Vražda potřebuje reklamu

Vražda potřebuje reklamu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23320/vrazda-potrebuje-rek-23320.jpg 4 159 38

Lord Petr Wimsey série

V této detektivce autorka zúročila své zkušenosti nabyté v reklamní agentuře.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Svoboda-Libertas

Murder Must Advertise , 1933

anickalysano
30.05.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. Mohla bych ji číst furt dokola.

Finn69
13.05.2018 5 z 5

Ze všech příběhů lorda Petera je tento můj nejoblíbenější. Je to chytré, zábavné, báječně se to čte a i po těch skoro 100 letech od napsání je to stále živé.
Prostě doklad toho, že hromada mrtvol a úchylný sériový vrah nejsou v detektivce nezbytností - málem jsme na to už zapomněli.
Dobře napsané dialogy, znalost prostředí a hlavně autorčina inteligence, smysl pro humor, vzdělání a rozhled tyhle berličky více než nahradí.

soukroma
01.02.2018 3 z 5

Jak se mi to kdysi dávno líbilo, tak mě to po letech tak otrávilo, že jsem prostě nechápala, co se mezitím vlastně stalo - se mnou, s detektivkami, literárním stylem a vůbec. Zatímco očtená Christie se mi líbí čím dál víc, tady u mě došlo k totálnímu propadu a neladu.

katka134
26.12.2017 5 z 5

Exkluzivní čtení, důmyslný způsob vraždy a skvělý soukromý detektiv. Doporučuji milovníkům anglických detektivek. Pravda je, že tento styl se každému nelíbí

dagsvob
19.03.2017 2 z 5

Některé postavy a úseky děje by se daly vynechat. Tohle není nic pro mě.

Drgajda
09.02.2017 3 z 5

Napad vyborny, protnuti se dvou zlocinu, kdy jeden dovede vysetrovatele k druhemu, fajn. Ale ty anglicke detektivky me zmahaji rozvlacnym dejem a spoustou postav, ktere nejsou pro pribeh uplne podstatne. Takova Beckova az Ceckova Agatha Christie.

ArwenAragorn
03.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, má napětí a pobaví. Doporučuju!

Hanka_Bohmova
15.12.2016

Krásné kontrasty mezi "dnes a tehdy":

V novinách píšou o schválení protikuřáckého zákona a tady "... tento plán by se měl obracet též k ženám: KUŘTE ŠLUČKY A OPATŘTE SVÝM DĚTEM PRÁZDNINY U MOŘE! Tak nějak. Musíme přimět ženy, aby se pustily do kouření cigaret docela seriosně. Dosud si s tím většinou jen hrály.... Zvýšíme-li kouření žen o 500 procent - a to půjde docela dobře - "

A ty půvabné vysvětlivky pod čarou. Dáma zdraví nepatrným pokývnutím hlavy první, dává tak pánovi najevo, že ji smí pozdravit :o)

Ale z každého "dvojuhličitanu sodnatého" mě rozbolela hlava, nesnesitelné pro mou moderně vyučenou mysl.

wooloong
15.05.2016 3 z 5

Druhá kniha autorky. Kdyby se to tak o padesát stránek seškrtalo a trochu se přidalo na gradaci děje, bylo by to super. Ale chod reklamní agentury byl vykreslen báječně. Vlastně se nezměnilo skoro nic, jen reklamy dostaly díky rozmachu TV jiný rozměr. A ty novinové a časopisecké zestručnily na úderné stručné slogany.

Knihomolkaa
23.04.2016 4 z 5

Od této autorky je to již má druhá knížka a rozhodně nezklamala. Miluji tento typ detektivek, kdy se prolínají dva případy a navíc (pro mě velké plus) je to detektivka založená spíše na logice, než na krváku. Což se od doby, ve které byla napsaná samozřejmě očekává, přesto mě to v souvislosti s dnešním světem tak nějak uklidňuje. Určitě se chystám na další její knížky. :)

konicekbily
19.03.2016 5 z 5

Moje první knížka této autorky, přečteno v šestnácti letech, poté ještě dvakrát.

MayB2
21.11.2015 5 z 5

Lord Petr tentokrát bez Harriet, zato s úplně novou identitou, v perfektně vykresleném prostředí. Popis chodu reklamní agentury před devadesáti lety mě opravdu bavil a ještě víc srovnání téhož prostředí s dnešní dobou.

Plútarchos
19.08.2015 3 z 5

Sice to není špatná detektivka, ale přece jen trochu natahovaná, vyplňovaná, bez grand finále a hlavně - četl jsem už lepší. Pozitiva: Lord Petr Wimsey je sympaťák, systém distribuce je pro pozorného čtenáře odhalitelný. Negativa: Místy hluchá místa, kdo byl hlava kokainové organizace? Přesto tři hvězdičky jsou stále ke čtení. Death Bredon řeší inkognito případ úmrtí v Randallově reklamní firmě. Postupem času je úmrtí překvalifikováno na vraždu a harlekýn rozplete systém distribuce kokainové organizace...

woodward
20.06.2015 5 z 5

K téhle knížce se opakovaně vracím už dlouhá léta. Je to chytré, je to zábavné, paní Sayersová s očividnou chutí využila své znalosti prostředí reklamní agentury, a navíc mě vždycky potěší aspoň na čas nakouknout do těch idylických let po Velké válce, kdy ještě nikdo netušil, že za rohem už číhá druhá, ještě větší a hroznější.

h2220
15.06.2015

Kniha, kde autorka zúročila své působení v reklamní agentuře. Zápletka, totiž kdo zavraždil mladého muže v reklamní agentuře, směřuje k odhalení síťě kokainových dealerů. Děj se odehrává v Londýně, (Pro popisy starého dobrého Londýna mám slabost). Kniha je vtipná, hlavní postava musí vymýšlí různé reklamní texty do novin (Jeden šust - a byt je jako klícka/ Napojte nervy Nutraxem/ Víc mastnoty za méně mastnou cenu/ atd ) ; jak se ukáže, tyto texty jsou vodítkem pro odhalení zločinu.

rafej
23.02.2015 5 z 5

Geniální překlad (původní první). Co práce muselo stát vymýšlet vhodné překlady všech v knize použitých reklamních textů. Navíc prý v době, kdy překlad vznikal neexistovala česká sportovní terminologie pro závěrečnou hru kriketu - i tu si musel překladatel sám vyřešit.
Smekám!

marmota-b
14.10.2014 4 z 5

Autorka prý sama pracovala v podobné agentuře a je to tady znát: to prostředí je hodně živé, barvité a opravdu jaksi působí velmi reálně, aniž by ztratilo na zábavnosti. Ta zápletka s harlekýnem naproti tomu působí jak z úplně jiné knížky. Radši si pamatuju tu knížku o reklamní agentuře...

kattyV
19.02.2013 4 z 5

Vážně je tady lord Petr jaksi opravdovější. (I když ty části, kdy si hraje na Harlekýna, no...) Poznámka od Binýska o másle mne pobavila. Má pravdu, toť zásadní otázka :o)))