Maják na útesech

Maják na útesech https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435416/bmid_majak-na-utesech-j4j-435416.jpg 4 162 49

Po autonehodě Susanne dočasně ztratila paměť. Trápí se, neví, kdo je. V této situaci najde v kapse svého kabátu pozvání do Bretaně, adresované Anne-Marie LeBarsové. Susanne v domnění, že je Anne-Marie, odjíždí do Bretaně do malebného místa nad strmými útesy, kde stojí pouze několik rybářských domků a maják. V domě strážce majáku Susanne poznává milou a srdečnou starou paní, která je přesvědčená, že se konečně setkává se svou vnučkou Anne-Marie. Obě ženy si padnou do oka a brzy si Susanne oblíbí celá osada. Dívka se také začíná sbližovat s Alanem, který po tragické ztrátě preferuje samotu, ale její nově nalezené štěstí začínají ohrožovat vzpomínky na minulý život, které se Susanne postupně vracejí… Autorka napsala tři tzv. bretaňské romány, Hortenziovou zahradu, Hlubokou modř moře a právě Maják na útesech je poslední z těchto knih, které spojuje láska ke krásné provincii západní Francie.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

Der Leuchtturm auf den Klippen , 2016

DominaCZ
12.04.2021 1 z 5

(SPOILER) Jsem dost vytočená. Nejen, že se celý děj vyzradí v anotaci, ale hlavně se celé PROČ? zodpoví na straně 111. což je skoro z 500 stran VELMI BRZY. Dál spolu už budou jen chodit a zbližovat se a to mě nezajímá.

Takové divné, rozporuplné. Ta Roxana, co ji stopla a veze ji-kamioňačka. Napřed jí pomůže a ještě jí dá prachy, a přitom si o ní myslí, že je to rozmazlenej parchant, co divně myslí a mluví, ale je "zároveň i roztomilá". Tak jak-se*e ji nebo je podělaná z toho, jak je cute, i když je dospělá?? Nemá to hlavu patu prostě.

Hodlá volat z toho majáku-nezvládne zavolat telefonem s rotačním vytáčením, "prsty jí vždy vyklouzly ven z číselníku?" Jako proč, je trotl, že je tam neudrží, nikdy to v nějakých 25 neviděla???

Nějak mi nesedí fakt, že by ji ta bábi jakože fakt nepoznala a nikdy ji za dospěla neviděla... ale na druhou stranu se po ní vrhne a ihned ji začne objímat a ví natuty, kdo ona je,,,wtf??

Zavolá "matce" a pozná po hlase svou uklízečku a ta pozná ji. Ta ví, jak nehoda dopadla a zná každičký detail. Proč právě uklízečka, proč ne její-Simonina matka jako nejbližší člověk ne?? Prostě se poznaj po hlase a vůbec je nepřekvapí, že ona je u jejich babky a užívá si tam...

Jedna hvězda za nádhernou obálku.

Kaja1
28.03.2021 4 z 5

Pěkný příběh odehrávající se v krásné a drsné Bretani. Jsou tu hezky popsané charaktery lidí žijících v sounáležitosti s přírodou.

Vlcice72
06.03.2021 3 z 5

Pohodový romantický příběh vonící mořem, u kterého jsem si odpočinula.

Katerina015
04.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je pravda, že děj byl dost předvídatelný... Ale v této nelehké době to byl příjemný relax, kdy jsem mohla od problému utéct a myslet na něco jiného.
Kdo si chce odpočinout, rozhodně doporučuju :-)

cérka
02.03.2021

Odkládám, neboť bytostně nesnáším věty typu: "Tolik toužila po jeho těle....Patřil jí - konečně...My dva, moje malá vílo...."
Těžké zklamání, škoda času!

marli58
15.02.2021 4 z 5

Mínus jedna hvězda za pomalý rozjezd... První třetina knihy - moře, skály, přílivy, odlivy, mlhy, mokro, vítr, déšť, ale je to Bretaň a popisy přírody a krajiny jsou krásné. Když už to slabší povahy vzdávají ;), začínají se vytvářet první vztahy Anne-Marie (Suzanne) s malou vesnickou komunitou a příběh začíná být velmi čtivý a "chutná" až do konce :).

Ester59
04.02.2021 5 z 5

Za mne opět krásný román, jako vsechny od teto autorky, popisy přírody mi rozhodně nevadily, nic bych neubrala. Cetla jsem na jeden zátah.

adelkas
09.01.2021 2 z 5

Knihy od této autorky sbírám, ale tuhle pošlu dal. Začátek knihy dobrý pak nasleduje 200 zbytečných stránek a nudy. Chtěla jsem ji odložit pak naštěstí se něco zvrtlo a už jsem to dočetla. Nejslabší kniha od autorky. Škoda.

