Thorovo kladivo

Thorovo kladivo https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346946/bmid_thorovo-kladivo-bgR-346946.jpg 5 354 60

Jmenuju se Magnus Chase. Loni touhle dobou jsem vybíral popelnice, spal jsem pod mostem, flákal se s kámoši Hearthem a Blitzem, vyhýbal se policajtům a snažil se prostě přežít. A přede dvěma měsíci jsem zničehonic umřel v boji s ohnivým obrem. Probral jsem se v hotelu Valhala jako jeden z Ódinových válečníků einherjů. Od svého znovuzrození jsem si zvykl na spoustu podivností. Putoval jsem po devíti světech a potkával severské bohy, elfy, trpaslíky a další bandu netvorů, jaké ani neumím pojmenovat. Získal jsem magický meč a s jeho pomocí spolu s kamarády odvrátil ragnarök, soudný den. A myslíte, že mě čekal zasloužený odpočinek? Ani nápad! Sotva jsem našel Meč léta, už abych se vydal pátrat po další kouzelné zbrani, ztraceném Thorově kladivu… Druhý díl trilogie bestsellerového autora Ricka Riordana, tentokrát inspirované tajemnými vikingy a severskou mytologií.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hammer Of Thor , 2016

maxx
09.02.2018 4 z 5

Opět mě další díl nezklamal, krásný příběh se spoustu mytologie... mám hrozně rád jeho knihy a určitě se vrátím a přečtu znova .....

Ronnie68
07.02.2018 5 z 5

Kniha se mi krásně četla ... vím že je to už dlouho, co jsem ji začala číst ... prostě se naskytly další knihy na přečtení, a tak jsem ji dočetla dnes ... pro fandy tohoto autora, rozhodně doporučuji a už teď se nemohu dočkat na polední díl ... :)

Anyonme
20.01.2018 5 z 5

Tahle série je úžasná! Magnus je skvělá postava a spolu s Blitzem, Hearthstonem, Sam a Alex tvoří skvělou partu!

petra3715
10.01.2018

Už potřebuji poslední díl, který má vyjít až v srpnu :( :)
Zpočátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst, ale pak to přišlo. Zase se to rozjelo a bavilo mě to až do konce. 5/5*

IvankaM
02.01.2018 5 z 5

K tomu není co dodat.
Bylo to naprosto super a úžasné a vtipné. Jako vždycky.
A docela fandím Magnusovi a Alex (Sam ještě úplně neodhazuju, ale vypadá dost in love s Amirem).
A ten konec?! Tak moc se na to setkání těším.

zuzuky56
26.12.2017 5 z 5

Jsem velká fanynka Ricka Riordana a na tuto knihu jsem se hodně těšila. A díky bohům, musím říct, že právem.
V knize se objevil Rickův typický humor, akorát v kabátě Magnuse a ne Percyho. Hodně jsem se nasmála, stejně jako u prvního dílu. Thorovo kladivo jsem zhltla během pár hodin na jeden nádech.
Magnus se mi čím dál víc zamlouvá, typ hrdiny, který mi vyhovuje.
Samirah mám též ráda, její způsob vnímání světa je zajímavý, když to má tak složité.
Alex/Alexe jsem si zamilovala, vážně mi vyhovuje přemýšlení a chování této osoby.
Blitzen a Hearthstone jsou parťáci do nepohody jak se patří.

Moc se těším na poslední díl. Nastane shledání se starými přáteli, na které se moc těším...

miika_xoxo
09.12.2017 5 z 5

Magnus a zpívající meč opět zachraňujou devět světů. Ráda jsem se dozvěděla víc o Hearthstoneově dětství. V budoucnu bych chtěla vidět jak se prohlubují vztahy Sam a Alex. Chudák Percy pořád nemá klid na řecko/římské straně a už se musí zaplétat i s norskými bohy. Kniha byla hezky napsaná, s humorem jako vždy.

