Loď mezi hvězdami

Loď mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129942/bmid_lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4 807 151

Loď mezi hvězdami série

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Across the Universe , 2011

Laputika_3
04.04.2016 5 z 5

Jééééé, to bylo skvělé!
Ten námět je úžasný. Celý systém lodi Univers mi přišel dokonalý (jo, až na Období, to bylo... eh, nechutné? Ne, odporné.). Líbilo se mi hlavně, jak byla popsaná doba kdy byla Amy zmrazená. Já se chvíli bála, aby ji nezmrazili špatně a ona všechno neprospala "vzhůru". Brrrrrr, já se při té představě tak strašně polekala...
Přeskakovala jsem očima řádky jenom proto, abych věděla, co hrozného se zase stalo. Dostávaly mne ty chvíle, kdy jsem si myslela tohle, a ono to bylo celé úplně jinak. Ale co se týče vraha, odhalila jsem ho asi v půlce knihy, ale jak se to s ním vyvíjelo dál, to mi přišlo úžasné.
A ty slova... Byly úža :D

Jůšo
02.04.2016 3 z 5

Kniha mi že začátku přišla taková jednoduchá.Snad to bylo tím,že jsem nedávno dočetla Odkaz dračích Jezdců,který je nabitý spoustou názvů a jmen.Ale nemohu říct,že se mi nelíbila,to ne.Když se blížil konec nemohla jsem ani přestat číst,protože jsem byla moc zvědavá jak to všechno dopadne.Už se moc těším na další díly.

misahnus
31.03.2016 5 z 5

Čtivá kniha, takové dobré odreagování :) takže doporučuji ;)

simi28
28.03.2016 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, ale něco mi tam nesedlo. Ale stejně se těším na druhý díl.

Teryy
08.03.2016 2 z 5

Pěkná ptákovina. Co trochu připomíná Silo, kterému však ani zdaleka nesahá po paty. Teda vůbec nikam nesahá...
Romantické výlevy hlavních hrdinů lezou na nervy, trochu spád to dostalo až kolem 260 stránky. Konec nic zásadního nevyřešil, 85% lze odvodit už od 270 stránky.
Prostě to nebylo až tak "úža".

Sofi_123
27.02.2016 5 z 5

Super kniha, hodně se mi líbila. Začátek mi přešel trochu nudný, ale jakmile se Amy probudila, tak jsem se do knihy začetla. Byla to moje první kniha s vesmírnou tématikou a rozhodně nezklamala. Autorka tam krásně popsala všechny situace. Zarazilo mě trochu slovo "chucpe" ze začátku jsem vůbec neměla tušení co to znamená, teď už jsem na význam toho slova snad přišla a snad si to překládám dobře. I presto že mi ten začátek přišel nudnější, i tak hodnotím 5*, protože tato kniha si to prostě zaslouží.

Madlenkačte
20.02.2016 5 z 5

Tato kniha je opravdu báječná, nadchla mě! Krásně jednoduše se četla, byla napínavá a už se těším na další díly. Kéž by bylo více takových knížek.

Channach
13.02.2016 5 z 5

Výborný příběh, čtivý jazyk...úža... Přidala jsem i recenzi do záložek.

AnykaLovesBooks
10.01.2016 4 z 5

Docela fajn knížka :) Zezačátku jsem nevěděla co znamená slovo chucpe, takže jsem musela googlit, a taky mi vadilo neustálé opakování slova xakru.

Jakahol
23.12.2015 4 z 5

Skvělá kniha. Moc jsem si ji užila. Některé části mě vážně překvapily. Té romantiky tam bylo tak přiměřeně a postavy mi docela sedly. Jen by to mohlo být trochu lepší. Vlastně ani nevím proč ale prostě mi tam něco chybělo. Stejně už se těším na další díl! (doufám že bude zítra pod stromečkem :D )

Eleanor-ka
11.12.2015 4 z 5

Kniha byla opravdu velmi čtivá a pěkně propracovaná, ale nutno přiznat, že spoustu věcí mi v ní "nesedlo". I tak jsem zvědavá, jak příběh pokračuje a tak se časem vrhnu i na další díl.. :)

woodentoaster
04.12.2015 4 z 5

Kniha byla moc fajn. Už se těším na další díly :)))

Karol015510
03.12.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny. Už se nemůžu dočkat druhého dílu :-)Líbilo se mi jak autorka ztvárnila knihu dvěma pohledy. Syna, který sen na lodi narodil a Amy, která se tam objevila "omylem".
Knihu opravdu doporučuji.

