Dům mrtvých

Dům mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126799/bmid_dum-mrtvych-Yda-126799.jpg 5 621 97

Malazská Kniha padlých série

Malazská říše, oslabená událostmi v Darúdžhistánu, balancuje na pokraji chaosu. V rozlehlém Sedmiměstí, ve Svaté poušti Raraku, věštkyně šai'ik sbírá vojsko a připravuje se na dávno předpovězené povstání nazvané Smršť. Povstání, nesmírně rozsáhlé a kruté, zatáhne říši do jednoho z nejkrvavějších střetů, jaké ji doposud potkaly: do víru fanatismu a žízně po krvi, jež určují osudy lidí a dávají vzniknout legendám… Dům mrtvých, vzrušující, surová druhá kapitola monumentální malazské Knihy Padlých, je příběh zasazený do skvěle zpracovaného světa pustošeného anarchií a temnou, nezvladatelnou magií; mocné, drásavé vyprávění o válce, intrikách a zradě, potvrzující, že Steven Erikson je skvělý, originální vypravěč s neobyčejnou představivostí, nový mistr epické fantasy.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

Deadhouse Gates , 2000

Davies182
22.10.2014 5 z 5

Objevují se tři zatraceně silné malazské postavy a také jeden z nejúžasnějších bitevních pochodů, se kterým jsem zatím v žánru měl tu čest. Eriksonovi pojem "dupnout na brzdu" vůbec nic neříká... naštěstí. Je to pan Vypravěč, jehož svět si už od druhého svazku žije svým nezaměnitelným životem.

Aaron Lewis
18.08.2014 5 z 5

Nejoblíbenější:).

witko
02.07.2014 4 z 5

Druhý díl, stejný svět, stejný styl vyprávění, ale řekl bych čtivější než první, anebo už jsem si zvykl na autorovo psaní.

Bacileus
07.06.2014 5 z 5

První konec, u kterého mi bylo skutečně do breku. Coltaine, Coltaine, Coltaine of the Crows!

Andžin
26.05.2014 4 z 5

Super. Druhy díl je snad ještě lepší než první a rovnou nacinam třetí.

Chidlink
20.04.2014 2 z 5

Nevím, mám pocit jako kdybych četl odlišné knihy, než četli ti, co tu hodnotí a píší komentáře.
U téhle knihy jsem z touto sérii skončil, místy jsem se vyloženě nudil. Autor nic nevysvětluje, je tam spousta postav, které nedostávají dost prostoru, aby jste si na ně zvykli. Přečetl jsem první dva díly a ani jedna postava mi nepřirostla k srdci, všechny charaktery jsou takové nemastné a neslané. Neměl jsem nikoho komu bych fandil a osudy hrdinů mi byli úplně jedno.
Pro mě velké zklamání, hodně jsem sérii věřil.

Krišot
06.03.2014 5 z 5

Druhý díl Vás zavede na odlišný kontinent, kromě pár známích Vám naservíruje nové postavy, mimochodem napsané se stejným umem jako v první části. Narozdíl od předešlého dílu má však tento větší spád, nezdržujeme se chozením okolo a jdeme hnedle do akce. Navíc je určitě výhoda, že jsem si již zvykl na autorovu sobeckost ohledně sdělování důležitých dějových detailů zrovna, když by se hodilo je sdělit. Takže tleskám, protože Dům mrtvých se četl sám a já to všechno pouze sledoval z pohodlí.

Eigis
06.08.2013 5 z 5

Kniha je ještě lepší než jsem čekal. Hned na úvod autor nabídne další ohromné množství postav, zatímco s těch co byli v předchozím díle se jich objeví jen pár. Na druhou stranu jsem se dozvěděl řadu informací o Malazském světě a po přečtení tohoto dílu se v něm začínám konečně ,,orientovat". Musím smeknout před tím jak se v knize od začátku do konce něco děje narozdíl od mnoha jiných, které se rozjedou až ke konci. PS. Viva Coltain.

ala.mihalikova
02.07.2013 4 z 5

V tomhle dile se vyznat pro me uz bylo trosku slozitejsi a zrovna me nenadchlo, jak vetsina postav skoncila. Ale knizka se mi libila, dej ma spad a je hezky provazany.

