Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16276 16276

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

tereza8258
08.01.2015 5 z 5

Kdybych knihy četla mladší, děj bych nepochopila. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla až nedávno. Jinak zajímavý děj, zpracování a závěr knihy byl krásný a smutný.

k009
07.01.2015 5 z 5

Malého prince jsem četl jako malé dítě asi v sedmi letech jako pohádku. Zbožňoval jsem ho, ale časem jsem na něho vzpomínal stále méně až se skoro vytratil. Nyní jsem ho četl, ale už ne jako pohádku, ale jako Exupéryho výpověď o dospělých, dětech, přátelství a naději. Takový konec nemůže dítě a dospělý člověk vnímat stejně. Exupéry vystihl zkušenost dospělých i dětí v jedné krátké alegorii a zároveň dokázal to, aby v každém věku vyzněl příběh čtenáři jinak. Teď už rozhodně na Malého prince nezapomenu.

jitka3162
04.01.2015 5 z 5

Krásná kniha, napsaná jednoduše a lidsky. Přečetla jsem ji teprve nedávno, ale myslím, že ve správný čas. Číst ji mladší, asi bych nepochopila, co tím vším chtěl autor říci. Určitě se k ní budu vracet.

hawah
04.01.2015 5 z 5

Co dodat? Prostě jednička!

dacha
03.01.2015

Díky vnoučatům, jsem koupila tuto knihu krásně vyobrazenou a s pohyblivými obrázky pod stromeček.Už ji máme přečtenou,krásný vánoční zážitek.Vracet se k téhle knize je jako vánoce,které každý rok rádi prožíváme.Tolik moudrosti neuvidíte v žádné dnešní,moderní pohádce.

KleaM
29.12.2014 5 z 5

oblíbená klasika

horrorman
26.12.2014 5 z 5

Krásná pohádka, která osloví všechny věkové kategorie ovšem ti menší ji pravděpodobně nepochopí. Kromě toho, že je velmi čtivá obsahuje i velkou dávku myšlenek, které vás nutí k zamyšlení.

Sakeé
22.12.2014 5 z 5

Kolik moudrosti se ukryje pod jeden baobab? Je možné změnit někomu třemi větami život? Umíte namalovat slona snědeného hadem? Chce být liška opravdu ochočená? Knihy, které kromě odpovědí umí klást otázky (jež se s věkem čtenáře mění), jsou vzácné. Malý princ je jedna z nich.

Knihomolkaa
17.12.2014 4 z 5

Kniha vhodná pro opravdu všechny věkové kategorie. Pro děti moc krásná pohádka přinášející ponaučení pro starší krásný alegorický spis. Moc krásná knížka.

Arbara
17.12.2014 5 z 5

To co je důležité, je očím neviditelné......věta, která mě poznamenala do konce života :D

LukinIV
14.12.2014 5 z 5

Velmi dobrá kniha, která je nejen čtivá, ale také přináší jisté ponaučení.

LittleMonste
09.12.2014 4 z 5

Ani po dočtení tak úplně nechápu v čem spočívá to nezaměnitelné kouzlo, které v sobě kniha má - tolik krásných myšlenek na pár stránkách papíru. Možná to další přečtení nebo dvě napraví a budu si to moc vychutnat plnými doušky :)
Hodnocení (prozatím) - 80%
Přečteno - 1x

Desire_Lydon
04.12.2014 5 z 5

Kouzelná knížečka. Ačkoliv jsem ji přečetla za chvilku, zanechala ve mně hluboký čtenářský zážitek a není pochyb o tom, že se k zase někdy vrátím. Opravdu krásná kniha.

feex8
30.11.2014 5 z 5

Vynimocna kniha, krasne dielo preplnene filozofiou a moralkou, ktora sa nenuka nasilne, ani nudne.
Exupery skratka vie ako sa pisu rozpravky pre dospelych.
Jedna z najlepsich knih vobec.

Moje hodnotenie: 95%

Angel_Castiel
29.11.2014 5 z 5

Čas od času si Malého Prince přečtu, pro zachování duševního zdraví.

Dragonian
26.11.2014 5 z 5

Nádherná kniha, která by měla provázet člověka celý život!

CeP
21.11.2014 4 z 5

Hluboce pravdivé myšlenky, krásně a jednoduše vyjádřené

dangerkriss
08.11.2014 5 z 5

Kniha, která vás dokonale pomate. Přečetla jsem ji během hodinky a stálo to za to. Sama jsem z ní docela v rozpacích. :-)

bookemma
05.11.2014 5 z 5

"Protože v každém dospělém dříme dítě a v každém dítěti zase dospělý, který se z něho jednou stane"

NE, tahle kniha NENÍ pro děti, jak si mnozí myslí. Tahle kniha je i pro všechny ostatní. A kdybych ji mohla poslat všem lidem, kteří zapomínají, udělala bych to. Tohle JE kniha pro vás - dokonale vám zamotá hlavu jen proto, aby vás vyvedla ze slepoty...

Pawlisman
03.11.2014 5 z 5

Asi to nejkrásnější na této knize je to magické spojení dospěláků zpět na dětství. Jakoby mlžný a snový nádech celého poetického vyprávění a vhled do duše "mimozemšťana", který umí mít dětskou i dospěláckou duši najednou.Jaké dítě nečetlo, tak můžu říci, že je trochu svou neznalostí omezené. Otevírá pohled a cítění. Krásné..