Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5053 1174

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

heliiinka
28.08.2021 5 z 5

První setkání s autorem a bylo to milé setkání. Ač je kniha tlustá, stránky utíkají rychle a líbí se mi, že je to několik paralelních příběhů, které se vzájemně ani moc neproplétají. Obyčejné příběhy obyčejných lidí v Česku.
Mí favoriti byli Petra, Tomáš, Cyril a Táňa.

terpin
11.08.2021 5 z 5

Skvělá oddechovka. Hezky pobavila, ale i dojmula...

jabci
05.08.2021

Letní čtení - oddechovka. Ale úplný průser ne.

stanislav.janac
03.08.2021 3 z 5

Prvok, Šampon, Tečka a Karel se mi líbila víc.

ADE138
02.08.2021 4 z 5

Oddechovka, nenáročné letní čtení.

Lizard
28.07.2021 1 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a vůbec mě to nebavilo. Zpočátku jsem byla opravdu několikrát ve velkém pokušení knihu odložit, ale pokaždé jsem si říkala "Co kdyby, dej jí ještě šanci". Šanci jsem jí dala... nakonec celé knize.... ale jsem ráda, že to mám za sebou. Nebavilo mě to a nepřišlo mi to ani tolik vtipné jak ostatní píšou... Byla to první kniha od Patrika Hartla a bohužel jsem celkově dost zklamaná.

Berulidemknihy
23.07.2021 3 z 5

Stále nějak nevím, co si o knize myslet.
Chvilkami mi přišla výborná, následovně jsem mentalitu určitých osob nechápala. Přišlo mi, že kniha mi dala konstantní dávku ,,depek", že neexistuje nic jako věrnost či pravá láska. Kromě určitých výjimek nebyl nikdo, kdo by byl věrný svému protějšku.
Jediný příběh, co mě zaujal byl příběh Táni a stále si říkám, co bych na jejím místě dělala já.
Příběhy psů mi přišly až moc...no ani nevím, jak to popsat. Čekala jsem jen, kdy přijdou s milostnými příběhy rybiček.
3,5/5

SusanStoHelit
21.07.2021 5 z 5

Díky, Patriku! Kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel mi úplně nesedla, dodnes nechápu, proč v tom někteří vidí komedii, ale byla skvěle napsaná. A tak jsem si koupila Erotikon a nelituji ani koruny. Četla jsem několik večerů a vždycky jsem se těšila za "starými známými." Miluju knihy, kde můžu s hlavními hrdiny zestárnout a sledovat jejich cestu životem. Tady je vylíčena hlavně z té vztahové roviny a je to opravdu pecka. Těšila jsem se na každou další kapitolou. Byla jsem zvědavá, co zase Adéla vyvede, držela jsem palce Petře, protože jsem se v její povaze trošku našla, byla jsem zvědavá, kdy se provalí, co Táňa skutečně cítí... Patriku, můžeš za to, že jsem několikrát přišla nevyspalá do práce! Ale bylo to skvělý :)

Luluhappy
15.07.2021 5 z 5

Mně se to tak líbilo. Byla jsem nadšená číst každou další kapitolu. A když jsem nestíhala a jeden večer třeba vynechala, tak se mi už stýskalo. Je to taková vtipná odpočinková kniha, která vypráví příběh o osudu členů dvou rodin. A jsou nadmíru neobvyklé a zajimave. I když, jsou tak neobvyklé? :)

trdlo1
15.07.2021 5 z 5

Super prázdninové čtení

VeruliP
14.07.2021 5 z 5

Skvělé, knížka mě hodně bavila. Ráda si ji někdy v budoucnu přečtu znovu :-)

dani.mertova
14.07.2021 4 z 5

Dobrá knížka, hezky se mi četla :) I přes větší množství postav a jejich zápletek, se v ději dalo snadno orientovat. Možná mě trošku zklamal konec, čekala jsem nějaký větší boom.

Markéta_2
10.07.2021

Knížku jsem přečetla za necelý týden, nedalo se od ní odtrhnout. Je to odpočinková kniha, proto jsem její četbu zvolila po státnicích o prázdninách. Co se Hartlovi nedá upřít, psát opravdu umí. Považuji ho za nástupce Párala. A sprostá slova, ty už jsou autorovým znamením. Těším se na další Hartlovinu v podobě nové knížky.

Angelicca
01.07.2021 1 z 5

Všimla jsem si, že spousta lidí tuto knihu čte, tak jsem si též vypůjčila. Musím bohužel konstatovat, že kniha vůbec není poutavá, nudila mě, smála jsem se asi jednou. Kniha rozdělena na příběhy možná, ale příběh o zvířatech byl fakt úlet. Když už si chci odpočinout a relaxovat u knížky, tak s touhle určitě ne. Nedočetla jsem, ztráta drahocenného času. Ještě mě čeká Nejlepší víkend, tak jsem zvědavá.

raccoon81
30.06.2021 4 z 5

Patrika Hartla jsem znal jako člověka s nenapodobitelným smíchem, ale nikdy jsem od něj nic nečetl. I tahle knížka byla víceméně náhoda, objevila se u nás s tím, že za pár dní zase zmizí, a já neodolal, otevřel ji a přečetl rychlostí, jakou jsem dokázal číst kdysi dávno v dětství. Jasně, není to žádná hluboká literatura, ale Hartl rozhodně psát umí, Malý pražský erotikon je čtivý, místy cynický, místy dojemný, s většinou postav se člověk dokáže ztotožnit, i když je příběh jeho vlastního života třeba trochu jiný. Vzhledem k tomu, že se mezilidské vztahy v knize odvíjejí v průběhu cca 40 let někdy od 70. let 20. století, nelze úplně vypustit ani politicko-společenské změny, které tento časový rámec přinesl. A ačkoli to autor snad nikde explicitně neříká, zase jednou si po přečtení nějaké knihy říkám, že bychom měli být vděčni za tu svobodu, kterou v současnosti máme, jakkoli se v poslední době jeví poněkud křehce...

LeSk
22.06.2021 5 z 5

Parádní čtení, líbil se mi plynulý přechod postav a děje. Kniha mě velmi bavila a pobavila. Líbí se mi styl psaní autora, velmi povedená kniha. Doporučuji.

stanislav0373
22.06.2021 5 z 5

Neuvěřitelně čtivé osudy dvou rodin, takový malý nekonečný seriál v knižní podobě. Chytře napsané, úžasně propracované postavy a správně okořeněné erotikou a humorem. Naprosto fenomenální...

EmokeII.
14.06.2021 3 z 5

Knížka mě bavila. Obyčejné a zároveň neobyčejné vyprávění o osudech rodin. Nenáročné, vtipné, místy trochu nereálné.

ujira
11.06.2021 4 z 5

Tak trochu nový Páral, Dietl? No nevím, je to čtivé, ale bude to někoho ještě zajímat za deset let? Pravda postavy řeší základní vztahy, takové obyčejné lidské životy, navíc je autor umí okořenit humorem, ale je to jen o tom ,,kdo s kým, kdy, kde a proč...,,. že by literární bulvár? Že by to byl záměr?

sodmic
05.06.2021 3 z 5

Knizka me pobavila, osudy jednotlivych postav chvilemi pripominaly cervenou knihyovnu, ale dialogy zvirat a reinkarnace do holuba byly na me az moc velky ulet