělákovy.

Maser
12.10.2014 5 z 5

Další důkaz toho, že ne všechny kreslené věci jsou jen pro děti.

Artur Dent
11.10.2014 5 z 5

Když jsem Malého prince četl před lety jako středoškolák v rámci povinné četby, byl jsem naprosto otrávený - co to ten člověk plácá za blbosti? Nyní po letech, už jako otec malého syna jsem zkusil Malého prince znovu a jsem naprosto okouzlený. Nepamatuji si, že by ve mně taková útlá knížka kdy vzbudila tolik emocí. Jsem hrozně rád, že jsem ještě dal Malému princi šanci - vrátil mi to stonásobně.

KláraV.
02.10.2014 5 z 5

Kniha, která mě dohnala k slzám a která ve vás zůstane navždy.

vosje
01.10.2014

Tuto knihu považuju za klíčovou pro život a zejména dvě věty, které v ní padnou a které by se snad měly vytesat do mramoru:
"Jsi zodpovědný za to, co k sobě připoutáš."
a
"Co je důležité, je očím neviditelné, správně vidíme jen srdcem."

grittli
30.09.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem jí až jako dospělá, když jí děti dostali jako povinnou četbu a doslova mě uchvátila. Je to kniha, ke které se se synem rádi vracíme. On jí čte z pohledu dítěte, já v ní nacházím stále nové a nové souvislosti. Myslím si, že v každém věku si v ní člověk najde něco, čím ho zaujme. Když vloni vyšel jako velká obrazová kniha s 3D pohyblivými ilustracemi, musel nutně být i u nás pod vánočním stromkem. :) I když už jedno vydání této knihy doma máme.

Edona
28.09.2014 3 z 5

Osobně mám z Malého prince zvláštní, nepopsatelný dojem. Na jednu stranu vidím velikost a hlubokomyslnost díla, kdežto na stranu druhou celkem složitý a (ne)smyslný příběh. Možná až budu starší, tak si z Malého prince odnesu zase něco více.

Nesečtělý
25.09.2014 4 z 5

Ta kniha mi nepřinesla tolik slasti jako spoustě mých výše píšících uchvácených předkomentátorů.. Nedostal jsem totiž možnost přečíst ji za jeden večer a věnoval se jí na více etap, nejspíše vždycky v jiné náladě. Během těch méně příznivých momentů mne ovládly sklony k dotazům typu: „Pod vliv jaké látky se autor musel vehementně uvádět, aby mohl něco takového vytvořit?“ Nicméně nakonec konstatuji totéž, co ostatní: jeho dílo vybízí čtenáře, aby se zamysleli nad něčím, čemu jinak věnují velmi málo pozornosti a vedli své úvahy naprosto jiným směrem, než jaký patří mezi standardy všedních dnů. Člověk si díky podobným zamyšlením uvědomí, jak těžko lze vnímat život v duchu jeho nejcennějších hodnot, když musíme za každou cenu čelit tíze běžných starostí a nutnosti se v rámci téhož života existenčně udržet. Jak málo máme prostoru přemýšlet o věcech „tak důůůůležitých…“ Nekonečně se mi líbilo princovo setkání s liškou. Celá kapitola skrývala spoustu podnětů k tomu, abych připustil, že leccos, co obvykle házíme do pytle obyčejných samozřejmostí, ve skutečnosti má nesporný význam, a nejenže to zasluhuje konkrétní úvahu, ale dokonce úvahu bezpochyby velice zajímavou, o kterou by mrzelo jen tak přijít. Za toto vše vděčím panu de Saint-Exupérymu, hloubce jeho myšlenek, té zvláštnosti jeho vypravěčského stylu, té podivuhodnosti, s níž onen letec vede své příběhy zcela mimo realitu..

donat65
24.09.2014

Jsem moc rád, že se mi tenhle skvost nedostal do ruky jako malému dítěti, ale až v dospělosti. Ten kdo tuhle knihu nikdy nečetl, nepochopí...

Terezka2507
19.09.2014 5 z 5

Když jsem byla na základní škole, měli jsme tuto knížku v povinné četbě, jediné co mě zaujalo byly obrázky, absolutně jsem nechápala co tím chce autor říci. O osm let později jsem se k ní vrátila a vidím v ní odraz dnešního světa, je moc hezky napsaná, nutí člověka přemýšlet. Stala se mou nejoblíbenější knihou, kterou také zůstane :)

Wollfi
17.09.2014 5 z 5

Tahle knížka je moje nejoblíbenější. Jako malá sem ji vnímala jako pohádku a táta mi jí pouštěl pokaždé, když jsme někam jeli. Postupem času si ale uvědumuju stále nové a nové významy a to obdivuju. Každým rokem něco nového. Děkuju....

Slávka 1970
16.09.2014 3 z 5

To není pohádka pro děti, ale zamyšlení pro dospělé. Nedoporučuji jako povinnou četbu dětem, ale jako krátké zastavení dospělákům.

vitek.sk
08.09.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Vracím se k ní už od dětství pravidelně, vždy v ní najdu něco nového. Četl jsem ji, bez přehánění, snad padesátkrát a nikdy mne neomrzela. Jednoznačně tedy pět hvězd :-)