Lež

Lež https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282969/bmid_lez-sBq-282969.jpg 4 487 143

“Tato kniha mi připomíná Pláž. Jen je temnější a napínavější. Na člověka až padne klaustrofobie.” Čtenářská recenze z Británie Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje. Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od pobytu ve svobodomyslné komunitě vysoko v horách si každý z nich sliboval něco jiného, ale pro všechny to měl být důležitý životní milník. Vlastně se jím stal, ale v docela jiné podobě, než si představovali. Brzy po příjezdu začnou pozorovat znepokojivé věci a události gradují až k okamžiku, kdy začnou umírat lidé. Jane se podařilo přežít. S novou identitou se snaží na děsivé události zapomenout, ale kdosi jí v tom chce zabránit. Ten člověk ji pronásleduje a děsí: zjevně ví, co se tenkrát v Nepálu stalo. A nenechává Jane na pochybách, že nepřestane, dokud nebude její život v troskách.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

The Lie , 2015

Acquenta
07.11.2017 3 z 5

Musím se přiznat, že po přečtení pár prvních stránek mi kniha přišla naprosto úžasná. Skvěle se četla, autorka si pohrála s různými situacemi, nechybělo napětí, ale ani strach. Bohužel, od té doby, co se dívky ocitly v Nepálu se kniha změnila v cosi jiného. Detox, meditace, souložící maraton, vraždy...to už mi přišlo moc....poněkud přehnané...ale jinak kniha čtivá a fajn :-)

veronika9143
01.11.2017 5 z 5

Lež se mi líbila, měla to správné napětí a takové zvláštní téma. Dobrý psychothriller.

Klára90
01.11.2017 4 z 5

Knihu jsem objevila v knihovně úplně náhodou, dokonce jsem před ní dávala přednost jiným současně půjčeným knížkám, protože obálka mě tak nějak nelákala. Jakou chybu bych udělala, kdybych knihu neotevřela a vrátila! Kniha mě začala bavit snad od první stránky, je to psané svižně a hrozně čtivě. Zhltáno za pár dní, tohle mě opravdu bavilo. Jak už psali čtenáři přede mnou - pachatel se dá odhadnout, ale mě to nevadilo. Stejně i když jsem měla svůj tip, až do konce jsem nemohla vědět, jestli je správný, že jo :)
Autorka mě nadchla, určitě si přečtu i nějaké další její knihy.

šipek
30.10.2017 4 z 5

Tak špatná kniha to nebyla, ale něco tomu chybělo. Za mě slabší čtyři hvězdičky. Kniha má dvě časové linie a je to přehledné. Téma sekty a zneužívání lidí je pro dnešní dobu zajímavé a reálné. Konec knihy takový neslaný nemastný.

Petra178
02.10.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila, i když mě zpočátku dělalo problém se orientovat ve jménech a v přepínání minulosti a současnosti. Nicméně se četla velmi dobře a děj byl napinavy.

jaruva
02.10.2017 3 z 5

První kniha autorky mě navnadila. Tahle trošku zklamala. Ale číst se to dalo...

myshmother
19.09.2017 5 z 5

Přečteno za necelé dva dny. Ohromně napínavé i bez hektolitrů krve. Už druhá moje kniha od autorky a jedna lepší, než druhá. Jdu se pustit do třetí. ;-)

maličkán
15.09.2017 5 z 5

Velmi dobře se četla, i když mě mráz po zádech neběhal.
Zajímavé prolínání minulosti a přítomnosti. Nenudila jsem se ani chvilku. Určitě se podívám po dalších dílech autorky.

Půca4
28.08.2017 3 z 5

Tak já nevím no .... začátek vypadal velmi slibně, ale pak se to celé najednou zhroutilo. Přišla mi celá "sekta" přitažená za vlasy. Přes všechny ty divnosti a podivnosti, které se děly je to nudné čtení. No a na samotném konci, který mě zase začal bavit, se ukáže, že za všechny výhružky a stalerování Jane může předvídatelná osoba. Vlastně nám tak nějak řekli, kdo to je už několik desítek stránek předtím, než se osoba objevila na place.

