Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16243 16243

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

PrincessAgnes
18.02.2015 5 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem četla ve třech jazycích a v každém mi připadala jiná, česky rozverně dětská, anglicky nepochopená a francouzsky.....prostě okouzlující a hluboká. Ačkoli mám ve většině případů ráda český překlad, v tomto případě je mi líto všech, kteří do tajů francouzštiny neprodnikli natolik, aby si mohli vychutnat všechny krásy tohoto díla. Je tak zvláštní a abstraktní, tak pohádkově malebné, tak jednoduché a přitom vyprávějící tak dojemný příběh. Je to knížka, která mě provází už od střední na všech cestách, která mě uspává, rozesmívá, nutí k zamyšlení a kterou mám nadevšechno ráda. Pokaždé obdivuju Exupéryho genialitu ♥

borknagar
15.02.2015 5 z 5

Kniha, která se dá číst v každém věku a v jakékoliv náladě. V dětství nám přijde divně záhadná, ve stáří nezapomenutelně pravdivá. V tom tkví její krása......

Fanny-nka
15.02.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Četla se velice hezky, už jen z toho důvodu, že má malý počet stran, velká písmena a obrázky. Na druhou stranu je tato kniha důkazem toho, že není důležité z kolika slov, se kniha skládá, nýbrž kolik myšlenek se v nich ukrývá. Malý princ je tedy kniha k zamyšlení, která toho v sobě ukrývá spoustu, dá se číst jistě i vícekrát za sebou a věřím tomu, že po každém přečtení vyplují na povrch další a další skryté myšlenky.

Mikik
14.02.2015 5 z 5

Kniha, která má tak neskutečnou hloubku, by neměla chybět v žádné knihovně.

kuba95
14.02.2015 5 z 5

Jedno z nejlepších, největších a nejkrásnějších děl v dějinách literatury.

gallovl
09.02.2015 5 z 5

Knížku jsme četli ve čtvrté třídě a jako dítě jsem to vůbec nepochopila, navíc jsem získala velice negativní postoj ke knihám. Nakonec jsem se k ní po letech vrátila (díky ségře) a vše bylo zapomenuto a od té doby čtu a čtu. Prince jsem četla snad už 7x a určitě ne naposledy.
Jen je třeba četbu dobře načasovat, rozhodně bych to necpala malým dětem.

JudgeURBAN
01.02.2015 5 z 5

Tato kniha nepřekypuje originalitou, ale je jedinečná tím co chce říct a jak to říká. Je jednoduchá a v některých pasážích obtížná. (13.1.15/audiokniha )

dva.v.1
30.01.2015 5 z 5

nemám dostatek superlativů abych vystihl výjmečnost této knihy.

knižní moora
28.01.2015 5 z 5

Malého prince četla většina z nás v průběhu školní docházky. Pamatuji si okamžik před patnácti lety. Seděla jsem za stolem, v ruce držela propisku a přede mnou ležel otevřený čtenářský deník s čerstvým zápisem o Malém princi. A babička, která se ke mně sklání a říká, ať přidám na konec větu „až budu dospělá, přečtu si Malého prince ještě jednou“.

Není vůbec podstatné, jak sami sobě malého prince interpretujeme. Ať už je to dítě v každém z nás, vnitřní hlas, někdo, kdo nám pomůže jednou za čas vidět svět jinak. Je jedno, jestli musíme havarovat v poušti, abychom ho potkali. Důležité je to, že nám ukazuje rozdíl mezi chytrostí a moudrostí, mezi kloboukem a slonem v hroznýši. Příběh o tom, co nás svazuje, jak se mění náš pohled na svět a jak nepodstatné věci upřednostňujeme. O lišce a růži, o přátelství a lásce.

Přes to, že Malý princ upozorňuje na klišé, je za něj sám někdy považován. Jako by bylo nutné zaujmout vůči knize názor, buď ji milovat, nebo zatracovat.

barynka15
28.01.2015 5 z 5

Je mnoho knih, na které velmi snadno zapomenete. Na tuto nikdy! Je mnoho filosofických tlustých knih, které vám do života nic nedají. Tato velmi tenká kniha ve vás zanechá víc než by si člověk myslel...Navíc, každé čtení této knihy je jiné. V sedmi letech jsem to vnímala jako pohádku, která se nikdy nemůže stát. V 18 letech jsem pochopila, že je to reálný příběh. I já měla svého malého velkého prince...Který odešel a už se nikdy nevrátí. Tehdy jsem tu knihu pochopila možná nejlépe...

BojácnéKuře
26.01.2015 5 z 5

Malého prince mi doporučila sestra a myslím si, že mi to doporučila správně. Je to úžasná kniha a přiznám se, že se mi u ní chtělo někdy brečet. :D:D Doporučuji všem! :D

Eli-Eli
23.01.2015 5 z 5

Jedním slovem: Dokonalá! Moje nejoblíbenější - každý rok se k ní vracím a čtu ji znovu a znovu... pokaždé přitom objevím něco "nového" a jsem překvapena, jak jsem si toho dříve mohla nevšimnout. A pokaždé mi na stejných místech běhá mráz po zádech, přestože znám knihu prakticky nazpaměť. V domácí knihovně mám vydání v češtině, angličtině a francouzštině.

Pět hvězdiček tady nestačí!

la.bella
20.01.2015 5 z 5

Vážne je to už viac ako polstoročie, čo sa ľudia pri čítaní Malého princa pozastavujú nad stále rovnakými myšlienkami a otázkami? Možno preto, že vnímame Malého princa ako "pohádku", nie je na svete ešte stále nič inak.

orson
20.01.2015 4 z 5

Když jsem ho četl poprvé na základce, přišlo mi to jako divná pohádka. Na vysoké mi to přišlo jako divný příběh, který nezaujal. Až teď po přečtení knihy Spratek, který na ni hodně odkazoval, jsem Malému princi přišel na chuť. No uvidíme, jak na mě zapůsobí za dalších 10 let.

bookwoman
19.01.2015 3 z 5

ČETLA JSEM I LEPŠÍ KNIHY.POŘÁDNĚ NEVÍM O ČEM TO JE,ALE DOCELA DOBRÉ.

eletrika03
18.01.2015 3 z 5

Tahle kniha se mi velice líbila, byla velice poučná.

dominik123
11.01.2015 5 z 5

Túto knihu mám veľmi rád a doteraz ju považujem za jednu z najlepších kníh na svete. Nachádza sa v nej toľko filozofických viet že je to až zvláštne. Určite si Malého princa ešte niekedy prečítam a objavím ďalšiu myšlienku v tejto knihe.

martunka
10.01.2015 5 z 5

Malý princ - jedna z mých nejoblíbenějších knih. Prostě krásný příběh, který skrývá důležité poselství. Knihu jsem četla několikrát a vždycky jsem v ní našla něco nového. Dokáže ke mně promlouvat a to je to, co u dobré knihy vždycky hledám.

Terezk-a
10.01.2015 5 z 5

Krásný příběh!
Je pěkné jak se liší pohled na věci očima dítěte a očima dospělého...

Chipsonator
08.01.2015 4 z 5

Povinná četba. O to víc bylo fájn že se kniha četla sama, odsejpala (ještě aby né když je plná obrázků víííí) a překvapila tím kolik zajímavých myšlenek v sobě skrývá. 80%