Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3020 524

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

Metuje
22.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Musím souhlasit s těmi, kteří také slyšeli na knihu nesmírnou chválu a následně byli ze čtenářského zážitku zklamáni. Nechápu srovnání s HH ve smyslu, že jsou Lovci knih lepším dílem. HH je podle mě úplně jiná liga. V pozitivním slova smyslu. Tady je ze začátku relativně zajímavý úvod do života hlavního hrdiny, nicméně celá akce mě nechávala těžce chladnou. Možná je to tím, že už jsem rozmazlen zbylými Nesbøho díly. Scéna v latríně mě nijak nepobavila, ani nepohoršila. Za mě trochu zklamání, vyvolané zbytečnou chválou, nicméně vyloženě špatné to není.

Etule
13.01.2023 3 z 5

Musím přiznat, že kniha nesplnila má očekávání. Slyšela jsem na ni většinou jen chválu, jak je to skvělé, ale u mě to tedy nevyvolalo až takové nadšení. Nesympatický hlavní hrdina, kterému rozhodně nefandíte, když se všechno pose*e. A ten konec? No promiňte, ale nevěřím tomu, že by mu to opravdu takhle prošlo. Nebo jsou policajti v Norsku opravdu tak neschopní?
Mimochodem - scéna s latrínou byla nesmírně nechutná, opravdu to někomu přišlo vtipné?

SedllY
08.01.2023 4 z 5

Až na pár vyložených hovadin super kratší oddechovka.

molen
01.01.2023 5 z 5

Moje první kniha od autora a jsem spokojená. Velmi dobře se čte, žádná hluchá místa a překvapivé rozuzlení.

Shaxx
21.12.2022 4 z 5

Moje druhé setkání s autorem. První nedopadlo dobře (Krev na sněhu), tak jsem byla zvědavá, jestli to bude lepší. A bylo.
Začátek je poměrně nezáživný, ale když se tím člověk prokouše, začne docela zábavná jízda. Některé situace působí téměř komicky, něco mi přišlo už moc přitažené za vlasy, ale jako ostatní musím zmínit skvělou scénu s latrínou, na kterou jen tak nezapomenu.

janina66
08.12.2022 5 z 5

Já jsem knihou (audio- Filip Švarc) nadšená.
Skvělý příběh. Napínavý, zajímavý, a přitom líčený s humornou nadsázkou. Ta část s latrínou- prostě bomba. Třískala jsem se smíchy. Tato kniha mi sedla.

LEGACY
19.11.2022 3 z 5

Kdysi se, před autogramiádou Jo Nesba, o této knize v hledišti šuškalo jako o jeho nejlepší knize, navíc podpořené skvělým filmem - k tomu mám jisté porozumění. Napadl první sníh a já dočetl první severskou knihu tohoto roku. Nelibuji si v ani thrillerech, ani v detektivkách, ale v této knize to zvraty tak hýří, že to člověka prostě strhne. Je to zkrátka maniakální hra na kočku a myš, která dá každému z nás zavzpomínat na našeho nejhoršího stalkera a na náš nejhorší den blbec, kdy se vám váš život a jistoty roztříští na milion kousečků. Ve zpětném pohledu bylo drsnější to ostříhání vlasů, než banzaj do vlastních sraček, no a životní motivaci v naších vlastních Dianách nás také donutí jít až na hranu.

Swissman
02.11.2022 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem. A byl jsem nadšen. Hned jsem se vrhl na serii s H.H. a tam to bylo už trochu horší. Ale tuhle knihu jsem četl už dvakrát a pořád mě baví.

hakunamatata
23.10.2022 5 z 5

Lovci hlav byla jedna z nejlepších detektivek, které jsem kdy četla.
Upřímně, začátek byl hodně mdlý, nezáživný, až jsem měla pocit, že knihu odložím. Když se ale prokoušete tím nudným začátkem, čeká vás smršť.
Nejvíce mi utkvěla scéna s latrínou (asi jako každému), která je popsána tak detailně, že je to fakt na grc.
Tohle za mě jo.

Vydra57
20.10.2022

za mě hnusné , ubohé a vypočítané pouze na efekt.

Delphín
13.09.2022 4 z 5

,,Protože mě zajímá, jestli tací jako vy opravdu existují, nebo jsou jenom fixe.
Takoví jako já?
Lidé neschopní milovat."
Wow, tohle byla fakt jízda po pestré tuži norského génia. Zápletka je dost originální, Nesbo se s ničím nemaže a knihu naplní pořádnou dávkou akce. A jak je již v jeho knihách zvykem i zde vše v samotném závěru dává smysl.

