Dvojčata paní Karoliny

Dvojčata paní Karoliny https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475885/bmid_karolinina-dvojcata-MgR-475885.png 5 201 51

Lena Woodwardová, elegantní a kultivovaná dáma, začala po druhé světové válce nový život v Americe, ve vyšší společnosti města Chicaga. Nyní ji znovu něco trápí a ona to nedokáže dostat z hlavy. Dávno daný a nesplněný slib, který ji nenechá spát. Lena je hnána touhou vrátit se na cestu, kterou kdysi opustila. Vyhledá pomoc právničky Catherine Lockhartové a soukromého vyšetřovatele Liama Taggarta. Lena, zdánlivě klidná a vyrovnaná, skrývá ve svém nitru vzpomínky, které chtějí na povrch. Začíná vyprávět příběh, v němž se vrací do nacisty okupovaného Polska a k poutu, které ji váže k dávné přítelkyni Karolině. Karolina byla krásná a charismatická dívka plná elánu a Lena ji nosila v srdci po celý život. Jejich příběhu však jako by chyběl konec. Otevírá se spousta otázek. Co je pravda, co ne a co je vlastně Lena ochotná ze své minulosti prozradit? Je možné, že její skutečný příběh zůstával celé ty roky skryt?... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Kontrast

Karolina's Twins , 2016

Janča1532
06.03.2022 5 z 5

Další z mnoha knih o válce kterou sem přečetla.A opět mě vzala za srdce.S každou knihou s timto tématem,zjištuji jak to tenkrát bylo,a co všechno lidi museli vytrpět a přežít.Myslim že už od půlky knihy sem tušila,že je vše jinak a dvojčata sou Leny,na konci se to potvrdilo.

stanislav0373
17.02.2022 5 z 5

Opět silný, barevně vyprávěný příběh z období holocaustu střídaný současností. Tento formát mu vyhovuje, tříští se tak posmutnělé temno, doba, kdy lidé přestávali být lidmi na obou stranách plotu. Střídá ho akční právnické prostředí doplněné jemným soukromým životem.

PS: Jsem zvyklý číst jednotlivé díly sérií pokud možno ihned po sobě, popořadě. Tady to však nedoporučuji a dovolím si říci, že je lepší proložit několika jinými knihami. Celkový dojem pak bude silnější.

kramlinka88
06.02.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka, četla jsem oba díly hned za sebou, možná to byla chyba, přišlo mi to místy hodně podobné, i když to byl úplně jiný příběh. Moc mě nebavily ty tahanice u soudu, ale nakonec celkový dojem hodnotím plným počtem, ještě když jsem na konci zjistila, že hlavní linka byla inspirována skutečnými událostmi. Silný příběh, pro mě naprosto nepředstavitelný :-( Hodně emoční....jsem zvědavá na třetí díl, autor umí zaujmout :-)

gabra03
05.02.2022 5 z 5

Velmi silný příběh, který se i dobře čte

Ethell
27.01.2022 5 z 5

Napínavý příběh celou knihu. Doporučuji

ERIK 2
25.01.2022 5 z 5

Je to prostě pecka.

Rubyn
10.01.2022 3 z 5

První díl se mi líbil moc, druhý mi připadal jako přes kopírák.

Knižní střípky
04.01.2022 5 z 5

Příběh Leny, stejně jako dva roky zpět ten Benův, mě vzal za srdce, slza na konci rozhodně ukápla. A vůbec nelituji, že jsem si přečetla další x-tý příběh z období 2.sv.v., tady ve spojení se soudním procesem v lince současné, to bylo zase něco jiného. Liam a Catherine se skvěle doplňují, oba dva jsou velcí profesionálové, kteří mají srdce na svém místě a potřebu pomáhat za každou cenu. Příběh Lenny jsem hltala a jak se vyvinul, tak tím mě velice překvapil, i když jsem určitá podezření měla... Za mě osobně je to nádherná kniha, bolavá, smutná, krutá, plná nespravedlností... Uvědomila jsem si, jak může jedno jediné rozhodnutí změnit osudy mnoha lidí. Bylo mi za Lenu a dvojčata strašně smutno...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

tittanie
27.12.2021

Četla jsem první díl a moc nadšená jsem nebyla, konkrétně z té části o válce. Postavy se chovaly neuvěřitelně naivně a měly neuvěřitelné štěstí. Naopak část o soudním procesu se mi líbila. Proto jsem se rozhodla číst i druhý díl a opakovalo se znova to co u prvního dílu. Takže další díl už číst nebudu.
Pozn. 40 přečtená kniha o válce za rok 2021

AlenaF
12.12.2021 5 z 5

Příběh plný vzpomínek a emocí. Moc se mi líbil.

zdehan
04.12.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha která se prolíná s minulostí přečteno za dva dny nedalo se odtrhnout.