Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16237 2193

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Kubasino
09.05.2015 5 z 5

Nádherná kniha plná ještě krásnějších myšlenek. Zamyslet se navíc může každý, nemluvíme tu o Descartesovi apod., Saint-Exupéry je srozumitelný téměř každému. Citadela je už náročnější čtivo a ačkoliv je úžasná, každý ji nepřekousne. To Malý princ je překrásná věc nedocenitelných kvalit a přečíst si ho může jak zedník, tak intelektuál. S přihlédnutím k rozsahu je až neuvěřitelné, kolik krásy skrývá.

Caillean
09.05.2015

Nejvíc přeceňovaná kniha vůbec, která svou popularitu z velké části získala proto, že je na pár stránkách a ještě s obrázkama. Což je paradoxně jediný důvod, proč jsem ji přežila ve zdraví. Škoda, že takové dílo zastiňuje Exupéryho úžasnou Citadelu.

ELMA
09.05.2015 3 z 5

Ukamenujte mě, ale nemám ho ráda

Absinth_fairy
08.05.2015 5 z 5

TOHLE je kniha, kterou by si měl povinně přečíst každý.
Dále není co dodat...

PajusenkaB
07.05.2015 3 z 5

Kniha se mi četla velmi špatně, děj mě nijak nezaujal.

Eridan
06.05.2015 4 z 5

Velmi chytře napsaná knížka. Pohladí po duši. Plná moudra a životní zkušenosti. Přinášející jednoduché poselství: Nezapomínejme na vztahy, přátelství a fantazii. Užívejme si každý okamžik života a nenechme se pohltit systémem a vlastním sobectvím. Závěr je smutný, ale možná i díky tomu kniha ve čtenáři déle zůstane živá...

Felsenberg
06.05.2015 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Naprosto neuvěřitelná. Pro mě Kniha knih. Do dnešní noci to pro mne bylo Quo vadis? Ale už to neplatí. Neuvěřitelné, jaké pocity ve mě tato kniha vyvolala. A přitom je to pohádka o pár stránkách. Pro mne naprosto obdivuhodné a nedokážu si představit, jak pan Saint-Exupéry dokázal z ničeho vytvořit tak geniální dílo. Smekám, smekám a obdivuji se.

reader.007
05.05.2015 2 z 5

Patřím k té části čtenářstva která doznává, že ji kniha neoslovila. Jistě, filozofie v ní ukrytá špatná není, ale děti ji většinou nebudou s to pobrat a dospělí... ti se nad ní mohou dojímat, pravda, otázka je, jestli si něco z toho vezmou opravdu k srdci a promítnou to do svých životů. Přesto hodnotím dvěma hvězdami, protože jsem si celé toto dílko poctivě užila až jako audioknihu v podání Viktora Preisse a od toho bych klidně snesla i tříhodinový přednes jízdního řádu Praha - Užhorod.

logaritmus
02.05.2015 5 z 5

přestože oficiálně je to pohádka myslím si, že i pro dospělému čtenáři dá svůj zážitek.

Hoshi
02.05.2015 5 z 5

Když nám "nutili" číst malého prince na základce, neměla jsem ho ráda, protože jsem celý příběh nechápala a nebyla jsem sama. Malý princ je jedna z knih, do které musí člověk dorůst, jinak si jí neužije a příběh správně nepochopí. Jsem ráda, že jsem se k této knize na střední vrátila, protože od té doby mám Malého prince velmi ráda :)

adela1485
22.04.2015 5 z 5

Pořád se k Malému princi vracím a pořád v něm nacházím něco nového. Je to moje bible :)

Sgr.Krtek
22.04.2015 5 z 5

Z počátku jsem na tuto knížku "nadával". Nebyl jsem rád, že jsem si vybral právě tuto k maturitě. Pak jsem se ale zamyslel nad významem té knihy, nad tím co chtěl autor tímto příběhem říct. Poté jsem uznal, že je to jedna z velmi důležitých a krásných knih do života :).

Knižní špajz
21.04.2015 5 z 5

Srdcová záležitost :)

Terva
19.04.2015 5 z 5

Tak jsem se na stará kolena a po rozhovoru se svou přítelkyní
rozhodl konečně přečíst celou knihu od Antoine De Saint-Exupéryho
"Malý princ".
Těžká kniha s velmi dojemným koncem.
Čtenář se pak na konci příběhu rozhoduje zda brečet a být smutný,
nebo se smát a být spokojený.
Já byl někde mezi.
Díky Jolanko, žes mě k této nádherné knize vrátila.
A co dodat? No přece:

"Namaluj mi beránka"

bivkova
14.04.2015 5 z 5

Milé počtení

Monika_cz
12.04.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejoblíbenějších a nejúžasnějších knih. Tak jednoduše a čitě napsaná a přesto plna tolika věcí a poznatků o životě.

lapetitedeny
07.04.2015 5 z 5

Tohle je tak neskutečně úžasný. Ve svý podstatě je to strašně primitivní a jednoduchý, ale právě tím je to tak nehorázně kouzelný.

Marbo
04.04.2015 5 z 5

Literatura ( s velkým L ) co se maskuje jako pohádka. Nebo Pohádka, co se maskuje jako literatura ? Jako dítě jsem tuto knihu nikdy nečetl, jako dospělý se dítětem rád stanu

Lily28
03.04.2015 5 z 5

Kniha môjho srdca :) Jednoduchý príbeh, ktorý vyžaduje dávku fantázie a schopnosť vcítiť sa do detského myslenia, potom čitateľ odhalí neskutočnú hĺbku v každej kapitole.

marasaj
01.04.2015 5 z 5

Myslim ze tato knizka nepatri do cetby zakladni skoly... je to takova pohadka pro dospele :-)