BloodyO
26.06.2013 5 z 5

Epické bitvy, hromada nových postav a rozvětvení dalších dějových linií. K tomu spousta akce, krve, emocí... a řádná dávka chaosu. Prostě Malazská Kniha Padlých jak má být! Nejvyšší hodnocení je na místě :)
Raraku + Smšť = Mlýnek na maso

Thanyss
17.06.2013 5 z 5

Svatá poušť Raraku se chystá povstat, Smršť se blíží...
Kdo čeká plynulé navázání na první díl, bude asi poněkud vyveden z konceptu, protože Dům mrtvých nás vezme úplně někam jinam a seznámí nás s další hromadou skvěle propracovaných postav. Zmiňovat zde, že se jedná o složitější čtení už asi nemá cenu, ale vyplatí se nevzdat to a číst dál.
Dark fantasy ve své nejryzejší podobě vás prostě vtáhne do děje...

Atheal
31.05.2013 4 z 5

Dům mrtvých je rozhodně lepší než Měsíční zahrady, i když překladatelka mě nadále baví svými novotvary (ne vážně, co je to u všech čertů "kunhut"???) a jednou mě až rozesmála k slzám, když si chudák Erikson přes půl strany budoval děsivou atmosféru kolem ohařů stínu a paní překladatelka tyhle strašlivý monstra hned v následující větě označila za "hafany". Tak to teda fakt zabila. Co se týče Eriksonova stylu, stále se ještě místy objevuje chaos v dialozích a chaos všeobecně, ale už si začínám zvykat a skvělý závěr mě svádí k plnému hodnocení... Ale rozjezd knihy byl docela pomalý a nějakých 300 stran trvalo, než jsem se opravdu začetla. U knihy, která jich má přes 700 to není tak pozdě, ale stejně si těch 5* schovám pro třetí díl :)

kolodze
04.04.2013 5 z 5

První díl Malzských knih padlých Měsíční zahrady byl dobrý ale Dům mrtvých je opravdu dechberoucí příběh který si mě pro Malzskou ságu definitivně získal.Příběh mnoha postav kdy vám na většině z nich opravdu záleží a zajímá vás kam a kudy je jejich osud povede.V jednu chvíli se mi i vedraly slzy do očí a to se mi hodně dlouho nestalo.Co víc k tomu říct? Snad jen... jděte a předčtěte si tuhle knihu,opravdu stojí za to.

borknagar
23.11.2012 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu Malazské Knihy padlých, i když je úplně o něčem jiném. Jiné postavy, jiné příběhy, ale většinou stejně brutální osud skoro všech postav. Po dočtení knihy zůstanete koukat s otevřenou pusou a nebudete věřit tomu, co jste právě četli. Nejlepší temná fantasy kniha, kterou jsem kdy četl a nejspíše ji jen tak něco z trůnu nesesadí....// Po druhém dočtení této parádní knihy, stále se sebou souhlasím - je to pecka, je to temné a je to zatraceně dobré....(24.11.2013) :)

Smolda
13.06.2012 5 z 5

Z prvního dílu jsem byl lehce na rozpacích, ale 2 díl mě úplně pohltil. 5z5

yerry
26.05.2012 5 z 5

Dávam klobúk dolu pred autorom. Knihu s takou vypovedacou silou a k tomu ešte žánrovú som už dlho nečítal. V mojom osobnom rebríčku zosadzuje zo svojho piedestálu Dunu. Toto je umenie bez ohľadu na to do akej literárnej kategórie ju zaradíte. Sled obrazov ako od Goyu… Surové a živočíšne, pričom tá surovosť je epická, nie pornografická a nie je samoúčelná. Tie obrazy sú tak silné, že som ich videl priamo pred očami. Niektoré súvetia vyvolávali mravenčenie v oblasti mojej chrbtice a niektoré vety vyzneli ako kánon. Žiadny ďalší komentár táto kniha už nepotrebuje, NECH PREHOVORÍ TICHO a tisíc vrán…

teepek
28.03.2011 5 z 5

EPIC! prvotridni fantasy, trochu temnejsi, ale v hlave se ji nezbavite ani kdyz ji odlozite :-)