Listonoš vítr

Listonoš vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63457/bmid_listonos-vitr-mOM-63457.jpg 5 151 29

Básník Radek Malý, dnes již uznávaná osobnost mladé básnické generace, napsal pásmo nápaditých veršů o podzimu, a výtvarník Pavel Čech, uznávaná osobnost současného českého komiksu, je doprovodil svými křehkými, snovými ilustracemi. Vznikla nádherná knížka, z níž na čtenáře zavane jemný dech podzimních mlh, v nichž tančí padající listy. Verše Radka Malého jsou hravé i tesklivé, veselé i smutné, rozpustilé i nostalgické, ale vždy působivé a originální.... celý text

evelýny
11.03.2018 5 z 5

V kočárku miminko mi spinká
a tiše brouká za spaní.
Můj brouček, moje mandelinka
a hlídač už nás vyhání

Bude šest, pane, zavíráme!
A v utajených zahradách
se o den světlo noci láme
a podzim ze zimy má strach

Poeticky strávená necelá hodina nad něžnými verši vysokoškolského pedagoga, doplněné romantickými ilustracemi bývalého profesionálního hasiče.
Pánové, bravo! Toto se vám opravdu povedlo.

Listonoš vítr nosí listy.
jež adresáta nemají,
a tak je chytám...přečíst místy
se dají, místy nedají

No uznejte - krásné, milé, něžné, určené babičkám a dětem, ale nejen jim.

P.S. Po přečtení mi bylo tak krásně na duši. A zároveň tak smutno - i když věk babičky dávno splňuji, stále nemám komu číst.

hakunamatata
01.02.2018 5 z 5

Když chcete něco milého, pohlazení po duši, ale zároveň se chcete trochu uvrtat a utvrdit ve své melancholické náladě. Zalézt si pod deku, v deštivém dni, s čajem a číst si. Navíc ilustrace Pavla Čecha se neskutečně krásně snoubí s textem a samy o sobě jsou dokonalým příběhem.

yaoiyuri
26.12.2017 4 z 5

Není to moc hravé a veselé, jak bych od dětské sbírky čekala. Spíše deštivé, melancholicky podzimní, úplně z toho cítím to vlhko, sychravo a pod nohama mi šustí spadané listí.

Iki1
12.09.2017 5 z 5

Nádherně vypravená básnická sbírka s úžasnými ilustracemi Pavla Čecha. Velmi mě zaujalo hraní se slovy s vystižením prožitku téměř všemi smysly. Malý příklad z podzimu:
Listí se pálí. Někde v dáli
den šera už má nalito.
Tady by listonoše hnali!
Pálí se listy. Voní to.

makushenka
23.01.2017 4 z 5

Opravdu pěkná poezie pro děti, která určitě padne do noty i kdejakému dospělému. Díky podzimu sbírka působí melancholicky, ale ne depresivně, spíš velmi hravě, ať už díky obrazu skotačícího pána v jedné z básní nebo díky autorově hraní si s jazykem. :)

hanicka258
08.12.2016 5 z 5

Mnohé básničky se mi moc líbily. Byly tajemné, kouzelné a člověk celou dobu přemýšlí, co znamenají. Oceňuji krásné ilustrace i formu, kdy se některé stránky musí otevírat od středu...

Nielada
27.06.2015 5 z 5

Opět podařená kniha od Radka Malého. Říkám si, že i kdyby současné děti nečetly poezii, kéž by si přečetly alespoň nějakou z jeho knih. Oceňuji úžasné ilustrace, v knihách Radka Malého najdete potěšení nejen ze slov, ale i z obrazu, je to kvalita s kvalitou. Jeho verše mi jako vždy padly přímo do srdce.

karinga
08.03.2014 5 z 5

Nádherné básničky, které se líbí i nám velkým a navíc doplněné překrásnými barevnými ilustracemi :)

bibi.r
27.05.2013 5 z 5

Nádherná poezie (s příběhem) a překrásné obrázky. Pavel Čech v současnosti jeden z našich nejlepších ilustrátorů.