Hakate
28.08.2022 4 z 5

I když začátek je trochu pomalejší, nudnější. Jakmile se rozjede, je to jízda.
Další skvělé krimi od Nesba.

Butterfly340
27.08.2022 2 z 5

Tohle se teda moc nepovedlo. Prvních sto stran nudný popis činnosti personalisty, namyšleného personalisty, který by si zasloužil facku. Aspoň jednu. Pak teda dojde na nějakou akci. Celá zápletka je absurdní až komická, to mě i bavilo číst. Hlavní hrdina se konečně vzpamatuje a nějak se začne chovat. Dokonce se ukáže, že to není takový idiot jako se prvních sto stran zdálo. Bohužel, druhá polovina knihy nezachrání tu první.

Nesba mám ráda, ale Lovci hlav jsou takoví... Nejdřív něco otřesnýho a pak něco na styl Jonassona. Jako dobrý, ve výsledku pobavili, ale pocity z knihy prostě nejsou dobré.

M.M.Wilweber
04.07.2022 2 z 5

Zatím jsem od Nesbo četla jen dvě knihy ale nijak mě nenadchnul. Lovci hlav jsou z jedné poloviny pěkně popsané rutiny HR specialistů z druhé je to jen lehce fekální honička dvou super přemrštěných postav. To moc nemusím. Tak moc nechápu proč mi to každý na potkání doporučuje.

Crimble
15.06.2022 3 z 5

Jistě, první polovina kniha je doslova strhující, a já skoro zapomněl na svoje předsudky vůči severským (vlastně všem) thrillerům/krimi. Jenomže pak zase přijdou obligátní krajně nepravděpodobné události + prapodivné chování postav, které musí pomoci ději a rozuzlení, a já jsem zase na svým ... Ale proč si jako stěžuju, copak mne někdo nutil to číst? Já se fakt nepoučím...

Pítrs85
04.05.2022 3 z 5

Především první, seznamovací, polovina knížky je strhující, hlavně ten chlad, odtažitost (nejen) hlavního hrdiny způsobuje mrazení v zádech (a nejen tam :-). Druhá polovina už je pak typický Jo s jeho přednostmi i nedostatky- postavy se začnou chovat, že by i Chuck Norris s Macgyverem čuměli, příběh je přitažený za vlasy, ale! Přesně tohle mám na románech od Nesbøho rád. Závěrečné rozuzlení sice nepřinese onu dávku spravedlnosti, ale na to Jo nikdy nehrál. (Je to jiné a přesto stejné jako knížky o Harry Holeovi).

Renatka11
04.04.2022 5 z 5

Z toho, co jsem od Nesba četla, mě Lovci hlav bavili nejvíc. Svižné, napínavé i celkem uvěřitelné čtení a I filmové zpracování se v tomto případě povedlo.

monika3332
28.03.2022 3 z 5

Nevím proč, ale tady jsem se trochu ztrácela. Ač jsem čtenář pozorný a dychtivý tady jsem knihu odkládala. Sice přečteni za dva dny, ale do takřka poloviny mě děj moc nezaujal. Po té půlce už to bylo fajn. Autora mám ráda, už mám rozečtenou další z jeho tvorby.

Kaik
15.03.2022 4 z 5

Bylo fajn si odpočinout od HH a zkusit také jiného (anti)hrdinu. Nesbo je skvělý fabulátor a já mu to v Lovcích opět polykal i s navijákem. Moc se mi líbilo, že naprosto žádná informace v knize nebyla zbytečná nebo samoúčelná - v průběhu děje se Nesbo ke všem zmínkám z první poloviny vrátí a vše využije. A kapitola "Metan" dala mému pohledu na svět naprosto novou, nezapomenutelnou dimenzi!

antonin0999
14.02.2022 3 z 5

Tentokrát spíše zklamání. Příběh se rozvíjí velice slibně, ale spirála dalších událostí mi přišla přepálená. Sice do sebe vše geniálně zapadá, jenže tentokrát to působí opravdu hodně na efekt na úkor realističnosti. Pokud připočteme rychlé tempo vyprávění, vzniká nám sice zajímavá, ale stále horská dráha, kde vagonky drží na kolejích jen silou vůle. I tak se ovšem nezapře autorův talent, který lépe rozvíjí v jiných svých dílech.