Loď mezi hvězdami

Loď mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129942/bmid_lod-mezi-hvezdami-129942.jpg 4 807 151

Loď mezi hvězdami série

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Across the Universe , 2011

little-dream
21.04.2015 5 z 5

Tohle byla moje první knížka z vesmíru a totálně mě dostala! ♥ ♥
Nějaké věci tam byly docela dost průhledné a z paní Revis se asi nikdy nestane spisovatelka detektivek, ale stejně mi to přišlo skvělé a originální. :)

HλNKA
01.04.2015

Po Vesmírné pouti od A. K. Ryan, od které jsem zprvu očekávala nudný, nezajímavý a naprosto tuctový příběh ala Star Trek a která si mě po přečtení naprosto získala, jsem hledala další příběhy o vesmírném "dobrodružství". A tak jsem objevila Beth Revis a její Loď mezi hvězdami.
Anotace zněla velmi slibně, všude mnoho kladných ohlasů a ta obálka..! Koupila jsem si ji. A rovnou i s druhým dílem, nač ztrácet čas.
Pak jsem se jednou pustila do čtení..
..a po sto stránkách knihu odložila. Vzdala.
Tak to prostě u přehnaně velkých očekávání asi bývá.
Chtěla jsem prostě jen příběh plný postav, které si zamilujete, které budete nenávidět, kterým budete držet palce, o které se budete bát.. Příběh o vesmíru, hvězdách, galaxiích, vesmírné lodi, kterou budete znát do nejmenšího detailu a kterou si budete umět představit. Příběh plynoucí bez sebemenšího zádrhelu, který nepostrádá napětí, akci, humor, lásku i nenávist, život i smrt. Příběh o budoucnosti, která nás děsí a fascinuje zároveň...
A to jsem bohužel nedostala. Na mě tam bylo prostě jen málo popisů a vysvětlení a moc postav, které mi byly bohužel vlastně úplně lhostejné.
Škoda.

Roselunda 1928
24.02.2015 4 z 5

Dokonalá. Tahle kniha mi přijde dokonalá. Ale pořád jsou v ní věci, které mi vadí...
Hned první - Období. To se mi fakt hnusilo.
A druhý důvod? Bylo to strašně depresivní... a úplně jiné, než jsem čekala. Moc se mi nelíbil ten systém, co na Universu byl...

Hlavní postavy my byly celkem sympatické. Je mi hrozně líto Harleyho :(. A slovo xakru jsem si zamilovala :D a zmrazit bych se po téhle knize fakt nenechala :D
Moc ráda si přečtu další díly.

Hmmm, asi si myslíte, že jsem divná, když o knize řeknu, že je dokonalá, a zároveň to, že se mi nelíbilo spoustu věcí... máte pravdu. Je to úžasné, ale se spousty drobností, které mi vadily.

AndreaD
17.02.2015 odpad!

Jaj, jaj, jaj...knižočka veeeľmi zmätočná, nestotožnila som sa s hlavnými postavami, čakala som nejakú lásku, aspoň obal a úvod tomu napovedal...ale nekonalo sa. Akcia začala asi 30 strán ku koncu. Nevedela som si predstaviť ani celú vesmírnu loď, najmä jej veľkosť, keď si zoberiem, že mimo barakov - kdesi boli dlhé lány polí, ktoré obrábali "straváci". Ako mohli také niečo pestovať, keď ani nemali slnko, nemali nebo, samotná loď mala 3-4 poschodia a plno neprebádaných oblastí, ktoré Najstarší Staršiemu zatajil....Celá ruja, inhibítory, starí ľudia, ktorí slúžia ako hnojivo, keď z nich odoberú krv a DNA...Jeden veľký výplod zvláštnej fantázie mladej autorky, ktorá sa pokúsila o sci-fi, ale myslím, že tým iba uráža skutočne prepracované diela tohto žánru. Jediný moment, ktorý mnou pohol bola láska maliara, ktorý sa dobrovoľne z lode vystrelil, aby mohol byť so svojou zosnulou frajerkou. Betka z USA by sa možno mala nad sebou zamyslieť, ubrať zo svojho ega a skúsiť nejakú inú prácu, ktorou by tešila spoločnosť, lebo písanie kníh to určite nebude.

Andy0892
24.01.2015 4 z 5

Četla jsem všechny tři díly a i když je to už nějaký ten rok dozadu, stále ta kniha ve mně je. :-D Zajímavý nápad, pěkně napsaná, trochu jiné postavy... Určitě bych si knihu koupila znovu.

Veromika
23.01.2015 3 z 5

Na tuto knihu mě navedla kamarádka, protože si ji chtěla koupit, tak jsem si ji půjčila v knihovně. První kapitoly byly úžasné, děj plynul rychle a nedalo se od ní odtrhnout, ale pak když v knize nastalo tzv. "Období" mě to nějak přestalo bavit. Také mě tam vadily slova jako "xakru", které z textu dalo by se říct vyskakovalo a rušilo mě ve čtení, ale na druhou stranu kniha měla skvělou mylšenku a místy skvělé zpracování. Proto dávám tři hvězdičky.

