Mrtvola nutná

Mrtvola nutná https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23332/mrtvola-nutna-23332.jpg 4 26 7

Lord Petr Wimsey série

Další z detektivních románů slavné představitelky klasické anglické školy proslulé zejména postavou hlavního hrdiny – lorda Petra Wimseyho. Tentokrát je do případu opět zapletena i jeho přítelkyně Harriet Vaneová, autorka detektivek.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Have His Carcase , 1932

Jadla
04.07.2023 4 z 5

Četla jsem ji podruhé a jen matně se rozpomínala, oč vlastně šlo. A pořád ne a ne si vzpomenout, jak to vlastně dopadne. Když jsem dočetla, bylo mi jasné, proč. Závěr je skutečně pro mě na nervy, usvědčí, nesvědčí, domů znamená spolu nebo ne, prostě ne-po-řá-dek!
Ale jinak bezvadné čtení na začátek prázdnin.

Aghatte
25.07.2022 3 z 5

Nějak mi to nesedlo. Jakoby lord Petr nebyl ve své kůži a Harriet ho silně zastínila, ale nemá jeho kvality. Knihu jsem sháněla několik let, a když ji mám konečně doma, neubráním se zklamání. Jiné díly jsem přečetla opakovaně, k tomuto se asi vracet nebudu, jsem ráda, že jsem ji zvládla jednou. Rozuzleni neobvyklé, to ano.

konicekbily
08.05.2021 4 z 5

Pěkně napsaná kniha - klasická anglická detektivka staré školy - s hodně zamotanou zápletkou je znehodnocena zbytečným natahováním děje. Připadalo mi, že se autorka snaží vtlačit do příběhu všechny možné i nemožné kombinace, které jí na mysli vytanuly. I když se to čtenářům vůbec nemusí líbit. Anebo si myslela, když příběhy bude natahovat - bude to více lákat? Lepší průměr!

Finn69
27.05.2018 2 z 5

Na můj vkus poněkud překombinované, trošku mě to zklamalo...

MayB2
27.07.2017 4 z 5

Detektivní zápletka dost složitá, na konci mírně otravně natahovaná. Ale vlastně se mi knížka velmi líbí díky postavě Harriet a začátku, který je vyprávěn z jejího pohledu, a samozřejmě díky perfektnímu a vtipnému vykreslování postav a prostředí.

anickalysano
07.11.2015 4 z 5

Kdyby to bylo kratší, prospělo by to případu více. Zajímavé postavy, příjemná pointa, ale těch peripetií je zkrátka moc!

woodward
19.08.2015 4 z 5

Tady to paní Sayersová se svou zálibou v zamotaných stopách a komplikovaných pátráních fakt trochu přehnala. Ale napsané je to hezky.