Loď mezi hvězdami

Loď mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129942/bmid_lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4 807 151

Loď mezi hvězdami série

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Across the Universe , 2011

Flipper
04.03.2013 4 z 5

Evidentne som tu asi jediný chlap, ktorý knihu čítal, preto to zoberiem tak trochu chlapsky. Autorka chcela nájsť akýsi neškodný konsenzus, medzi sci-fi a love story. Ak však v sci-fi fantázií nedosahuje úroveň Artura C. Clarka, je tiež dobré, že v love story sa nejedná a o perpadák typu Twilight. Osobne mi imponovalo zakomponovanie orrwelovsky nemysliacej riadniacej zložky ako v 1984, len škoda, že koniec stavil na "správnosť" jedného typu riešenia a nebolo ukázané, či to v budúcnosti bola správna voľba. Avšak ako neškodná sci-fi voľba nielen pre dievčatá nemôže uškodiť nikomu.

faoleha
27.02.2013 3 z 5

Já prostě nevím... Tahle kniha mi přijde tak nějak sporná. Napsaná je dobře, zápletka je zajímavá, na správných místech vtáhne příběh čtenáře do děje - to všechno sice ano, ale přesto má tahle knížka své mouchy. Ze všeho nejvíc mě asi iritovalo slovo XAKRU. Na druhou stranu ovšem musím ocenit psychologii knihy - "vymývání mozků", Otcovo vůdcovství i učení o etnikách, to všechno bylo úžasně zpracované. Takže za mě 3,5 hvězdičky. :-)

Ellkarka
12.02.2013 3 z 5

Originální nápad prostředí, kde se děj bude vyvíjet. To musím moc pochválit. Plno zápletech u kterých se nešlo nudit. Ovšem zklamal mě konec.. nějak jsem už na začátku knížky očekávala, kdo bude vrahem. Každopádně, krásná knížka a skvělé čtení.

Eneo
27.01.2013 4 z 5

Super děj, stále nějaké překvapení, i posledních pár řádků ve mně vzbudilo pár otázek. Těším se na další vývoj.

Kateriska
30.12.2012 4 z 5

Autorčin nápad vytvořit story z prostředí vesmírné lodě byl dobrý a zatím byl pěkně rozvinut. Kniha je vyprávěna z pohledu Amy i Syna, takže může čtenáři chvilku vadit, než se přeorientuje na myšlení toho druhého. A myslím si, že kluk ve skoro dospělém věku by v normální realitě neříkal slovíčko úža. Doufám, že druhý díl se bude držet na podobné vlně a neslouzne k podobným úletům jako Rezistence.

Kůstka
29.12.2012 4 z 5

Někdy mi jen tak zlehka přišlo, že se autorka motá mezi "musíme zjistit kdo je vrah!", "ta Amy je tak nádherná.." a "jsi příští Otec této lodi!" .. Nevěděla jsem, kudy se vydat, na co se soustředit.. Hlavně jsem strašně přemýšlivá a zkoumavá, takže hned ze začátku "Proč to sakra ty lidi dělaj? Proč se nechaj zmrazit, někam zavřít a odletí kdo ví kam? Rozhodnou se klidně nechat na Staré Zemi svou dceru.. Proč nedožijí normálně jako všichni ostatní a hrnou se na nějakou loď?" Tipla bych to spíše na takové ty poblázněné maniaky do vědy, které nezajímá nic jiného, ale rodiče dítěte.. To mi tam moc nesedělo. Ale asi nad tím vážně moc přemýšlím. Jo a taky mě někdy trochu štvali slova jako "úža, xakru, chucpe".. Asi tamější mluva.. :) Ale abych jen neprskala, tak to je docela zajímavě vymyšlené a promyšlené téma na knížku. :)

"Amy se odtáhne a podívá se mi do očí. Její světlá kůže je plná červených skvrn, oči má nateklé a podlité krví a od nosu k hornímu rtu se jí táhne čůrek hlenu. Otře se rukou a všechno si to rozmaže po obličeji.
Nikdy mi nepřipadala krásnější."

gwen.simpson
07.11.2012 4 z 5

jsem nadšená, že mám poslední dobou štěstí na knihy, které nelze jen tak odložit. celé se to na začátku vyvíjelo pomalu, ale pak nastane tolik zvratů, že se mi jen špatně domýšlelo, co bude...a i když se to zdá jako bichle, tka se to čte zatraceně rychle

Monisek.B
14.10.2012 4 z 5

Kniha se mi hrozně líbila, ale bohužel jí mám co vyčíst. Začátek byl zbytečně zdlouhavý... A takový trochu nudný, ale pak se to rozjelo a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nejdůležitější pro mě celou dobu bylo, že jsem vůbec netušila, co přijde, každou chvíli přišel zvrat a já opět znovu začala uvažovat, jak jen to může být. Kdyby měl začátek knihy stejný spád jako druhá půlka příběhu, neváhala bych ani vteřinu a dala bych knize plný počet hvězdiček. Na další díl se těším a doufám, že bude mít podobný spád jako druhá půlka jeho předchůdce.

zdenulii
07.10.2012 5 z 5

Kdybych mohla, dám 4 a půl hvězdičky. Na celý počet mi na příběhu něco chybělo. Ti kteří mají rádi dystopii, určitě jim doporučuju si to přečíst. Z konce mám trošku smíšené pocity, ale celkově to je parádní kniha. Jsem zvědavá na pokračování

Calzedonka
17.09.2012 5 z 5

Jedno vím jistě, takhle se zmrazit vážně nenechám.

Ale jinak jsem naprosto nadšená! Další z knih, kterou jsem nemohla odložit, dokud jsem ji celou nepřečetla.
Po všech těch fantasy knížkách, které jsem nedavno četla, je to příjemná změna a plně jsem si ji vychutnávala. Příběh obsahuje tajemství, lži, nebezpečí a nečekaná rozuzlení. Prostředí lodi je fascinující a skvěle popsané (vůbec jsem se v tom neztrácela). Pro ještě lepší představu jsem se pak dívala sem: acrosstheuniversebook.com

A malý spoiler :)
Autorka má u mě velké plus za to, že nenechala hned v prvním díle dát dohromady hlavní dvě postavy, ale že si k sobě postupně budují důvěru (minimálně z jedné strany) a my se můžeme těšit na dávku romantiky i v dalším díle... možná... :)

mynonka
10.09.2012 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Asi bych jí dala 5*, ale dvě věci mi trochu vadily. Za prvé fakt, že do půlky knihy se v podstatě nic nedělo, a za druhé uměle prodloužený konec. Doufám, že v dalším díle už tyto nešvary budou vychytány a budu moci dát plný počet. Příběh si to totiž zaslouží:)