-LaraRead-
12.11.2017 5 z 5

Je těžké tuto knihu porovnávat s předchozím dílem, když obě byly tak skvělé a tak se aspoň můžu pokusit tuhle vyzdvihnout až na střechu Valhaly. Čtení této knihy vám zaručuje, že 1) ani na okamžik se nedokážete odtrhnout od příběhu 2) skvěle se pobavíte, protože Magnus Chase je připravený svými popisy i trefnými poznámkami zkazit každou vážnou situaci 3) začnete ještě ten den rychle hledat, kdy vyjde další díl.

natalie2171
12.11.2017 5 z 5

Je možné si užít knihu natolik, že ještě po dočtení máte na tváři pobavený úsměv, ale uvnitř vás to celé vře a chtěli by jste autora trošku, ale jen trošku přizabít? Odpověď zní ano.
Autor nám zase předvedl, že spojit humor se severskou mytologií je opravdu možné. Ačkoli to zní jako šílený oxymorón, po přečtení pár stránek je vlastně všechno ve světě Magnuse Bana uskutečnitelné. Přistihnete se, že se potulně smějete už při přečtení první věty a v polovině knížky už vlastně zapomenete, jak že vlastně tato knížka je tlustá. Že tedy je. Přečtete ji jen na pár zátahů, mě to trvalo tři. A než se nadějete, je tu poslední stránka a vy si uvědomíte, že vás čeká bolestné čekání na další díl, kterého se nemůžu dospat.
Také bych si prosila více Alex Fierro v dalším díle. Téhle osoby se nemůžu nabažit a přiznejme si, Magnus taky ne ;)

EliaBooks
09.11.2017 5 z 5

Druhý díl snad ještě lepší než první.... a u všech bohů ten konec!!! Prostě úplně nejlepší nemůžu se dočkat třetího dílu ... :)

trynitrix
09.11.2017 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem knihu přečetla nějak ne a ne se začíst ale opět klasika od Ricka takže jsem si to nemohla nechat ujít až konec mě teda chytl a čekám na další pokračování :-)

SarahRoyalAss
27.10.2017 5 z 5

To je tak absurdní, až je to geniální. Já to prostě zbožňuju! :D
Sice bych si nejraději pleskla jak jsem se s tím crcala. Více mě bavil 1 díl, ale tenhle jsem si taky dost užila! :)
Na konci to bylo jedno velké ÁÁÁÁ když v další knize... to se dozvíte. :D

Aniday
20.09.2017 5 z 5

tak tohle bylo další mistrovské dílo, u kterého se nedá přibrzdit! super 8)

Roanicka
19.09.2017 5 z 5

Kniha byla naprosto neuvěřitelná. Strašně moc se těším na další knihu. Vzhledem k tomu, že tam jistě bude Percy a doufám, že i další postavy se objeví. Takový malý crossover .... to je EPIC.

Alex.Barunka
10.09.2017 5 z 5

Pro mě tento druhý díl rozhodně znamenal více než ten první. Hlavně v tom ohledu, že byl věnován Tolkienovi a bylo tu na něj plno odkazů. Ona už ta severská mytologie celému příběhu dodává větší šťávu. Stereotyp zápletky tu pořád ještě je, ale ten humor to dokáže částečně zvrátit.
Teď už netrpělivě čekám na třetí díl, protože proč čekat na zdlouhavé vydání, když je možné si knihu přečíst v originále? ;)

Christiana
08.09.2017 4 z 5

Kniha byla skvělá, bavila mě, až na určité chvíle, které byli příliš protahované.
Na další knihu se moc těším. :)

NikkiJ
02.09.2017 5 z 5

Stejně dobré jako první díl a samozřejmě se nemůžu dočkat pokračování! Už aby to bylo. Od začátku jsem se bála, jak se mi tato série ze severské mytologie bude zamlouvat ale musím říct, že jsem unešená jako u všech autorových knih. Jsem , jak dopadne propojování jednotlivých světu a mám z toho trochu obavy ale i tak (nebo právě kvůli tomu) jsem velmi zvědavá na pokračování.

kklepkaa
31.08.2017 3 z 5

Ta severská mytologie mě fakt baví! Normálně bych dala 4 hvězdy, protože jsem se opět bavila, ale trochu mě zklamal konec... Autor více než naznačil, čím se bude zabývat v dalším díle, těším se :-)

hacker3985
24.08.2017 5 z 5

Semanji: Pokud umíš anglicky tak stačí vydržet do října ;). Já se 3 dílu nemůžu dočkat od chvíle co jsem tuhle přečetl v angličtině což se skoro rok :DD .

Semanji
22.08.2017 5 z 5

Nemůžu se dočkat dalšího dílu! :D