Alfa

Alfa https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172386/bmid_alfa-XX7-172386.jpg 4 317 53

Lovci monster série

„Dvakrát mě povolali, abych sloužil svý zemi, vlastně třikrát, když počítám i časy, když jsem byl ještě mladej lidskej kluk… Guerillová válka se vede dost blbě, když se musíš o džungli dělit s vlkodlakem.“ Earl Harbinger, výkonný ředitel Lovců monster s.r.o., má tajemství – tajemství, se kterým se musí o každém úplňku zamykat do cely, jinak by sežralo každého na potkání. Ale zatímco ostatní vlkodlaci jsou lovnou zvěří, Earlovi vláda udělila výjimku, a protože to byla federální vláda, nebylo to zadarmo. Ve druhé světové válce, Vietnamu i na místech, o kterých spořádaní američtí občané nikdy neslyšeli, pak musel on a jemu podobní dokazovat, že si důvěru strýčka Sama opravdu zaslouží. Práce pro vládu, armádu nebo CIA Earl vždy považoval za nutné zlo, ale když se mu ozve bývalý řídící důstojník s tím, že do Ameriky přicestoval jeho starý nepřítel, vlkodlak z KGB proslulý svou brutalitou, neváhá ani na okamžik. V odlehlých lesích Michiganu se toho však děje mnohem víc, než se na první pohled zdá. Se soumrakem začíná poslední lov a v cestě mu stojí jen hrstka místních, spousta zbraní a Earl Harbinger, který tvrdohlavě odmítá převalit se na záda a hrát mrtvého. Alfa vlkodlak může být jeden.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Monster Hunter Alpha , 2011

Bess.h
18.06.2019 4 z 5

Ne, ne, NE! Tohle mu autor nemohl udělat. Proč? Ten konec je prostě špatnej. A teď o čem mluvím: tahle kniha byla super! Vůbec mi nevadilo, že to bylo psaný v er-formě, naopak to tomu dalo jiný rozměr a hlavně to dokonale odlišilo od předchozích dvou dílu. Prostě ta forma psaní přímo křičela: tohle není o Owenovi. A bylo to dobře. Protože tohle bylo o vlkodlacích. Tahle kniha měla všechno, malé město, kde to lidi vzali do svých rukou, kretény, kterým člověk akorát přeje smrt (škoda, že ten největší dopad jak dopad) a pak tu je ta lehká romantická linka, jemná nenásilná, která ksakru měla skončit takhle: „ahoj Julie, tohle je tvoje nová prababička“ a NÉ tak jak to skončilo.
Naštval si mě Larry. Ale i tak, tuhle jízdu jsem si užila od začátku až do konce. Sahám po dalším díle, který je naštěstí v mé knihovně. Teď je to na tobě Owene, zlepši mi náladu.

protokol
17.05.2019 5 z 5

veru veru neni radno naštvať vlkolaka a ešte zalúbeného do čerstvej vlkodlačice je to jízda

Landreth
06.04.2019 5 z 5

Výborné pokračování! Bál jsem se opakování předchozích knih, ale k tomu naštěstí nedošlo. Kniha opouští Owena Zastavu Pitta a věnuje se (nejen) Earlovi - změna perspektivy i střídání mezi více hrdiny příběh hodně oživuje. Tentokrát i ubylo akce (která byla ke konci druhé části trochu úmorná), naopak se buduje atmosféra a napětí. Zajímavé, a rozhodně ne černobílé, jsou i charaktery, především Nikolaj je záporákem (?) s tragickým příběhem. Také mám dojem, že se Larry Correia snaží o trochu filozofie na téma zlo - jsou větším zlem monstra, lidi nebo vláda?

Pája20
31.03.2019 5 z 5

Třetí díl opět nezklamal. Příběh je tentokrát celý o Harbingerovi (Shackleford II.) I když je vyprávěn z různými postavami nejenom Earlem. Je super se podívat trošku do Earlovi minulosti.

Spoilery

Vulkodlaci byli celkem zajímaví i když ta skutečnost chodící zombie a napůl vlkodlaci byl mazec ale expresní odhrnovaí služba s frézou to zvládli :D (pochopí jen ten kdo četl) tomu se říká masakr. A jsem rád že Earl je zase vlkodlak bylo zvláštní když přišel o svou kletbu ale jeho Nemesis Nikolaj mu ukousl prst a vuala je zpět :D a aspoň si i někoho našel krásnou mladou vlkodlačici a záporák ALPHA noo tomu říkám záporák ať žije supervlkodlak je taky síla ale na krále vlkodlaků neměl. A ten konec to mě dostalo.. opravdu jsem zvědavý co je to za tu tajnou agenturu..

QEDS
04.03.2019 5 z 5

Jak jinak, skvělé pokračování a odhalení příběhu Erla.

Ramiel
19.02.2019 3 z 5

Předchozí knihy psané z pohledu Owena byly cynické. Tato kniha o Earlovi je jiná. Tato odlišnost ve stylu psaní jako by odrážela právě tu změnu v hlavní postavě, kolem níž se děj točí. Předchozí díly se mi líbily více a z minulosti Earla se dle mého dalo vytěžit více. Ale pořád je to dobrá knížka.

joe4713
17.08.2018 5 z 5

Další ze skvělých knížek, vřele doporučuji všem milovníkům Kulhánka, Žambocha apod. :)

Jimm1
04.06.2018 3 z 5

Ač zde nejsou všechny hlavní postavy, jde o vcelku zajímavou knížku. Sice bych řekl, že úroveň trošku upadá, ale přečíst jedním dechem se to stále dalo. Tak nějak neurazí, ale jako kdyby to psal někdo jiný.

