Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5053 1174

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

Katka81
19.06.2017 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení na léto. Sice mírně přisprostlé, ale s tím se musí počítat, když jde o erotikon. Určite si přečtu si od autora další knížky.

ssyyllvvaa
18.06.2017 4 z 5

Příjemné a svižné oddechové čtení - osud dvou pražských rodin v průběhu téměř třiceti let, podaný ve filmové zkratce s vtipem a nadhledem.

lindavido
17.06.2017 4 z 5

Smích, možná i slzy, napětí a dojetí nad obyčejně normálními životy lidí, žijících vedle a přesto tak daleko od sebe. Tohle čtení mě prostě chytlo a dokázalo rozesmát. Jednoduchá, ale bezva kniha.

barcc85
17.06.2017 4 z 5

Naprosto oddychové čtení o obyčejnostech našich životů a všedních dní.

grillica
15.06.2017 3 z 5

Oddychovka, no. Nečetlo se mi to příjemně, musela jsem se donutit přečíst knihu do konce. Čím to bylo? Pokusím se to vystihnout. Možná tím, jak blbí, psychicky nevyrovnaní nebo naivní jsou hlavní hrdinové. A taky třeba nevěra a lži a obdobný záležitosti, které trvají léta, to mě hrozně rozčiluje. To jsou ta veliká očekávání.. Never more, nic pro mě, sorry.

Gigy
14.06.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá, místy vtipná a bavila mě.

Veru1992
14.06.2017 5 z 5

Musím se jen přiklonit k názorům všech ostatních. Velmi milé, české,neobyčejně obyčejné počtení :-) Věřím, že se ke knize ještě někdy ráda vrátím a přečtu si ji znovu.

Lucibuska
13.06.2017 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a odpočinková. Příběhy byli zajímavé a mě bavili.

PetullaN
13.06.2017 4 z 5

Sympaticke letni oddechove cteni o osudech dvou sousedicich rodin v ramci nekolika desetileti. Az na pasaz o reinkarnaci opravdu povedena oddychovka.

Chochi26
12.06.2017 4 z 5

Příjemné čtení s dávkou humoru i smutku nad situacemi ze života :)

Luciga
09.06.2017 3 z 5

Mám p. Hartla ráda jako divadelního autora :). K jeho knížkám jsem se však nějakou dobu musela odhodlávat. Tahle kniha byla první a určitě přečtu i všechny ostatní... uvěřitelný, běžný příběh, navíc popsaný s lehkostí a velmi příjemnou formou, která vás nechce nechat odejít. A vyhovovala mi dějová linka rozvedená na vícero postav v delším časovém období - nenechala mne nudit se.

pinar
08.06.2017 5 z 5

Na rozdíl od Prvoka tato kniha mě bavila, přečetla jsem jedním dechem.

kdu
08.06.2017 4 z 5

Moje první kniha od Hartla. Přečteno na dovolené, na cestách, na letištích. Dočteno, líbilo se. Kniha má spád, je líbivá. Přečtu si i další a uvidíme. Za mě dobrý.

pocketka
06.06.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem si šla koupit ihned po dočtení Prvoka... Nadšení ze stylu psaní pana Hartla přetrvává. Moc lehké čtení. Paráda.

Mali88
06.06.2017

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy. A stejně jako první kniha, se mi tato moc líbila. Myslela jsem, že nic nepřekoná první knihu, ale MPE mě dostal. Bavila jsem se od začátku do konce.

MartinaPri
05.06.2017 4 z 5

Pěkná kniha, čtivá, ze života, plná zvratů. Místy mi přišla kniha zbytečně moc rozepisovaná, ale určitě si přečtu další knihu od P. Hartla :)

lassse
05.06.2017 3 z 5

Takové přisprostlé Vyprávěj v knižní podobě.

pedroK
31.05.2017 4 z 5

Čtivá, realistická, vtipná! Pořídila jsem další knihy od Patrika Hartla. Fakt na mě autor udělal dojem, jak dokázal vystihnout emoce opačného pohlaví. Zhltla jsem!

ZuzanaTT
30.05.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha, poslední dobou jedna z mála knih co mě nadchla a ráda ji doporučím dál.

loudomar
29.05.2017 5 z 5

Moc pěkná odpočinková kniha. Jak sám píše autor na obálce: Je to knížka, která Vás rozesměje i dojme. Ze všech třech autorových knih jednoznačně ta nejvydařenější. Každá postava měla vlemi zajímavý příběh a zárověň důsledně vykreslenou povahu.