Shira27
29.10.2015 5 z 5

Už od prvního slova byla knížka velmi čtivá. Hned v první kapitole jsem se ponořila do sci-fi světa a četla a četla a najednou byl konec.
Moc se mi líbí, jak autorka stvořila celý ten svět na lodi. Systém, Phydus, stříkačky s DNA a mnoho dalšího. Ač oproti našemu světu se to hodně liší, zcela chápu Otcovu povinnost a zavedený systém. S hlavními hrdiny jsem občas nesouhlasila, hlavně ke konci. Dokážu si představit, až se lidé na lodi dozvědí pravdu a všude vypukne chaos, jak je psáno v anotaci u druhého dílu. Tolik jsem si přála, abych to mohla hlavním hrdinům vysvětlit, že takhle je to opravdu lepší, ale bohužel, dělají si, co chtějí…
V knize jsme měli možnost, vidět loď dvěma pohledy. Syna a Amy. Syn zpočátku viděl život na lodi Universum jako normální. Proč taky ne, když v tom vyrůstal. Až moc mě překvapilo, že tak rychle změnil názor, protože slečna Amy se na lodi cítila jako v krabici. Ale na druhou stranu mám ráda, když se postavy mění a vyvíjejí.
Celá kniha se táhla v takovém poklidném tempu. Moc akce tam nebylo, ale napínavé to rozhodně bylo. Kapitoly jsou krátké, takže se to četlo jedna báseň. Ale stejně mi tam chybělo trochu romantiky. Přece jenom jsou to teenageři v téměř stejném věku, a kdo by nečekal trochu románku? Doufám, že v dalších dílech mě to vtáhne ještě víc.
Posledních dvacet kapitol bylo teda fakt úžasných! Nemohla jsem knihu vůbec odložit a četla jsem dlouho do noci. Protože v této poslední části se všechno najednou zamotalo a zároveň rozmotalo. Teda většina. Mně přijde, že už všechno vím a znám, ale něco mi říká, proč vlastně jsou ještě dva díly? Věřím, že si toho na nás autorka ještě mnoho, mnoho připravila.
Příběh je velmi originální, obálka nádherná. Konec otevřený a velmi překvapující. Úžasné, pro mě oddechové čtení.

Nikolarka
30.08.2015 5 z 5

Narozdíl od jiných knih jsem ji četla docela dlouho. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale to vůbec nevadí asi po tříměsíční pauze jsem se znovu dostala do děje a z ruky nepustila.. další díl určitě přečtu - musím přece zjistit jestli se tam dostanou!

Týnušxxx
25.08.2015 4 z 5

Pěkná kniha, všechno bylo do detailů promyšlené, napínavé, zajímavé.
Bylo zajímavé sledovat ty pokusy na lidech... :)

knihomolka01
20.07.2015 5 z 5

Nejvíc se mi líbil konec, nečekala jsem to.:D Taky se mi líbilo, že spisovatelka popsala dopodrobna ten život na lodi a že pomyslela i na Období, prostě pomyslela i na tuto lidskou stránku.:)

LenkaWal
19.07.2015 5 z 5

Krásný příběh. Romantiky tam bylo dost. Podle mě tak akorát. Pak už by to byla červená knihovna.
Sice zápletka byla trošku průhledná a věděla jsem kdo je vrah brzo, tak mě to i tak bavilo. Doporučuji.

SmileJane
28.06.2015 4 z 5

Co k ní? Je originál, až předčila mé očekávání. Jen škoda, chybělo ji trošku více romantiky!

klarinka9974
14.05.2015 5 z 5

Do knihy jsem se začetla natolik, že jsem ji po dvou dnech měla přečtenou. Děj byl napínavý a záhadný, nejlepší na tom je, že záhadu se dozvídáme až s posledními stránkami knihy. Knihu můžu jen doporučit, skvělý nápad na děj. Takhle jednou bude možná vypadat naše budoucnost.