MartinaP1984
08.01.2021 2 z 5

Děj mě nebavil, nesympatická hlavní hrdinka, nesmyslné chování postav, překlad také nic moc. Od této autorky nejhorší kniha. Téma dobré, ale zpracování se nepovedlo.

Moňule13
03.01.2021 3 z 5

Dávám 3 hvězdičky pouze kvůli autorce a krásné obálce... Jinak mě příběh nebavil, rozčilovalo mě nesmyslné jednání a chování postav, a taky krkolomný a kostrbatý překlad. Tohle se bohužel moc nepovedlo.

Miisha
03.01.2021 2 z 5

Dárek k Vánocům. Fakt mě to nebavilo a přečetla jsem jen ze slušnosti. Když už to začalo být trochu zajímavé, kniha skončila...

Nyangumi
02.01.2021 3 z 5

Pěkně se to četlo, ale děj byl dost předvídatelný. Román by klidně mohl ztratit 200 stran a nic by se nestalo. Už jsem viděla horší překlady, ale je fakt, že některé věty tahaly za oči. Ty její sny byly docela prča.

helenah
01.01.2021 5 z 5

Romantika i napětí krásně smíchané. Líbí se mi moc atmosféra, kterou paní spisovatelka vdechla do všech svých knih.

Havrnka
30.12.2020 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Jsem ráda, že jsem si knihu koupila, protože autorka opět zasadila její děj do krásné i když drsné přírody Bretaně.
Ještě bych si ráda přečetla Hortenziovou zahradu, jejíž děj se také odehrává v Bretani.

LucyA7
27.12.2020 5 z 5

Romantické příjemné čtení.

princesse
05.12.2020 5 z 5

Skvělé čtení. Opět jsem si moc užila Bretaň s její jedinečnou atmosférou a její svérázné obyvatele. Ani jedna kniha z této trilogie mě nezklamala. Doporučuji.

kristyna0993
04.12.2020 4 z 5

Od M. Lamballe jsem četla asi všechno, vše mě bavilo, ale tahle kniha zatím nejmíň.

Jsem tedy teprve ve čtvrtině, ale už teď vím, že překlad je hrozný. Některé slovní obraty vypadají, jakoby je pan Pondělíček prohnal googlem, je to do očí bijící otrocký překlad. Škoda, že tyhle knížky nepřekládá pořád stejná osoba.
S čárkami ve větách si korektura taky moc žíly netrhala..
Další věc, které jsem si v jiných knížkách od Lamballe nevšimla (nebo nebyla tak markantní) je, jak jsou Bretonci vykresleni jako nebetyční burani. Už jen chybí, aby Swana u stolu prděla.
Nevím, jestli je to záměr autorky nebo zase vliv toho zvláštního překladu.

Jinak je to hezký příběh (jako všechny!!!), určitě dočtu do konce:)

intelektuálka
25.11.2020 4 z 5

Tak jsem se dočkala - přesně, co jsem si přála - pěkné romantické čtení z malebné Bretaně - a zatoužila jsem být tam se Sussane, která se tam ocitla podivnou shodou okolností ....

Pro ni ten maják na útesech byl rozhodujícím momentem, jak naložit se svým životem ....

A dokonce jsem s ní i místními obyvateli mohla strávit předčasný Štědrý večer - s trochu jiným menu - z plodů moře ....

A co se mi líbilo ?

" za přílivu se rodí děti, odliv s sebou bere zpátky do moře duše umírajících ...."

Prý bretoňská pověra ....

Nika151
25.11.2020 5 z 5

Já už ani nevím, kdy jsem naposledy četla konec knihy dvakrát z toho důvodu, ze poprvé jsem byla tak napnutá a potřebovala jsem nutně dočíst poslední kapitolu, ze jsem občas přeskočila řádek. A aby mi to nebylo u tak výborné knížky líto, za pár hodin jsem si to zopakovala. Je to moje prvotina od této autorky a jsem ráda, ze jsem ji objevila. Za mě tam bylo vše, co jsem čekala, ba i víc..

sabca
09.11.2020 5 z 5

Vzhledem k ne úplně nejlepšímu hodnocení zde v komentářích, jsem trochu měla strach. Mě se kniha líbila stejně jako předešlé knihy autorky. Hlavně se mi moc líbila obálka. Příběh Susanne byl zajímavý a i hrdinka mi byla sympatická. Kdo má rád romantiku tak doposučuji