Malé temné lži

V uzavřené malé komunitě, jakou je lidské společenství na Falklandách, je zmizení dítěte něčím naprosto neslýchaným. Nikdo z obyvatel odlehlé končiny nepochybuje, že za tím je nějaká nešťastná shoda okolností, nenadálá tragédie. Co jiného? A pak se ztratí druhé dítě. Třetí. Teď už se nikdo nemůže utěšovat domněnkou, že se jedná o náhodu. Vesničanům nezbývá než připustit, že vrah je jedním z nich. Na místě, které předešlé generace nazývaly oázou klidu, se najednou nikdo necítí v bezpečí. Hysterie začíná nabírat obrátky. Do řečí a vyšetřovacího spisu se dostávají i lidé, o jejichž způsobilosti spáchat zločin by ještě nedávno všichni pochybovali. Například i Catrin Quinnová, která před několika lety přišla o své dva syny a teď žije téměř poustevnickým životem. A pak je tady její bývalá kamarádka Rachel, její dřívější milenec Callum... Všichni tři cosi skrývají. A nikdo z nich nikomu nevěří. Snad ani sám sobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397697/big_male-temne-lzi-fch-397697.jpg 4.2290
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Little Black Lies, 2015

Kniha Malé temné lži

Raddkaa

Kniha, jejíž děj se tentokrát odehrává na Falklandských ostrovech s velmi ponurou ostrovní atmosférou. Smutný příběh s nádechem tajemna. Tři vypravěči, které si v sobě nesou tíhu tragické minulosti, všechna prožitá traumata a nekonečný smutek. Autorka krásně popisuje nádherné popisy ostrova, přírody a záchranná akce kulohlavců. Příběh má dvě časové roviny v době nedávno a minulé. Skvělé vykreslené charaktery všech postav a chování lidí. Napínavé čtení až do poslední stránky.

Heyhey

Pomalé, skryté, propracované, s krásnými popisy přírody i myšlenek. Nádhera.

veronika4001

Děti. Kluci. Synové. Ti moc chybí vypravěčce. Sbírka mrtvých chlapců. Líbí se mi vodní prostředí, které je v ději dobře vsazené. Tady je to jiné, takové neomšelé - vraky lodí, mořská zvířata a pátrání po chlapcích, které je prokládáno ochranou životního prostředí a záhadnými jevy vracení kytovců do moře, kteří se sami zase dostávají na pláž. To mě zmátlo. Říkala jsem si, proč to dělají? Co je v moři? Jsou tam uhynulá těla chlapců? Ne, je to jen doprovodné, ale vsazené texty v knize k ochraně životního prostředí se hodí. Kniha je však napsána jiným způsobem, do té doby pro mě nepoznaným a domnívám se, že pro Sarah J. Bolton necharakteristickým. Třeba se mýlím a budu její spisovatelský repertoár poznávat i z tohoto pohledu. Je zde méně akcí, vzruchu, přitom jde o temnější noirový román. Vypravěči se střídají. Má to své kouzlo, je to jiné než s Lacey. Jsem ráda, že jsem poznala autorčinu druhou spisovatelskou tvář. Kolikpak jich ale má? Pokud jich je více a jsou různé, pak se budu těšit na její další spisovatelské počiny.

Kaja1

Má první kniha od této autorky a líbila se mi. Příběh se odehrává na Falklandských ostrovech, drsná příroda, zajímavá historie, boj o život nejen lidí, ale i zvířat. Bylo to zajímavě napsáno, jedny události z pohledu tři lidí, a ten konec ...

Janaves

Ponuré, temné, smutné. Ze začátku mě to nebavilo, ale byla jsem zvědavá. Od druhé poloviny už se nešlo utrhnout. A závěr byl pro mě nečekaný. Dostal mě.

Nixa

Předešlé autorčiny knihy mi přišly lepší, ale i tato se mi moc líbila. Kniha je čtivá a napínavá. Konec překvapivý, nečekaný, dobrý a zároveň smutný. Po dočtení jsem měla hodně divný pocit.

certik003

(+ SPOILER) Popis tísnivých a temných míst jde autorce skvěle, i napětí umí dobře stupňovat. Další věc, co autorka dokonale umí, je vykreslení postav a popis jejich psychologického myšlení. Je až neuvěřitelné, jak Bolton umí popsat nedůvěru lidí mezi sebou, ale hlavně to, jak i hlavní postavy nemůžou věřit samy sobě. Líbí se mi i linka z minulosti, popis přírody a chování zvířat. Do knížky jsem se hůř začítala, což by mi nevadilo, problém byl, že všechny tři postavy byly nesympatické a bylo mi lhostejné, která z nich by mohla být pachatel. V ději docházelo k různým zvratům, takže rozuzlení bylo překvapivé, ale pro mě ne až tak reálně uvěřitelné. Prostě nevěřím tomu, že by tohle zvládly děti. Co se týká zmizení těch prvních dvou chlapců, tam jsem se až nepochopitelně trefila, i když podle mě k tomu nevedla žádná indicie, a vlastně bylo tohle jednání i dost nepochopitelné, ale budiž. Přesto musím autorce přiznat, že její knížky jsou čtivé a ráda sáhnu po další. Teda mimo její sérii Rakvář, tu si nechám ujít.

Dela111

Z tohoto příběhu jsem na rozpacích, nečekala jsem, že by mě mohla má oblíbená spisovatelka zklamat.
Děj je umístěn na Falklandské ostrovy, které i díky často připomínané válce z osmdesátých let působí nevlídně. Celé to bylo celkem depresivní čtení a já bych to označila spíše jako drama než thriller.
Četla jsem všechny knihy Sharon J. Bolton, ze všech jsem byla nadšená, ale tady jsem narazila. Námět i rozuzlení nejsou špatné a přesto mě to celé nějak nezaujalo. Ačkoliv ráda nahlížím do myslí lidí prožívajících extrémní psychickou zátěž, tento příběh, tak jak je napsaný, mě nebavil.
Příběh hodnotím jako průměrný, 3* sice nejsou málo, ale u této spisovatelky jsem dosud dávala jen 5*. Ovšem na další knihu už se těším, toto byla jistě jen ta příslovečná výjimka. ;-)