Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16237 2193

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Fourgirl
30.06.2015 3 z 5

Dneska jsem dočetla tuto knihu, četla jsem ji asi hodinu a musím uznat, že je to kniha hodně k zamyšlení, spíš jako pohádka pro dospělé :-) U některých knih jsem si jistá, že je znovu číst nebudu, ale tady bych se asi nebránila číst knihu znovu a najít třeba i hlubší význam díla. Proto dávám 3* tento žánr nevyhledávám a proto mně docela mile překvapil

TaLu
23.06.2015 5 z 5

Trochu úsměvné, číst tady komentáře ke knize, kterou komentovat podle mne nelze.
Možná právě v tom je tak jedinečná.
Kniha, kterou vlastně nelze číst.
Kniha, která se místo přečtení prostě jen "vnímá" ....
...a jinak se vnímá v našem dětství, jinak v době hledání sebe sama v dospívání, jinak ve věku, kdy máme spousty sil,... a jinak, když sílu zoufale potřebujeme nalézt.
A z toho všeho je jasné, že tahle kniha nebude nikdy patřit u mě do kolonky "přečteno" , mohla bych ji trvale mít zařazenu jako "právě čte" .
Můj pohled na přátelství byl mimo jiné formován právě mým setkáním s Malým princem, liškou, růží a autorem....

lushi
19.06.2015

Kniha se vám bude líbit, i když v ní nebudete hledat všechny ty skryté myšlenky. A když jo, jenom dobře pro vás ;)

Markysek45
18.06.2015 5 z 5

Malá kniha s velkými myšlenkami.

cuzan
13.06.2015 5 z 5

Kdyby mi někdo řekl, že si může přečíst jen jednu knihu na světě, a ptal by se, kterou si má přečíst, bez váhání bych mu řekla: "Přečti si Malého prince, to ti úplně stačí na celý život."

renata5823
11.06.2015

Knížka pro každý věk ...člověk si uvědomí některé věci .... konec mě vždy rozbrečí :)

kujuduss
10.06.2015 5 z 5

Tuhle knížku s věkem oceňuji stále více. Vždycky si ji přečtu jednou za dva roky a vždy si uvědomím její nadčasovost a krásu .

Nujeglo
10.06.2015 5 z 5

Prečtena minimálně desetkrát, nikdy neomrzí...Výborná!

Damato
05.06.2015 5 z 5

Když jsem ji četla jako dítě naprosto jsem ji nepochopila, až jako dospělá jsem ji přišla na chuť a mám ji v knihovně do dneška

Elodie
01.06.2015 2 z 5

Přišlo mi, že má pilot halucinace z nedostatku vody.

Jejda
01.06.2015 5 z 5

Přečetla jsem ji za život mnohokrát (poprve mi byla čtena otcem, když jsem ještě neuměla číst) a v každém věku jsem v ní nacházela pokaždé něco nového.

kastanvkapse
30.05.2015 5 z 5

Keep calm and look with the heart.

ceskytarot
27.05.2015

Moje asi první kniha, kterou jsem přečetla jako dítě "jedním dechem" . Jak jsem jí otevřela, celou jsem jí hned přečetla. Mám jí moc ráda do dnes. Nádherná kniha.

ceskytarot
27.05.2015

Lenny33
27.05.2015 5 z 5

První kniha v životě co mě rozbrečela.
Neuvěřitelně silná kniha.Tolik toho bylo povězeno v tak málo slovech.

Devorah
27.05.2015 5 z 5

Výborné. Četla jsem jako dítě, nerozumněla jsem. Četla jsem v pubertě, začínala jsem chápat, ale teprve v dospělosti nalézám. Je to opravdu výborná knížka, ke které se můžete kdykoliv vracet a stále v ní budete nacházet. Mohu doporučit, kdo vládne francouzštinou, čtěte v originále. Ještě lepší, než v češtině, ale to už je na preferencích každého z nás.

Bambus
19.05.2015 5 z 5

Nádherná kniha, kterou dítě asi jen těžko pochopí. Vyjevit tolik pravdy a poznání na tak málo stránkách je umění. Zábavná, chytrá, napínavá, nevinná a dojemná, musí chytit za srdce snad každého :).

blackholesun32
14.05.2015 3 z 5

Jedna z nejpřeceňovanějších knih, co kdy byla napsána, plná hlubokých pravd, filosofie a poselství, podobně jako třeba Alchymista od Paula Coelha. Nicméně s tím rozdílem, že Malý princ ve skutečnosti není špatná kniha, jen je bohužel zakryta tou nablblou aurou knihy, kterou si musí přečíst každý člověk co tak trochu přemýšlí nad smyslem života, vesmíru a tak vůbec. Nu inu jak se tak říká: habent sua fata libelli.

Sarri
12.05.2015 5 z 5

Měl jsem za to, že Malého prince neznám, ale při čtení jsem si vzpomněl, jak matoucí příběh to pro mě byl, když mi ho předčítali jako dítěti - vůbec se mi tehdy nelíbil. Nemůžu říct, že teď je mi milejší, jen chápu důvody, kvůli kterým se mi kdysi nelíbil. Tahle kniha není totiž pohádkou, nýbrž filozofickou úvahou s neskutečně hlubokým poselstvím. Trochu mě to až děsí, kdy člověk pochopí Malého prince úplně?

Krisseliss
11.05.2015 5 z 5

...nelze číst jinak, než srdcem!