Gabba99
23.08.2017 3 z 5

Průměrná kniha, těšila jsem se na děj odehrávající se v Nepálu, ale přišlo mi to vše přitažené za vlasy a nenazvala bych to ani thrillerem.

Jitulle
14.08.2017 3 z 5

Nic moc, zdlouhavé. Na Nehodu to rozhodně nemá.

Klarinecka
12.08.2017 2 z 5

Docela o nicem. A konec uplne trapny.

Astarothh
12.08.2017 1 z 5

Jedním slovem: trapárna. Musela jsem otáčet stránky silou vůle. Od první až do poslední stránky žádná akce, jen plytké dialogy trapných postav, žádné napětí, u některých pasáží jsem se přistihla, že je vlastně ani nevnímám. Dávám jednu hvězdu za obal, víc si kniha nezaslouží.

terkamucka
06.08.2017 5 z 5

Kniha, která se četla jedním hltem. Některé pasáže však mírně zdlouhavé. Určitě doporučuji!

kikies
26.07.2017 4 z 5

Čtení napínavé, prostředí více než zajímavé, myšlenka atraktivní a i ta psychosložka je dobře zvládnutá. Navzdory několika nelogickým detailům a podezřele přehnaným situacím se to čte jedním dechem.

Hana62
25.07.2017 4 z 5

Zajímavě pojaté. Všechny postavy jsou "uvěřitelné", i zápletka nepůsobí vykonstruovaně, i když není vůbec typická. Dobře se to čte, koupila jsem si další díly...

rybizka
21.07.2017 4 z 5

Výborně napsaný a napínavý psycholothriller. Bavilo mě jak se střídaly dějové linie a jak jsem postupně odhalovala pravdu.Zajímavé bylo pro mě sledovat intriky a manipulace a vyvíjející se vztahy mezi kamarádkami,které byly dobře vykresleny. Náhled do sekty byl taky pozoruhodný,vyvolalo to ve mě otázky a přimělo mě to se nad tím více zamyslet. Do poslední chvíle jsem netušila kudy se děj bude ubírat a kdo za tím vším je a že jsem podezřívala kde koho.

vnimat_Krasu
10.07.2017 5 z 5

Já vlastně od thrilleru víc nechci.

Chci akci. Ta tady je.
Chci formu, od který se neodtrhnete. Taky splněno.
Chci se bavit. A Lež baví.

Asi bych moh strhávat hvězdičky za hlavní hrdinku, co se od začátku chová trochu na pěst, ale v tomhle případě prostě odpouštím ledascos. Ten spád by totiž Taylorová mohla vyučovat.

Maanna
08.07.2017 2 z 5

Nemohu si pomocí, ale kniha pro mě dost postrádala logiku. Možná je chyba ve mně, protože jsem nikdy nepochopila ony typy, které tráví čas na večírcích balením různých protějšku a které jinak moc neví, co se životem... Ale neumím si představit, co by takové dívky lákalo na dovolené v duchovní komunitě v Nepálu. Sama komunita je také záhadou. Jak se o ní lidé dozvídali a co je na ní tak lákalo? Pokud tam přijeli s nějakými duchovními cíli, opravdu by hned po shlédnutí reality nezdrhli? Isaac se vždy věnoval jedné vybrané a co ty ostatní? V krajně nelogickém chování pak hrdinka pokračovala i v dějí ze současnosti... Bylo to pro mě celé tak neuvěřitelné, ze bát jsem se opravdu nemohla.

margoj
25.06.2017 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, to ano, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla jsem ráda, že jak minulost, tak i současnost byla napínavá. Přeci jsem byla trochu zklamaná. Myslela jsem, že když je na obálce napsáno Psychothriller, také to tak bude. Nepřipadalo mi to zase až tak děsivé, necítila jsem mrazení na zádech. (SPOILER) A snad nejnudnější část byla bitka Daisy, Al a Emmy při útěku, při kterém ji Al shodila ze skály. Čekala jsem u toho víc. Také při požáru útulku jsem čekala, že Leanne alespoň zakřičí na Emmu něco hnusného, trocha okořenění děje. A nic..
Každopádně bylo to hezké, a jak už jsem řekla na začátku, četlo se to dobře, ale psychothrillerem bych to opravdu nenazývala, tak dávám 4 hvězdičky.