EmanuelBremi
02.05.2018 3 z 5

Humor dle mého funguje dobře, ale od minulosti samotného Harbingera jsem čekal něco více. Příběh je i na úroveň Lovců monster až příliš čitelný. Jinak je to však příjemná kniha, která fanouška série nijak neurazí.

trudoš
16.03.2018 3 z 5

Je to jiné. Nemůžu říct, že horší nebo lepší než předchozí díly, protože tentokrát pojal Larry Correia vyprávění úplně jinak. Scénu opustil Owen Zastava Pitt a hlavní roli převzal Earl Harbinger, což má logiku, vzhledem k tomu, že příběh se týká primárně jeho vlkodlačí podstaty. Bohužel s Owenem zmizela i sympatická ich-forma, ale především autorův příznačný humor. V rámci změn tak pro mě akční podívaná ztratila svůj glanc.
Jenže zase nemůžu říct, že by šlo do háje úplně všechno. Jakmile člověk uvykne sušší tónině románu a přehlídne těch pár slabších pokusů o legraci, zjistí, že zápletka má docela chytlavý koncept. Městečko uprostřed ničeho, v osidlech krvelačných bestií, přičemž lidské životy může zachránit pouze jeden člověk... a není to Chuck Norris. Potud dobrý, v některých momentech až hororově dobrý, nemluvě o kreativním využití sněžné frézy. Jenže nakonec je z toho „jen“ béčková řezačka, ve které to sice báječně sviští, ale zvraty se zasekly někde v patetických devadesátkách.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Zatím asi nejlepší díl Lovců. Odhaluje předchozí život Earla a částečně i rodu Shackelfordů. Seznámí nás s SFU Jednorožec a objeví se několik nových hlavních postav. Knížce předchází povídka "Tanja, princezna Elfů" která popisuje seznámení Tanji s Edwardem a LM.

Roux
20.11.2017 4 z 5

Earl je pro mě jednoznačně nejlepší z celé party Lovců monster, takže jsem ráda, že autor o něm napsal samostatný příběh. Vlastně k tomu prakticky nemám co říct. Kniha je dobrá, čtivá. Snad jen co mi pokaždé vyvstane v hlavě, když si vzpomenu na toho vlkodlačího bastarda:"Dejte se kur*a dohromady a máte větší šanci nezhebnout." tohle prostě pobaví

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Psali s UPKM , že Owen si musí odpočinout , že toho má plný kecky. Jestli nevadí když zaskočí Earl Harbinger. Já nato , že uvidíme co bude. A že toho bylo trojka LM nezůstává pozadu za předchozími díly. Jiné hlavní obsazení , ale pořád je to jízda. Tohle neomrzí, prostě LM nezklamou.

denydean
14.10.2017 5 z 5

Tak jo . . . Třetí díl mám za sebou a musím říct, že jsem mile překvapena. Trochu jsem se bála, jelikož je tento díl věnován převážně Earlovi, ale musím říct, že nic lepšího jsem si přát nemohla. Poznat Earla z druhé strany byl skvělý nápad.

MonicaMonique
15.07.2017

Začátkem jsem se musela prokousat, ale pak ... . Jednoduše super. Tahle série prostě nemá chybu. Nutí člověka sáhnout po další knize. Takže se rovnou pouštím do 4.dílu

Pasadenka
09.06.2017 4 z 5

Larry se rozhodl, aby snad jeho knížky nepůsobili příliš jednolitě, prostřídat hlavní linku zachránce světa s rozšířením různých vedlejších postav a jejich osudů. A ono to funguje. Jako bylo mi líto, že Romeo a Julie šli stranou; na druhou stranu to je lepší, než kdyby uměle bušil do absurdních příběhů. Ono, když zachráníte svět, není moc kam se pohnout, aby byl příběh ještě víc bomba.
Vlkodlačí kronika byla super, zajímavé pojetí. Souboje s alfou malinko nuda, policista super. :)

kyklop123
15.05.2017 5 z 5

Pro mě super kniha, Earl je totální borec. Taky cením změnu oproti předchozím knihám, je to osvěžující. O zábavu je samozřejmě postaráno, nudit se nebudete :).

karel0684
27.04.2017 4 z 5

Třetí kniha v pořadí, poněkud jiná. Celá je věnovaná Earlu Habingerovi. Trochu více se dozvíme o tom, jak se stal, tím čím je. Z počátku se mi četla poněkud hůře, ale pak ... znovu humor, krev, zbraně a obzvlášť scéna se sněžnou frézou...

Fidaa
07.12.2016 4 z 5

Trošku slabší než první dva díly.

SimaX
21.05.2016 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem do knihy pronikl, přeci jen to bylo něco malinko jiného než předchozí dva díly. Bál jsem se, že když se budu přesouvat z místa na místo tak se postupně zamotám, ale vše bylo super propracované a na sebe navazovalo. Spousta akce, krve, vlkodlaků, žhavých nábojnic a nějaké té magie. Byl jsem také rád za objasnění některých věcí jako např: minotauří bunda a nebo výjímka z Fonasilu. Konec je vcelku otevřený, tak doufám i v jeho postupné objasnění.

vlkodlaci

Larry Correia
americká, 1977
2012  87%Lovci monster s.r.o.
2015  91%Drsná magie
2014  92%Nemesis