Mandie
03.01.2015 4 z 5

,,Tohle je tajemství hvězd. Nakonec jsme vždycky sami. I když se zdá, že je vám někdo blízký, nikdy se vás nedotkne."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.5 hvězdičky

Dala jsem si hroznou práci s vypisováním detailní recenze a pak mi to tady napíše, že je povoleno jen šest tisíc znaků! Jděte do háje, vážně. Tak jsem svou plnou recenzi hodila na svůj blog, takže pokud by jste někdo měli zájem:

valiss4122
29.12.2014

Velmi překrásná kniha :) Rozhodně doporučuji :)

Natty0105
25.12.2014

Velmi se mi zalíbila nemohla jsem od ní utrhnout oči už objednávám pokračování :)

Vé-Vé
20.12.2014 odpad!

A to jako vážně? Nad tímhle dokáže někdo jásat? Brrr.
Celé to na mě působilo tak, že chce autorka prostě vycucat prachy z naivních husiček, které ji na to skočí, protože přece spaceopera, ne?!.

Nečekala jsem, že to někdy řeknu, ale tahle kniha mi fakt znechutila den.

Sam.Mischell
03.12.2014 5 z 5

Kniha mě velice nadchla, zajímavý příběh z prostředí vesmírné lodi.

helca.hrivova
30.10.2014 4 z 5

Děj je skvělý, ale vadil mi styl, jak to autorka psala. Čím jednodužší, tím lepší. Ale jinak skvělé:-)

warca
08.10.2014 5 z 5

Nemůžu se dočkat, jak to skončí !!! Nebude snad stará? :D Chci si co nejdřív přečíst další díl !
vážně dobrý nápad a bombová obálka :D

ShikoZuna
21.09.2014 4 z 5

Prekvapivo dobré! Kniha - Naprieč vesmírom (SK) - sa ku mne dostala náhodou a nič extra som od nej nečakala, zasa len nejaký cukríkový teen-love príbeh...a ono sa mi to celkom páčilo. Celá tá myšlienka Pamodaja, jeho účel a cieľ. Som zvedavá ako sa v ďalších dieloch autorka vyseká z problému, ktorý načala v prvej knihe. V slovenskom vydaní som nezaregistrovala /okrem ,,komáča"/ slangové výrazy, takže ma tam nič nerušilo. Mohlo by z toho vzniknúť celkom zaujímavé sci-fi. :)

Lucilda
25.08.2014 4 z 5

Knížka na první pohled zaujme obálkou. Ta se nakladatelství moc povedla. Příběh je čtivý,občas se tam opakují některá slova, ze kterých pomalu bolí oči - xakru a chupce, co mi utkvěly v paměti. Hlavní hrdinka je trochu protiva, moc mi nesedla. Postava Syna však byla vážně skvělá. Určitě to stojí za přečtení. I pro ty, které zrovna cestování vzdušným prostorem nijak zvlášť nebere jako mně. Takový hezký nadprůměr.

ElisR1
11.08.2014 3 z 5

Děj téhle knížky byl hodně předvídatelný, navíc mě rozčilovaly výrazy jako "úža, xakru a chucpe", které neuvěřitelně rušily při čtení.
Na druhou stranu to bylo originální čtení a od druhé poloviny se mi dojem z příběhu mnohem zlepšil, takže nakonec nelituji a do druhého dílu se pustím.

evísek05
07.08.2014 5 z 5

Mně se knížka líbila - zajímavé téma :) doporučuji :)

VeruFreckles
30.06.2014 3 z 5

Kdybych knihu četla tak před deseti lety, asi bych dala i více hvězdiček, než tři. Samotná zápletka je originální a docela pěkně vygradovaná. Od čtení mě vyrušovaly výrazy "xakru" a "úža", jak už tady jiní čtenáři psali. Ale před těmi deseti lety by mi to třeba nevadilo. Nejuvěřitelnější, a tím pádem i nejoblíbenější, postavou pro mě byl Harley.
Řekla bych, že Loď mezi hvězdami je takové sci-fi pro začátečníky. Ale i "pokročilí" si knížku můžou vychutnat jako oddechovou a celkem napínavou četbu na dovolenou/ do vlaku/do letadla. A přesně za takových okolností si přečtu i další díly série.

paja0903
20.06.2014 5 z 5

Tahle trilogie od spisovatelky Beth Revis se mi neskutečně líbila, že jsem si přála sama prožít nekonečnou plavbu vesmírem a být se Synem

Nikoll2
16.06.2014 3 z 5

Na začátku mě kniha moc nezaujala a chtěla jsem ji odložit, ale jsem ráda, že jsem to neudělala, protože děj se rozvine a je zajímavý. Kniha se mi nakonec líbila a těším se na další díl. :))